Produse Sebamed

Produse Sebamed | Autor: bufi

Link direct la acest mesaj

Am o iritatie foarte ciudata pe maini, pe int mainii, de fapt sunt niste bubite mici care ma si mananca si ma straduiesc cu greu sa nu ma scarpin.
Cineva mi-a zis sa folosesc gel de dus Sebamed si crema de corp tot Sebamed...pana ajung la un dr dermatolog.

Nu stiu de la ce poate fi, ori detergent de vase, ori gelul de dus, dar folosesc de la dove, si ceva Bio, si de mult timp...chiar nu stiu...imi mai spunea cineva ca poate fi pe sistem nervos...mhmhmhm

Astept de la voi sfaturi, daca stiti cum sunt produsele astea si tot ce-mi poate fi de folos.

Pentru fetita mea de 1 an si jum folosesc crema de fundulet de la sebamed si ii merge super cu ea.


Multumesc!
Bufi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Eu folosesc gelul de dus Sebamed....am folosit si sapunul solid dar parca nu este asa bun k si gelul.

Il folosesc de aproape 1 an , mi l-a recomandat dr.dermatolog pt k aveam o dermatita de contact.....de atunci pielea mea arata foarte bine ....eu am si o piele ffff sensibila.

gelul l-am cumparat prima data de la farmacie dar este cam scump la noi , apoi mi-am luat din Germania ....bidon de 1 liru la 13 euro.....la noi cel de 250 ml este cam 40 ron

Bubitele de care spui tu am avut si eu pe maini intre degete... de la cif, cif-ul ala cu sticla vernil .....numai de la ala am facut.... de la cel cu sticla alba nu ...si il folosec si acum.

Viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

De la cif este posibil si eu..uite ca nu am remarcat care dintre ele, ba iau galban, ba verde...sa fiu mai atenta...recunosc ca folosesc cand mai fac curat, este foarte bun pt curatenie la baie...ofofofof

daaaaaaaaa, la noi in farmacie este 30 lei, este scump

trb sa gasesc o sursa sa-l iau mai ieftin

multam
Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Tot la baie il folosesc si eu.
incerca pe amazon.co.uk poate il gasesti mai bun la pret

Succes !

Viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Mi-ai dat o idee foarte buna cu amazon.
Am rude care stau la Londra si o sa vorbesc cu ei...ce rau imi pare ca tocmai ce am primit un pachet din Germania...dar nu aveam nimic la maini...asta este...

Se pare ca am ajuns ca inainte de revolutie cu pachete din strainatate, insa la noi chiar daca sunt mai toate produsele, sunt foarte scumpe, preturi duble sau triple fata de orice tara din Europa.


Mersi mult!

O zi buna!
Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Scumpe ca scumpe .....dar calitatea lasa de dorit,macar daca dam un ban sa il merite.
eu am avut ocazia sa imi cumpar diverse produse de pe unde am calatorit si niciunul nu a fost k la noi in tara.
vezi k amazon livreaza si la noi(unele produse)

Viitoare

Mergi la inceput