***La multi ani, dragi braduti!*** ian-feb 05 (70)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am inteles, Coraly. Sanatos sa fie cu/fara motz luat.

La voi la gradi va fi serbare? La noi e pe 2 iunie si M va fi greieras - am mai zis asta dar nu m-a bagat nimeni in seama. O sa ma straduiesc sa-i fac costum.

Cine face capitol nou si fara LMA in subject?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, eu nu am nici o parola. Pur si simplu se schimba titlul la noul subiect, asta e tot.

Noi avem serbare pe 10 iunie, am mai avut 2 serbari, una cu ocazia zilei Europei, unde fiecare copil a trebuit sa prezinte o tara cu portofoliu ( super tare), iar sapt trecuta a fost despre primavara, si au fost costumati cu costume facute doar din materiale reciclabile.
Noi am fost cer, cu curcubeu, nori, soare.




Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, nu ne arati si noua poze cu R costumat? Ce tara cu portofoliu a prezentat R?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna si de la noi, dupa multa vreme!

Bestuta, felicitari pentru tizul nostru! sa creasca mare si sanatos.
ixxi, felicitari pentru baietel!

Liviana, pentru costum ma gindeam la niste colanti negri, camasa alba si vestuta/frac negru si ceva antenute.

eu pina acum 10 minute am stat cu sufletul in gat asteptind un rezultat pentru Daniel, din fericire e negativ. noi ceilalti ne-am pricopsit -de la Rebecca probabil- cu streptococul beta hemolitic A, rebecca are si stafiloc auriu iar eu Kelbsiella...cum, cind, unde, nu as putea sa stiu (klebsiella cica se ia cel mai mult intraspitalicesc). asa ca toti, in afara de el (inclusiv bunica si o vecina care a mai stat cu ei) luam acum zinnat, la care e sensibil microbul. am inteles ca se scapa destul de greu, trebuie antibiotic repetat, exudate repetate.
Rebecca a debutat cu febra f mare, afte multe si urite, la consultul ei dr a zis ca nu e cazul de xudat,ca e viroza, antitermice, glicerina, siropuri, etc. la citeva zile dupa ea am urmat eu, cu stare de rau, febra, durere ingrozitoare in gat (eu nu am amigdale), durere de muschi, incheieturi. la orl cind m-a vazut mi-a dat imeaidiat augmentin pina mi-a iesit rezultatul.
acum ne simtim bine, nu am intarcat si sint sigura ca numai lapticul meu l-a protejat, caci tot timpul am fost cu totii nas in nas, rebecca mereu calare pe el, il pupa, etc, eu nu mai spun...am fost in co medical si ne-a prins bine.

noi la gradi avem serbare cu sceneta, rebecca va fi lizuca, dar prea multe amanunte nu am, ca a lipsit mult - ultimele 2 saptamini. la balet va avea serbare pe 13 iunie si vor avea niste rochite superbe. mi s-a zis ca e cea mai buna din clasa, desi a venit ultima, are talent f mult. asa mi s-a zis, acum zic si eu asa

cu scoala inca nu m-am hotarit daca o voi da la anu', dar sigur va fi linga casa. dpdv intelectual cred ca ar fi pregatita si toamna asta, dar din altele: fizic, atentie la persoana si lucrurile ei, statura, inca nu mi se pare potrivita. ma voi hotari in primavara urmatoare, dupa cum evolueaza.

Mergi la inceput