Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *104*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Lali,superba melodia,plang aici ca o nebuna(bine macar ca dorm copiii si nu ma vad).Te cu drag

Kinga,am vazut pozele,frumoase tare

Kiki,las' ca am auzit ca spre sfarsitul sapt se incalzeste si ne intalnim

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."




Hihi, abia astept!!!

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna!
La multi ani, mamici drage!


Sunt si eu prin zona , dar mi-s necajita ca ne-a ramas www.shopmania.ro/magazin~online-mobila~produs-chicco-patut-pliant-caddy-cu-2-nivele~p-6092294.html" target="_blank">patutul mic.Nu mai are stare sa stea la nivelul de sus si jos e prea jos si pana acum nu m-am gandit la asta. Asa ca... trebuie sa cumpar ungent altul(pe care nu-l aveam inclus in buget) ca aseara i-am luat salteaua si i-am lasat-o doar pe aia a patutului peste care am pus o patura mai groasa ca tare mi-e frica sa nu cada.
Ma gandesc sa-i iau unul transformabil in pat junior daca tot iau, dar sa fie tot 120/60 ca sa nu mai cumpar si alta saltea(am una din nuca de cocos).Pe la ce varsta ajung ei la 1m?
Alex, parca tu cautai patut? Pana la urma ce ai luat?
Mai are careva d-asta transformabil?Eu ma gandesc la www.copiiyumi.com/index.php/Patuturi-transformabile/Patut-bebe-transformabil-Yumi/flypage.tpl.html" target="_blank">asta
N-are niciun pic de stare se ridica,intoarce, mai ramane intepenit si plange... Ma gendesc cu groaza ca v-a trebui sa-i fac si supe in curand si nu vad cum ca el nu doarme decat juma' de ora ziua.
Multa sanatate Alessiei si astept vesti bune de la Dragoselul.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Lali si eu sunt exact ca tine!Nu suport sa stau intre 4 pereti.
Hai ca mai avem putin noroc cu forumul,ca altfel incepeam sa vorbim singure
hai ca mai e un pic si se termina iarna!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Raluk situtia in care te afli e destul de delicata daca tu esti singura adepta a alimentatieie sanatoase in familie. Pentru Alex Relu va fi un model asa ca va vrea sa faca si sa manance ce mananca si tatal lui, in plus probabil ca bunica va insista ca nepotul ei sa manance ce gateste, plus cand o sa creasca mai mare si tu o sa lucrezi si el o sa ramana cu bunicii mai mult e clar ca va manca cu ei. Nu stiu sincer ce sfat sa iti dau. Uite de ex noi mancam in fiecare we la socrii mei la amiaza, pt mine e foarte comod ca prefer sa ma duc in parc in loc sa gatesc si stau si ei cu nepoatele. Ideea e ca Titus atata i-a pisat la cap cu mancarea ca ei cand mergem acolo gatesc fara sare, fara prajeli, fara carne, fara grasimi in exces, fara sucuri din comert etc. Titus daca nu ii place ce s-a gatit nici nu se atinge de felul respectiv. Poate prin Relu poti sa obtii ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

pentru toate mamicile

si sarbatoritilor zilei

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Mesaj de la Tudorita:
l;;;;;i kt vbbbbbbbbbbb cccxcshxgznnnnnhjjjjjjjjjjjjjjj h bbbbbbbbbbbbbnbbhnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Eu cred ca va urat de bine.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Intru sa fac capitol ca apoi plec la scoala
Eu am reusit "performanta" de a ma certa cu mama tocmai azi,motiv de kk(ca nu am avut chef sa mergem la o cafea) si am o stare super naspa,in primul rand ca tot timpul trebuie sa fac ca ea ca sa nu se supere si in al doilea rand ca sincer chiar imi pare rau ca s-a suparat tocmai azi
In schimb am primit cadou un telefon si daca va spun de la cine va cade fata(ca si mie)...a venit Alin in tara si mi-a adus tel ca stia ca al meu nu mai merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

La multi ani mamici dragi!!!

Nu am mai citit din urma, nu am mai avut timp, ieri am fost la cumparaturi, si azi gospodina!!
Ieri am reinnoit garderoba lui Loris cu multe lucruri colorate, abia astept sa-l vad imbracat cu ele!
Tocmai am scos sfintii din cuptor, si deja am mancat 2 . Avand in vedere ca e prima data cand fac, au iesit . Va poftesc!!!
Nu stiu ce are azi, dar bb plange de dimineata, nu stiu cum sa-i intru in voie M-am uitat in gurita si nu vad umflaturi la gingii...
Cred ca ies la plimbare cu el, poate doarme.



Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Gata mamicutelor va invit la 105
MADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui suede

Ioana sa-ti traiasca baiatul.La multe lunite!


multumesc dar azi e alt Carol Ioan. o super coincidenta. sunt 2 baietei cu acelasi nume. si eu am aflat surprinsa acum vreo 2 luni.



Pai cum , voi nu stiti ca micul print e nascut in aceeasi zi cu fotomodeala mea??

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput