Sarcina si bolile autoimune (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

A... pt prima pag, ar fi super sa te trecem pe listuta cu mamici. Da-ne cateva date si vom da apoi link catre mesajele postate de tine. Vei fi prima din listuta de mamici
Iepumic fii pe faza
Danny da-ne si tu datele pt lista de gravidute, esti prima
Fetelor hai sa facem ID comun pt ac subiect, ceva propuneri de nick?


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Iubitele, nu stiu cum se comporta imunologii in sarcini, ca eu am umblat la ei dupa ce am facut copilasii.

dar am atatea rude si prieteni medici din aia mega savanti la congrese:D incat pot sa va zic care sunt cei mai buni din RO, mi-a fost si mie asa greu sa nu gasesc medic, de aia v-am zis de ei.
mai departe nu mai stiu.


Raluc16, multumesc din suflet! Ce ma bucur ca savurezi alaptatul;)


va pup inca odata si va tin pumnii stransi!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

miki eu am intrat pe DC pentru ca citisem despre tratamentul Laurei. Dar doar dupa ce tu mi-ai dat niste sfaturi despre vitex si zmeur (si eu te tot agasam ca vreau sa iau si maca ) am inceput sa caut pe net. Inainte nu as fi stiut ca e posibil cu o planta sa iti schimbi ceva in sistemul hormonal, si deci nu am avut ideea sa incep sa cercetez, asa ca eu tot spun ca tie iti datorez sarcina

M-am uitat pe lista ce date aveti voi, asa ca va spun varsta 29 de ani. Am nascut in 16 octombrie 2009. Sarcina obtinuta cu tratamente naturiste. Si din luna a patra parca luat si euthyrox. Oare ce detalii sa mai dau?




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

anti-TPO descoperiti in 2004. anti-TG descoperiti in sarcina. PCOS descoperit tot in 2004. Acum nu mai am anticorpii si probabil nici PCOS nu e evident acum, din cauza starii post-partum, vom vedea cand revin ciclurile.




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
il mananci , il mananci dar nu tot ...ne-am inteles?
Vreau si eu o portie !!!!!!!!
miki
eu monument vreau oricum pt ca sunt deosebita
si mie imi tai chitanta , da?????
Nu ma trimiti la nimeni sa-mi taie chitanta , eeeeee ......!!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata, fetelor.
miki, cred ca am fost pe faza.
Raluk16, danny1, va rog sa comentati daca vreti ceva modificari la ce am scris pe prima pagina.
Sunt de acord sa facem un ID comun pentru subiect, ne-ar fi mais usor sa actualizam informatiile de pe prima pagina, nu ati mai depinde numai de mine sa o fac. Propun ca ID-ul as fie "autoimunite", astept si propunerile voastre.

Raluk16, draga mea te admir pentru perseverenta extraordinara care sunt convinsa ca a rezultat nu doar dintr-o dorinta arzatoare dar si dintr-o speranta care nu a putut fi daramata prea usor. Sunt total de acord cu miki in privinta faptului ca nimeni nu poate face mare lucru in locul tau, oricate sfaturi bune ti-ar da. Succesul e in totalitate al tau.
Referitor la remediile (ca sa nu le spun medicamente) naturale pe care le-ai luat, ai putea totusi sa-mi dai o schema mai detaliata si mai structurata? Adica mie mi-e destul de greu sa cred ca ai luat la nesfarsit un anumit remediu sau altul, banuiesc ca ai facut si pauze, ca le-ai luat inainte sau dupa masa, de 1 data sau de mai multe ori pe zi. Ai putea sa-mi dai mai multe detalii in sensul asta?
Va pup, revin mai tarziu cand mai am idei. .

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ralukpt toate info pe care ni le-ai dat

am 100% aceeasi parere ca tine , tot ceea ce se intampla in organism tine ff mult de poluare , stres , alimentatie proasta (sau mai corect plina de e-uri);eu tocmai termin un program de detoxifiere insa tot sunt interesata de catva detalii despre kit-ul de detoxifiere pe care tu l-ai facut...aaaa si daca pana acum aveam intrebari legate de ciupercute , acum m-am hotarat sa le cumpar

eu am ajuns in asa "hal" de obsedata incat am luat-o pe calea bio inclusiv la produsele cosmetice , iar despre raw-food-isti , le dau tarcoale de ceva vreme , insa mi-e tare teama ca nu voi fi indeajuns de disciplinata , mai ales ca e o dieta sau mai bine zis un stil de viata tare greu de tinut (iarna nu mai zic .. noroc ca vine vara)

si tot de vreo 4 luni merg la inot aproape in fiecare zi , iar acum vreau musai o bicicleta eliptica .. hhmmm parca calc pe urmale tale, poate se lipeste si testul II

EDIT"intrebare :cum luai seleniul?cat timp si ce doza?



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

iepumic,sunt gravida din ian.
raluk:
nu stiu ce trebuie sa cuprinda povestea.daca e vb de tratament,eu pt.hashi nu luam nimic.pt un TSH de 4 luam zilnic 25 mhg euthyrox/zi.luam tratamentul pt trombofilie.am intrerupt vit C cu vreo 2 luni inainte si orice supliment ce o continea.asta din cauza alergiei mele care banuiesc ca denota dezechilibrul acela-am uitat denumirea ca-s cu creierii varza.aaaaaaa,limfocite A si B.eu am facut un chestionar aici privind alergiile si paguboasele astea.o sa-l pove in alta zi daca ati uitat.
chitanta v-o tai maine.sic.
hihihi.de ma da cineva afara pe usa,intru pe geam si tot nu ma las.sic,sic,sic.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans 12+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

pt stimularea ovulatiei si scaderea prolactinei luam donna vital,combinatie de vitex si zmeur,fara intreupere,zilnic 30 ml.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans 12+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Bey fetelor....mie-mi scapa ceva p-aci? Danny, cin' sa te dea afara draga? Eu am uitat concluzia ta cu studiul acela...poti sa ne mai spui concluzia si care e probl ta cu limfocitele alea?

Georgia, deci vrei sa te lasi de carne? Ca doar nu o mananci asa in stare cruda?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput