Mamici din Grecia

Mamici din Grecia | Autor: ertina

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sunt casatorita cu un grec, am o fetita de 9 luni si locuim in Atena. Mi-as dori foarte mult sa cunosc alte mamici care locuiesc in aceasta minunata tara.

Astept nerabdatoare vesti !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

Bunaaaa!!!
de fapt, eu tocmai vroiam sa fac subiect cu "fetele din grecia" ...
si eu locuiesc in atena. am o fetita - dimitra - de 3 anisori si mi-ar face placere sa ne cunoastem, sa schimbam impresii si sfaturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

si poate ni se alatura si alte fete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

of,nimeni nu vine si pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

Kalimera!
poftiti la


Larisa mamica printesei Dimitra,2.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Fetelor, din cate am vazut eu, nu sunt multe fete din Grecia sau din Cipru pe forum...au tras fetele mai spre vest asa. Oricum , Kalimera si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

Adrianka,din cate se pare ai dreptate,poate o sa ne inmultim

Larisa mamica printesei Dimitra,2.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!asa ce m-am bucurat cand am vazut subiectul cu "mamici din grecia",mi-am facut cont ,sa fiu si eu pe aici,inca nu-mi pierd speranta,va asteptam!

Larisa mamica printesei Dimitra,2.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna, fetelor!

Din pacate nu sunt o mamica din Grecia, dar va doresc sa creasca si sa infloreasca grupul.

Eu am intrat sa va cer sfatul, caci as vrea sa calatoresc in Grecia la vara si sa petrec cateva zile pe la Meteora. Am investigat pe internet, dar hotelurile gasite online mi se par cam scumpe. Noi suntem 4 (2 copii de 5, respectiv 10 ani) si ne trebuie cel putin o camera dubla.

As fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea sugera cum si unde sa caut dupa cazare mai convenabila, caci nu m-as risca sa merg cu copiii fara rezervare.

Va multmesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

Buna!Gabirus,acum o luna am fost si noi la Meteora,este superb,te poti caza in Kalambaka,noi am stat la ALSOS HAUSE,noi am fost foarte multumiti,poti face rezervari la booking.com,aici scri Kalambaka si o sa apara toate hotelurile din oras.mult succes!si distractie placuta! sper sa-ti fie de folos

Larisa mamica printesei Dimitra,2.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna fetelor....sunt si eu pe aici....acum am descoperit topic-ul diaspora ahhh si ma bucur ca ne strangem si noi pe aici....suntem destui romani prin Grecia....(acum vreo 3 ani intram pe un alt site si vorbeam cu fetele de aici pana a intrat un destept si a stricat atmosfera si ne-am retras mai toti).
Eu acum sunt in Kos,pana in vara in principiu...baza noastra e in Salonic....sunt de 3 ani in Grecia...maritata cu grec....el m-a gasit si adus din Constanta...copii inca nu avem ...cand o vrea Dumnezeu...am vazut ca voi aveti copii maricei:)....eu am inceput sa intru pe aici de anu trecut,ramasesem insarcinata...din pacate s-a oprit in evolutie,dar ne facem noi mari....cand o fi sa fie ..va fi...mai avem timp:)
pupici

Mergi la inceput