Gravidute&Mamici de IASI (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Am vazut niste poze tare faine si niste gagici, cumetre, la fel de super!!Sa va traiasca finutul si feciorul!!Ella,arati grozav si tare bine iti sta cu finutul in brate..eu zic sa mai faci si tu o incercare..

Emma, multa sanatate lui Andrei! am trecut si noi prin asta, dar nu asa de rau cum povestesti tu..a debutat cu o raceala, gat rosu, temperatura pana la 39,6, muci, tuse..dupa ce i-a trecut febra a facut laringita..nu avem aparat de aerosoli, am grija sa fie in camera ei umiditate, pun cearsafuri ude pe calorifer, canute cu apa,ii pun apa de mare in nasuc, aerius ne-a dat si noua, calciu gluconic si fluidol de la Tis.de marti luam tratam si suntem mai bine. mai incearca cu sare grunjoasa calda pe piept..il calmeaza si poate doarme mai bine..

teo, felicitari pt. facutul singurel la olita si pt. canapea!:)
noi inca nu cerem singurica, o pun eu des, la somn insa am lasat-o cu scutec..



Cristina si Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Dastefa te dor sanii cand suge sau ca sunt ei plini si durerosi?
Imi amintesc si eu de primele luni de alaptat si mi s-a parut tare dificil.Aveam muuult lapte si trebuia sa ma storc dupa fiecare masa a lui ca altfel plesneau si ma dureau.Multumesc lui Dumnezeu ca nu am facut mastita ma storceam constiincioasa ca imi era tare frica.


mami fericita de Vladut Dominic

Sebi are nevoie de voi!!!

la mine problema sunt ragadele
nu au trecut nici cu garmastan nici cu leacul de la Lacra 9unt cu miere)
mai incerc din cand in cand cu aparatori de silicon dar nici asa nu e chiar roza situatia
mi-e dor de sentimentul acela de bine and alaptezi pe care l-am simtit la Daria
acum stau cu ochii pe ceas si abia astept sa termin

Moldo,in alta ordine de idei ,si eu ma stresez cu amenajarile de pe langa casa..mananca incredibil de multi bani si energie

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o tare... ca sunt zombi.... Am avut ieri o zi si o noapte....

Pe la ora 18, cautam disperati copilul pierdut prin Kaufland... Intr-o fractiune a disparut din raza mea vizuala si a luat-o in cealalta directie decat cea in care am luat-o noi.... Cred ca nu a durat mai mult de 5 minute cautarea, dar mi s-a parut ca a trecut o viata... Eu care nu ma pierd cu firea nici la febra nici la multe, la faza asta... am zis ca a trecut o viata pe langa mine.... Si chiar scria cineva acum vreo luna ca a pierdut copilul in supermarket si ma intrebam cum? Ca Stefy sta de manuta, nu umbla aiurea... Ei, acum am vazut cum...
Si ca sa fie complet tacamul, pe la unu noaptea incepe sa vomite si umple si patul ei si pe al nostru si schimba copil, schimba lenjerii la paturi.... Reusesc si ma bag in pat in ideea ca la 5 ma trezesc si nu apuc sa adorm, cred ca a trecut jumatate de ora de cand am bagat-o in pat si incepe iar.... de data asta doar suc gastric, dar muuuult.... Am schimbat iar... si am lasat sotul sa o schimbe si pe ea, ca era ametita si se misca greu si am inceput sa caut inebunita prin casa Motilium.... Metoclopramidul era la indemana, dar am refuat sa-i mai dau.... Medicamentele erau la locul lor, dar eu eram asa ametita, ca nu le-am vazut si le-am cautata bine, dar pana la urma, m-am dezmeticit si i-am dat o jumatate de pastiluta si s-a culcat.... Pana la 5 cand m-am trezit eu, n-a mai dat nici un semn, sa vad ce face azi....

Alina, bietul Matei. Multa sanatate la cavaleri. Felicitari lui David.

Teo, sa stapaniti sanatosi canateaua. Lasa ca vine si primavara.... Felicitari cavalerului ...

Emma, vezi ca Medrol e destul de tare.... Poate merge Aerius si nu e cazul de mai mult. Vad ca ti-a mai scris Kriis de sare ep piept.... la noi a mers... Aveti grija sa nu coboare la plamani. Eu ii fac aerosoli din start, si ramane doar in gat.... Multa sanatate lui Andrei.
Si tie multa sanatate. Eu cu Celebrex-ul nu m-am inteles....

Kriss, ma bucur ca Ale e mai bine. Multa sanatate printesei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

iulia, mersi de cafea ...dulce pt Stefi, of mititica de ea ... ati tras o speriietura cam mare ...

eu nu ma simt prea bine ... asera mi-a facut sotul o tuica fiarta... ma durea tot corpul, si capul cred ca ma tras un curent undeva
azi ma simt mai binisor ... imi termin cafea si ma apuc de curatenie

va dorim un weend placut

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

Lacra noi am fost cu patania pierdutului! Da nasol de tot! Sper sa nu aiba nimic grav Stefy! Urate episoade in noapte!

Emma noi am luat aparatuyl din farmacie! Se gasesc in toate! Eu am "Mocrolife"! Are masca pt adulti si pt copii! Daca cauti pe net gasesti si la 190lei. In farmacii ajunge si la 260lei! Iti spune pediatra ce si cat sa-i bagi! Pentru David (mai demult) mi-a dat asa: 1ml Dexametazona, 1.5 ml ACC si 2.5 ml ser fiziologic! E bine sa-i faci din doza asta de doua ori-dimineata si seara! Eu am facut si numai cu ser fiziologic si a dat bine drumul la nas! E mana cereasca! Inca ceva... Daca umbli prin farmacii dupa aparat roaga sa ti-l bage in priza si alege-ti unul mai siletios! Preturile urca si la 5, 6 milioane depinde de model! Bune sunt si cele mai "ieftine":2-3 milioane!

Moldo
sa stapaniti sanatosi canapeaua!
Dastefa am inteles problema ta! Doare! "Ajut-o" storcandu-i si tu sanul cu mana cat suge ea! Poate nu mai suge asa tare si mai trece din durere! Ar trebui sa treaca de acum! Da-te dupa fiecare alaptare in strat gros cu garmastan, mai lasa-te desfacuta sa intre aer!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Inca o vorba pentru voi! Stiti din povestirile mele cat de greu mi-i deseori cu ei! De ceva timp au inceput sa rada impreuna, sa "se caute"!Daca sunt amandoi deja e mai liniste! Au invatat sa interactioneze! In una de zile David ma intreaba repetat "unde coca?"(adica Matei) Il pusesem in alta camera la somn! Azi dimineata a plans piticul! Taicasau l-a luat in celalta camera! Intre timp a aparut si David si cel mic s-a calmat pe loc! E minunat sa-i vad atat de apropiati si ca se iubesc!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
fiica mea s-a sculat de dim.cu gandul sa ii pun moate in cap ca ea vrea sa mearga la "cocoteca"(discoteca)
Lacra, nasol moment, bine ca a trecut si ati gasit-o repejor..
Ani, sanatate multa!

Pun si eu link cu niste poze de luna asta, cine doreste sa ne mai vada cat am crescut.

weekend placut!




Cristina si Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Inca o vorba pentru voi! Stiti din povestirile mele cat de greu mi-i deseori cu ei! De ceva timp au inceput sa rada impreuna, sa "se caute"!Daca sunt amandoi deja e mai liniste! Au invatat sa interactioneze! In una de zile David ma intreaba repetat "unde coca?"(adica Matei) Il pusesem in alta camera la somn! Azi dimineata a plans piticul! Taicasau l-a luat in celalta camera! Intre timp a aparut si David si cel mic s-a calmat pe loc! E minunat sa-i vad atat de apropiati si ca se iubesc!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!



abia astept si eu perioada aia

mersi mult de sfat si incurajari

Lacramioara ce sperietura ati tras
sper ca Iulia sa fie acum mai bine
ai vreo idee de la ce i s-a tras faza cu varsatul?

azi am trecut la pedepse pt Daria gen Super nany-si-a facut un obicei ca la masa sa ia cateva guri de mancare sa mai plece sa se joace un pic iar sa vina sa mai ciuguleasca ceva si eu eventual sa mai strig dupa ea de cateva ori sa treaca la masa
i-am tot zis cateva zile la rand ca daca pleaca ii strang mancarea dar nu ma prea lua in serios
asa ca azi cum a plecat i-am strans mancarea si i-am zis ca nu mai primeste nimicx pana la urmatoarea masa
acum evident ca-i ie foame
sper sa rezist pana la capat
nu va zic cum ma simt sa o vad trepadusind pe langa mine si plangand ca-i ie foame


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

i-am pus acum sa pape si a ras tot
sa vedem daca nu uita pana la urmatoarea masa

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kriss ce s-a inaltat Alessia! Creste!
Dastefa ma bucur ca a dat roade pedeapsa!

Matei mi-a varsat un ghivechi cu flori! In timp ce strangeam David s-a uns cu 250ml de crema de picioare! Are pe cap, maini, picioare si pe pat! Am o stare......

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput