Sarcina si bolile autoimune (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Luck, tin mana intinsa pentru voi toate si stau pe aici, nu ca sa va enervez ci pentru ca imi sunteti dragi si nu am uitat nici o clipa ce a insemnat 6 ani de infertilitate ...pe de alta parte nici acum nu ma regasesc la odisee, desi fetele de acolo sunt f dragute, dar departe de tot ce a insemnat infertilitate si chinul de a avea un bebe.
In fine ...
In alta ordine de idei, trebuie sa vezi cu acea zona Zoster - fa un trat usor cu vit B pana sa incepi sa iei prednison, ca sa nu recidiveze.
Luck, iubita, am ajuns sa ies din masina in parcare fara sa scot cheia din contact si sa plec ca o floare la cumparaturi ... asa ca, da-mi un PM si mai spune-mi o data cum de am ajuns la concluzia cu ATPO ?!

Miki, da, ajuta un pic ... si daca iei simvastatine, se pare ca ajuta si endometrul, care cu varsta incepe sa se fibrozeze . Da o cautare pe net, sunt articole.
Dar ai indicatie de tratament pt TSH si hipercolesterolemie ?
Si cu feritina, ce e ?
Eu sunt convinsa ca mutatiile sunt de vina; chiar daca NK iti ies marite si acum, sunt extrem de mari sanse ca virusul herpetic sa dea aceste rezultate in sangele periferic si de fapt in uter altfel sa stea lucrurile.

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

goldi, frumoasa semnatura..
aceeasi atitudine (sper ) sa o am si eu , sa merg pe drumul batatorit , sper sa nu mai am nevoie de alte mii de tratamente

luck , eu fiind posesoare de ATPO marit , iti spun ca inca nimeni nu poate spune clar , da sunt cauza de neimplantare , sau esec de implantare mai corect .. dar nici nu se hazardeaza sa zica ca nu sunt ..deci e amestecat ..si mie mi s-a zis ca , cortizonul infleunteaza valoare lor (in bine), insa efectele adverse ale terapiei cu cortizon (pe perioada lunga in doze mai mari) , sunt mult mai rele decat ATPO marit (sau la aceasta data asa se fac supozitii)

si cum zicea si goldi , problema imunelor e atat de delicata , si atat de ciudat pot interfera incat eu nu ma risc sa iau ceva nestudiat (in combinatie cu alt medicament)



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Goldi inca nu iau nimic, am dat sange azi pt anal si abia apoi ma duc cu ele la med de fam. No, mi-s fata cuminte, nu ma tratez decat dc mi se taie chitanta. Am dat sange si pt feritina pt ca adm de acid folic si B-ri in cantit mari duc la lipsa Fe si vreau sa vad dc tb sa iau ori ba Fe.
Ok, dc am colesterolul mare o sa cer simvastatina nu altceva. Esti o bomboana, sa nu ne parasesti ca avem nev de tine.
Uff, am cautat info despre pycnogenol, intr-un art spunea ca e bun dc vrem sa crestem TH2 apoi citesc ca stimuleaza sist imunitar prin crestrea NK .. la fel si despre resveratol sau ceai vrede. Zau dc mai inteleg ceva. Beau la greu ceai verde si mai iau o capsula de extract din samburi de struguri care contin flavonoizi exprimati in pycnogenoli, sper ca nu fac mai mult rau. Sunt intr-o ceata totala
Pupe imunoloagele





Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Miki, m-ai terminat cu pycnogenolul asta! Si cu ceaiul verde si mai tare! Si eu care imi cumparasem o cutie si pt serviciu si ma chinuiam sa-l beau(ca nu-mi place!)
Oricum, io-s pe ultima suta de metrii si acu m-am decis sa nu mai iau bsolut nicio pastila (in afara de cele pt mutatii).
Sotul imi zice ca, oricum, daca vrea DD e, daca nu, nu!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Doamna cu semnatura luuuunga stai sa ne lamureasca Goldi ca ea l-a citit pe parintele imunologiei Alan Beer http://www.repro-med.net/repro-med-site2/. Eu cred ca aia care scriu ca stimuleaza sist imunitar prin cresterea NK scriu prostii, cred ca il stimuleaza prin cresterea Th2 adic limfotite B care la mine sunt aproape de lim inferioara. Ceaiul Verde+resveratrol+pycnogenol am vazut ca sunt bune in boli ca psoriazis care ac duce la reomatism articular care se inrudeste cu inflamatia. Dc e proc inflamator e si NK marit de aici deduc ca aia bat campii si de fapt ceaiul verde+resveratrol+pycnogenol ne sunt recomandate. Ca in art asta http://www.precisionnutrition.com/rr-green-tea-hazards
Pe de alta parte, Goldi a baut la greu ceai verde inainte de FIV , Avalon la fel.. deci e testat.
Hmm, in art dat de mine vad ca ceaiul verde e bun si pt Hashimoto


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

miki
pentru Hashimoto
asta inseamna ca pot lua si eu ????????
Cu cat timp inainte ati inceput sa beti ceaiul verde , de care si cat ?
Multumesc.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luck, ce zici de vreo 6 luni?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Luck esti criminala. Ia trimite-mi si mie anal tale imunologice care le-ai facut la nemtzotei sa vad cat ai limfocitele B cat e TH1.... Sper sa inteleg nemtzoteasca In art postat de mine scrie ca ceaiul verde e bun pt hashimoto dar nu ai voie sa-l bei decat pana la FIV. In sarcina e contraindicat deoarece are efectul metotrexatului, pastile care se dau pt eliminarea sarcinii extrauterine.


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:


treaba voastra .... va pricopsiti cu mine !!!!!!!!
6 luni ????????????????
hmmmmmmmmmmmmm


Monozyten 126/ ul 80-540 / ul
\SHORT FORM MONO
Granulozyten 819/ul 3000-8000 /ul
\SHORT FORM :GRANULO
Leukoziten gesamt 6300/ul 4000-10000/ul
\SHORT FORM :LEUKO
Lymphozyten gesamt 5355/ul 1350-2500/ul
\SHORT FORM :LYMPHO
B-Lymphozyten 498(9.3%) 70-350/ul (7-17%)
\SHORT FORM :B-ZELLEN
Naturliche Killerzellen 439(8.2%) 50-300/ul (5-15%)
\SHORT FORM :NKC
T-Lymphozyten 4247(79.3%) 800-2500/ul (75-93%)
\SHORT FORM :T-ZELLEN
T-Helferzellen (CD4) 3068(57.3%) 650-1200/ul (35-60%)
\SHORT FORM :T4-H
T-Suppressorzellen (CD8) 894(16.7%) 500-800/ul (30-38%)
\SHORT FORM :T8-S
T4/T8 Ouotient 3.4 1.1-2.3
\SHORT FORM :T4/T8


MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck
MonociteMonozyten 126/ ul 80-540 / ul \SHORT FORM MONO
GranulociteGranulozyten 819/ul 3000-8000 /ul\SHORT FORM :GRANULO
LeucociteLeukoziten gesamt 6300/ul 4000-10000/ul\SHORT FORM :LEUKO
Limfocite totaleLymphozyten gesamt 5355/ul 1350-2500/ul\SHORT FORM :LYMPHO
limfocite B (CD 19+)B-Lymphozyten 498(9.3%) 70-350/ul (7-17%)\SHORT FORM :B-ZELLEN
NK (CD56+CD56+) Naturliche Killerzellen 439(8.2%) 50-300/ul (5-15%)\SHORT FORM :NKC
T Totale(CD3) T-Lymphozyten 4247(79.3%) 800-2500/ul (75-93%)\SHORT FORM :T-ZELLEN
T-ajutatoare (CD4) T-Helferzellen (CD4) 3068(57.3%) 650-1200/ul (35-60%) \SHORT FORM :T4-HT-supresoare (CD8)T-Suppressorzellen (CD8) 894(16.7%) 500-800/ul (30-38%)\SHORT FORM :T8-S
T4/T8 Ouotient 3.4 1.1-2.3 da\SHORT FORM :T4/T8

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Ti-am subliniat cu rosu ce nu prea e bine. Ai limfocitele B la limita inferioara, iat T Supresoare sunt sub limita iar T Ajutatoare prea sus de aici raportul T4/T8 (T Ajutatoare/T Supresoare) mare. Tb sa cresti t-supresoare(CD8+) si sa scazi T Ajutatoare. No, aici nu ma mai pricep , nu-ti ramane decat sa-l citesti pe Alan Beer...

EDIT. Nu cred ca tb sa tratezi ceva dar pt orice eventualitate ar fi bine sa te duci la un imunolog.


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput