alternativa la Acorns?

alternativa la Acorns? | Autor: tania2008

Link direct la acest mesaj

Am vrut sa inscriu baietelul de 1 an la cresa Acorns, insa locurile initial confirmare, brusc s-au evaporat. Acum sunt tinuta in stand by si ma vad nevoita sa caut rapid o alternativa pt back up iar pe net nu am reusi sa gasesc ceva. Conditiile ar fi: sa primeasca copilasi de 1 an, sa fie in apropiere de rondul Baba Novac, sa fie privata si sa aiba activitati placute cu copilasii, ca de asta il dau.

Va multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

poate ca nu ai pierdut nimic.
citeste aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149312




----------------------------------------------
O mamica fericita!
(M.A. 21.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Inaf78

poate ca nu ai pierdut nimic.
citeste aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149312

----------------------------------------------
O mamica fericita!
(M.A. 21.06.2006)




wowww...am fost si eu in ianuarie, insa n-am vazut nimic suspect. dar poate s-o fi intamplat ceva pana in februarie
oricum, faza a fost destul de ciudata, adica mie mi s-a parut suspecta turnura pe care a luat-o situatia...

Asadar, daca stiti o cresa prin apropiere...mamicile care si-au retras copiii de la Acorns? La ce varsta ati facut-o si pt ce alte crese ati optat? Sau mamicile care ati fost dezamagite de acorns inca de la vizitare? google nu-mi ofera mare lucru...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Alternativa mea la Acorns a fost concediul de ingrijire copil. Asta tocmai pentru ca pe mine m-au interesat si m-au atras in mod deosebit activitatile care se faceau acolo si atitudinea fata de copii. Daca asta ti-a placut si tie cred ca te vor dezamagi cresele si gradinitele unde copiii stau pe scaunele la masute si coloreaza, fac diverse 'fise', lipesc, invata poezii...si cam atat.

In legatura cu ce s-a scris pe la alte subiecte despre Acorns, eu nu vreau sa comentez. Mie aceasta cresa imi depaseste puterea financiara si nu ma jenez sa o recunosc. In rest, am avut copilul acolo 5 luni si am fost extrem de multumita iar copilul fericit.

Sper sa gasesti ceea ce cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92



Alternativa mea la Acorns a fost concediul de ingrijire copil. Asta tocmai pentru ca pe mine m-au interesat si m-au atras in mod deosebit activitatile care se faceau acolo si atitudinea fata de copii. Daca asta ti-a placut si tie cred ca te vor dezamagi cresele si gradinitele unde copiii stau pe scaunele la masute si coloreaza, fac diverse 'fise', lipesc, invata poezii...si cam atat.

In legatura cu ce s-a scris pe la alte subiecte despre Acorns, eu nu vreau sa comentez. Mie aceasta cresa imi depaseste puterea financiara si nu ma jenez sa o recunosc. In rest, am avut copilul acolo 5 luni si am fost extrem de multumita iar copilul fericit.

Sper sa gasesti ceea ce cauti.




Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Dragi mamici, dupa experienta cu Acorns am fost sa vad si Olga Gudynn din Carol Davila. Aspectul difera foarte mult, credeti-ma. In primul rand aici era supercuratenie si o atmosfera foarte placuta.
Nu fac reclama ci ma refer doar la ce se vede. Ceea ce nu mi-a placut a fost ca grupa mica, de la un an si jumatate in sus, este undeva la etajul 2, adica pana-i imbraca si ii coboara de acolo, dureaza probabil ceva timp. Plus ca eu, mamica obsedata de siguranta copilului, cred ca voi stresa pe toata lumea sa-mi pazeasca baiatul. Si spatiul mi s-a parut cam mic pentru o grupa de 10 copii, insa voi merge sa vad si sediul din Pasteur.
O mamica in care am incredere deplina mi-a spus ca se primesc copii mici si la Gradinita Genoveva din Titan si ca acolo ar fi foarte dedicati ingrijirii copiilor, ea a dus fetita la un an si 4 luni.
Mie la aceasta gradinita nu-mi place faptul ca nu are curte. Eu vreau sa-mi duc copilul la o singura gradinita si sa nu-l mut de colo colo, asa ca inca mai caut.
Cresa Ciobanasul, de care e toata lumea multumita, nu mai primeste copii, nici macar in audienta nu m-a primit directoarea, asistenta ei mi-a spus ca nu au locuri.
Va tin la curent cu cele observate in continuare. Dar va rog, pentru siguranta copilului Dumneavoastra, nu va repeziti la Acorns fara sa mai vedeti si alte crese. Prin comparatie veti vedea ca la Acorns chiar este mizerie, jucariile sunt putine si vechi si un copil la 1 an nu trebuie neaparat sa stie engleza, ci sa fie bine ingrijit. Daca as fi stiut ce gasesc la Acorns as fi luat o camera video mica si as fi postat pe net.
Bineinteles, faceti cum doriti, eu insa am plecat de acolo f. dezamagita.
Bafta la cautari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

eu mi-am dus fetita de 1 an la ti.mi, pe la timpuri noi, am fost destul de multumita acolo . am decis totusi sa o retrag pt ca a facut o pneumonie urata ,dar nu cred ca gradinita a fost cauza, ea sa mai imbolnavit si cand am avut-o acasa. oricum ti.mi are personal calificat si fetitei chiar ia placut acolo.

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput