Fiv in Ungaria 95

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Neatza fetelor! Va pupam dulce de aici, de la Budapesta! Am umblat cam mult brambura in ultimele zile si am absentat de pe forum! dar las' ca voi recupera atunci cand voi ajunge acasa...
buuuuun... hai sa va spun si eu de helios! sunt extraordinar de multumita de pensiune! este situata intr-o zona linistita a budapestei... prima data am fost dezamagita de asta deoarece piticii din creierul meu ar fi vrut mai in centru... dar a doua zi s-au linistit cand au vazut cata liniste este... mai ales ca isi aduceau aminte de prima noastra vizita la budapesta cand am stat central si ne troncanea tramvaiul in cap de la 5 dimineata!
camerele sunt foarte frumos aranjate si stau bine dpdv al curateniei... micul dejun e in regula, din pacate nu aveam prajeli (oua prejite, omleta, etc) dar din a 2-a zi ne-am desteptat si am cerut omleta s ne-au facut! asa ca se poate face si asa ceva la cerere (cum de altfel este specificat pe site-ul lor)...
netul merge bine... locuri de parcare sunt suficiente...
daca veniti cu trenul sau cu avionul nu va pot spune ca sunteti in buricul targului dar sunteti aproape de clinica (la 4 km) si taxiurile sunt ieftine... si am inteles ca este si statie de autobuz aproape...
bucataria este echipata cu frigider, plita electrica si cuptor cu microunde... aveti oale, farfurii, tacamuri si ce altceva aveti nevoie...
pretul pentru apartament este 32,5 euro pe noapte! ceea ce este ok, zic eu... eu am facut booking pe http://www.budapesthotelstart.com/budapest-hotels/helios-panzio/servicii-hotel.ro.html
vedeti ca este posibil sa va afiseze pret mai mare dar in momentul rezervarii primiti oferta de 3 nopti nopti + 1 gratis si ajungeti exact la pretul pe care l-am mentionat...
sau puteti scrie pe adresa pensiunii direct de pe site-ul lor:
http://www.heliospanzio.hu/


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira iti tin pumnii azi si iti urez multa bafta la negocieri!

adi cetrotidul il faci seara... iti spune p.k. atunci cand va trebui sa il faci dimineata... pai ce stii tu sigur ca in seara asta faci ovitrelle?

ne auzim dupa consultatiile voastre! noi azi bantuim in continuare prin oras!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

am uitat sa va spun... deci pretul apartamentului este de 32,5 euro/noapte (in varianta 3+1) si al camerei duble este de 24 euro/ noapte (in aceeasi varianta)... deci cam asa sta treaba la helios...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

fetelor, ajutor:
care ati primit ovitrellul in acceasi zi cu cetrotide?
cum le facem? cetrotide dimineata si ovi seara?
eu am facut azi cetrotide seara si mai trebuie unul maine. il fac dimineata sau seara? io zic sa il fac tot seara, la 24 de ore fata de primul. apoi seara, la ora fixata de k, ovitrelle.
clara sau care ati mai avut asa, ce ati facut?


Adipapazi, Ovitrelle-ul il faci seara, cu 36 ore inainte de punctie. Trebuie facut fix la ora indicata de doctor!

In ziua cu Ovitrelle, de dimineata faci Cetrotide-ul!!!!
Exact asa am avut si eu, deci ultima injectie de inhibare o faci dimineata, nu odata cu Ovitrellul. Indicatiile mi-au fost date de P.K., nu am facut de capul meu.
Mult succes iti doresc, sa se lase cu perechi de ochisori!!!!

Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Mami, multumim de descrierea pensiunii
Adi
Sami, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Adipapazi, asa mi-a zis si mie dr: deci ultima injectie de inhibare dimineata si Ovitrelle seara. Nu ti-a scris dr pe foaie?
Despre autobuze: din pacate, de la Helios nu e nimic direct spre clinica, se poate ajunge asa: o statie cu autobuzul 8, apoi cu tramvaiul 59 pana aproape de Deli (cu o statie inainte). Apoi mai e de urcat pe jos sau cu 90 pe Istenhegy. Pe jos, m-am cronometrat si am facut fix 50 de min, asa cum zicea si pe maps.google.com. Autobuzul 8 va duce repede pana in centru.
Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Am aparut. Am ajuns foarte bine in tara..cred ca am facut 10 ore.

Samira bravo pentru embrioni. Tin pumnii pentru reusita.

Adi - astzai sunt la birou, e tare naspa...As vrea tare mult sa fiu cu voi...la un pahar de vin

Mami vreau- succes maine. Doamne ajuta !

Felicia - ce mai faci? Te pup

sonya te astept la Bucuresti la un suc..

va pup si va tin pumnii ...sa fie cu reusita...


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mairis, dar tu ai avut cetrotide sau suprefact in aceeasi zi cu ovitrelle?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Speranta2008 e super naspa la servici, asa e...tu cum te mai simti? Eu nu simt nimic. A, ba da...ovarele...
Samira iti tin pumnii sa-ti duci embrionii pana la 5 zile( dar cum stie PK daca rezista embrionul sau nu atatea zile dinainte ?


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lidiadiana, poate te dor ovarele ca ai facut o usoara hiperstimulare, ceee ce e FOARTE BINE, CA E SEMN DE GRAVIDEALA!
pt ca e surplus de hcg(hormonul sarcinii) din sarcina si de aceea se face hiperstimulare.

Mergi la inceput