Ceausescu, marca inregistrata

Ceausescu, marca inregistrata | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute, Valentin Ceausescu, fiul cuplului de trista amintire din istoria recenta a Romaniei, a inregistrat numele familiei sale ca "marca inregistrata" la oficiul de resort, OSIM, impiedicand astfel folosirea lui de catre oricine, fara acordul familiei.

http://www.jurnalulbtd.ro/articol-Brandul-Ceausescu-si-ceausismul-11-2013.html

intrebare; de ce i-a trebuit 20 de ani?

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
scrapbooking yeee - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Cine vrea sa vanda vodka Ceausescu, rachiul Ceausescu, hartia igienica Ceausescu sau chiloti Ceausescu, va plati. Care-i problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Cine vrea sa vanda vodka Ceausescu, rachiul Ceausescu, hartia igienica Ceausescu sau chiloti Ceausescu, va plati. Care-i problema?


dar daca mai sunt inca 10,000 de persoane cu numele ceausescu, vor plati celui cu marca inregistrata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
dar daca mai sunt inca 10,000 de persoane cu numele ceausescu, vor plati celui cu marca inregistrata?

persoanele nu se comercializeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui conchita
dar daca mai sunt inca 10,000 de persoane cu numele ceausescu, vor plati celui cu marca inregistrata?

persoanele nu se comercializeaza.


ai dreptate, nu mi-am terminat ideea, dar credeam ca se subintelege ca raspund variantei prezentate de tine: bodega La Ceausescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

ardeiash said: intrebare; de ce i-a trebuit 20 de ani

Eu as intreba: de ce i-a trebuit. Cui i-ar place sa foloseasca acest nume si in ce scop? Doar pentru un film horror.

Capcaunule, nu ma mai face sa rid ca sint la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ma mir ca au reusit. Nu demult, Becali a incercat acelasi lucru (cu numele lui) si nu i-a iesit, cica numele nu poate fi marca inregistrata. Nu stiu care-i diferenta.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Situatia are legatura cu aceasta piesa de teatru “Die letzten Tage der Ceausescus”. (Ultimele zile ale lui Ceausescu) http://www.casa-romanilor.ch/cum-au-fost-ultimele-zile-ale-lui-ceausescu-2010 piesa care a avut un mare succes in Elvetia.
Artistii au raspuns ca Ceausescu e parte a istoriei, numele si faptele sale apartin acesteiea, pot fi liber utilizate, nu pot fi ceva gen produse DOC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirchea spune:

Sa se grabeasca cu Elena, ca pe Octavia si Felicia le are Skoda.

Mergi la inceput