DE CE SE SCARPINA LA NAS?

DE CE SE SCARPINA LA NAS? | Autor: dicirstea

Link direct la acest mesaj

De mai bine de 2 saptamani baiatul meu de 2.9 ani se tot scarpina la nas, uneori cu inversunare.

L-am verificat pe toate partile, nu are nimic nici in nas nici pe dinafara, nu i-au aparut nici bubite, nici iritatii, nici eczeme.

Nu-i curge nasul, nu stranuta, arata perfect.

Si totusi se scarpina si se freaca.

Poate fi un simptom al "ceva" sau poate fi vreun tic pe sistem nervos ?
(dar nu are alte manifestari).

Auzisem pe undeva ca o lipsa ce vitamine (parca C) ar da senzatii de mancarime, asociez treaba asta si cu pielitele pe care le face la unghiute; sau ceva viermisori intestinali, dar el face la wc si nu am putut observa nimic in kk.

I-am dus kk la analize acum vreo luna si nu a fost evidentiat nimic, dar iar am auzit ca nu e elocventa o singura analiza.

Ceva pareri???


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

frecatul la nas poate fi semn de paraziti intestinali, eventual asociat cu apetit crescut pt lapte si miros neplacut al guritei. Mai repeta analizele coproparatizologice, posibil sa nu iasa din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

pe mine ma manca nasul in preajma anumitor detergenti, este un fel de alergie as zice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Intradevar ar bea lapte dimineata la pranz si seara, dar in rest nu-i miroase nici macar kk.

Detergenti nu tin in casa deloc, (imi spala mama) iar la rufe pun numai detergent de bb, dar acum ma gandesc ca de vreo 2 luni au inceput sa apara pete de mucegai pe un perete.
Dar daca ar fi fost ceva alergic se manifesta doar atat? Ca el e foarte sensibil, ii apar pete imediat pe piele. Nu am luat in calcul varianta asta ca ma gandeam ca ar fi stranutat macar.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput