Sarcina la 39 ani

Sarcina la 39 ani | Autor: Iuliapal

Link direct la acest mesaj

Ma numesc Iulia.
Am 39 ani. I-mi doresc un copil.
Este tarziu?
Astept parerile voastre.
Iulia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna iulia, nu este deloc tarziu, sunt insarcinata (a doua oara cei drept) am varsta 37 ani o sarcina de 30 saptamanii, avem un baiat de 16 ani si acum pe drum vom avea o fetita....

suntem tare fericiti.....niciodata nu este tarziu,acum a hotarat dumnezeu sa avem un bebe.....stau la pat ca am colul deschis dar in rest bebelina este foarte bine,vorbesc cu ea,ne intelegem de minune...sunt mai atenta la orice detaliu, fata de la prima sarcina cand eram mai tanara....

iti doresc sa ai un bebe asa cum vrei tu si sa iti ajute dumnezeu sa ai o sarcina usoara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Eu am nascut la 39 de ani si 17 zile, adik acum un an (sarcina obtinuta prin FIV). Am avut o sarcina OK, m-am plimbat pana in ultima zi. Am nascut pe Luca la 39 de sapt. si daca nu ar fi fost cezariana cred ca mai puteam sa stau o sapt. Stiu o multime de mamici de 42 de ani asa ca da-i bataie nu mai sta.

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Am cunoscut o graviduta in varsta de 40 de ani, la prima sarcina. Tarziu nu este, insa probabil doctorul iti va recomanda mai multe investigatii in timpul sarcinii.

Sanatate!

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Daca vrei cu adevarat un bebe niciodata nu e prea tarziu.Stiu pe cineva care la 45 de ani a ramas gravida si mai avea un copil destul de mare.A pastrat sarcina si acum este mamica unei superbe fetite.Deci se poate.

alexia_07

Mergi la inceput