Cadouri de valentine's day

Cadouri de valentine's day | Autor: Bratu Monica

Link direct la acest mesaj

Ma gandesc ,ma razgandesc si nu stiu ce cadou sa ofer sotului de valentine's day.Aud de inimioare,de albume cu fotografii,de pernute si alte alea.Cred ca suntem putin cam coptuti pentru astfel de cadouase care merg catre adolescenta zic eu,dar ma gandesc ce-i drept ca i-as oferi ceva simbolic dar mai apropiat de varsta noastra.
De aceea va intreb pe voi cum procedati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nici noi nu vrem sa ne umplem casa de prostioare si inimioare pe care doar se pune praful

asa ca am decis ca in fiecare an sa ne oferim o iesire in oras, dar un pic mai speciala ca in zilele obisnuite.

pe noi asta ne face sa ne relaxam si sa ne simtim mai bine decat pernite/canite/inimioare/lumanarele si alte cadouase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

si cum procedati sa faceti aceasta iesire mai speciala decat celelalte?E vorba de un restaurant,sau cum?
da-mi si mie o idee te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

in generak iesim la localuri normale, la o pizza si o bere, la o cafea sau un gratar...

de ocazii, gen valentine sau de aniversarea casatoriei, mergem la un restaurant mai special, mai scump, unde nu ne permitem saptamanal, ne comandam ceva specialitati, bem un vin bun, sa fie servirea discreta si prompta... ne imbracam noi mai frumos, mai chic ca la o iesire normala.

nu e mare lucru, dar daca noi ne gandim sa facem ceva special iesirea devine speciala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

ok multumesc!

Cred ca ai dreptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Alte idei?Nimeni nu mai face nimic deosebit pe 14?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Noi nu prea sarbatorim Valentine's Day. Nici macar Dragobetele...Parerea mea este ca nu am nevoie de o zi speciala ca sa-i arat barbatului meu ca il iubesc. reciproca e valabila. Adica gesturi frumoase facem in fiecare zi, ne facem surprize, profitam de momentele in care suntem doar noi doi, fara griji.Ii cumpar un cadou ori de cate ori simt nevoia, fara a astepta o ocazie speciala. Zilele de nastere sau aniversarea casatoriei reprezinta altceva, sunt sarbatori personale..asta e parerea noastra. Nu vreau sa supar pe nimeni. Dar, dupa parerea mea, dragostea merita celebrata in fiecare zi sau macar ori de cate ori avem ocazia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bratu Monica

Alte idei?Nimeni nu mai face nimic deosebit pe 14?

Monikka

vacanta Moeciu 2008


daca chiar vrei sa faci ceva ofera-i o seara hot hot hot si o sa fie fericit. un film romantic, mancati impreuna ciocolata sau beti un vin, o crema de masaj noua, vezi tu..

noi nu facem nimic special. de iesit nu iesim ca e ultra aglomerat peste tot si nu ne plac aglomeratiile.
daca ma stresez sa fac ceva pe 14 mi se pare fortat. la mine tre sa vina totul natural, spontan
anul trecut cand am avut rara si prima ocazie unde sa lasam fetita, am iesit impreuna si am vorbit nonstop despre copil si de cat de indragostiti suintem de ea. Ne-am dus dupa ea dupa mai putin de 3 ore desi platisem pt 4 ore, si ne-am lasat romantismul pe alta data Daca aveti copii, nu faceti ca noi! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

O sa radeti daca va spun ce surpriza ii pregatesc eu sotului pentru ziua indragostitilor. II voi gati ceva ce lui ii place foarte mult dar gatesc destul de rar, pe motiv ca imi ia mult timp si nu mananca decat el (eu nu ma omor, iar de copii nici nu poate fi vorba), si anume CIORBA DE FASOLE .
Radeti, radeti, dar el chiar se va bucura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Nu rad chiar deloc!Ii faci o bucurie si asta conteaza,cat despre ce spun unele cupluri ca ne iubim mereu si nu e nevoie de o anume zi sa demonstram etc,etc eu cred totusi ca o zi speciala ,e o zi speciala si trebuie facut doar un mic gest nu sa mutam muntii din loc.
nu va suparati pe mine....e doar o parere .si eu ii cumpar cadouri sotului meu oricand vad ceva dragut si cred ca ii va face placere sau pur si simplu ii trebuie acel lucru,dar aici vorbim despre altceva.
Va rog ....nu va suparati!
Multumesc pentru toate ideile sugerate de voi,ma gandesc si va spun pana la urma ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Am intrat sa fur idei !

Mi-a atras atentia postarea lui Roxx, am o intrebare: aveti copii? daca raspunsul e "da" atunci nu pot decat sa fiu muta de admiratie ca aveti timp pentru mici surprize in fiecare zi, dar daca nu aveti copii atunci e de inteles atitudinea ta.

Noi sarbatorim in seara asta, mergem la un restaurant, nu facem asta mereu, cadouri nu ne luam, in alti ani faceam cate un tort in forma de inima, nici macar nu iesim singuri, mergem impreuna cu nasii nostri, copilul va sta la bunici si pentru noi e ceva special sa avem 3 ore macar doar pentru noi.

Mergi la inceput