LMA!!! Cavaleri si zane de iulie-august 2005 *4*

LMA!!! Cavaleri si zane de iulie-august 2005 *4* | Autor: bbdeiulie_august2005

Link direct la acest mesaj


PLECAM LA DRUM NOU...
& CACI, SUNTEM COPII MARI DE ACUM... &
Povestea mamicilor de -i si -e incepe si continua aici:
*1* *2* *3*
_____________________________________________________________________

Am plecat pe drumul vietii... intrand in "Odiseea sarcinii in 40 de saptamani"... si, incepand aventura vietii noastre... aici:

Povestea burticilor cu inimioare

Am continuat... intrand in "Clubul scutecelor (0-4 ani)"... si, incepand sa crestem... aici:

Povestea mamicilor cu bebelusi

Am copilarit pe urma... tot la "clubulet"... aici:

Povestea mamicilor cu copilasi

Si, am parasit "Clubul scutecelor (0-4 ani)"... aici:

CAPITOL ANIVERSAR! LMA!! Iulie-August 2005!!!
_____________________________________________________________________

Iar acum, intrati fiind in urmatoarea etapa a aventurii vietii noastre, numita "In floarea copilariei (4-12 ani)", suntem momentan:
17 + 17 = 34 cu 33

IUNIE:
* 13.06.2005: RARES MIHAI & BIANCA ANDREEA - Laura25
* 25.06.2005: MIHNEA GABRIEL - Monica-Elena


IULIE:
* 02.07.2005: OANA - emaaimee
* 03.07.2005: MATEI - starchi
* 07.07.2005: LUCA IOAN - Albinutzza
* 09.07.2005: REMUS - roxanuta
* 11.07.2005: IULIA SIMONA - gogoutza
* 11.07.2005: GLAD HELMUT IOAN - ducky
* 13.07.2005: DARIA MARIA - Irda
* 15.07.2005: RARES ANDREI - Lory2004
* 15.07.2005: IULIA ANASTASIA - Dianami
* 17.07.2005: MARIUS ALEXANDRU - ancutzathree
* 18.07.2005: SEBASTIAN IONUT - dania.nicol
* 18.07.2005: DELIA OANA - marami
* 23.07.2005: VICTORIA HRISTINA - hristina
* 24.07.2005: ALEXANDRU - pisicut
* 25.07.2005: CRISTINA - mitub
* 27.07.2005: MEDEEA - delia grozav
* 29.07.2005: CODRUTA ANDREEA - nicoll_mada

AUGUST:
* 01.08.2005: YASMIN - Yasmari
* 02.08.2005: INGRID ALEXIA - anis
* 02.08.2005: GABRIELA MARIA - ellarot
* 04.08.2005: MARA - bebec07
* 05.08.2005: ANA MARIA - brianamica
* 07.08.2005: LUCAS MIHAEL - gabirus
* 10.08.2005: TUDOR ANDREI - andre_ea
* 11.08.2005: PETRU DAVID - valcampan
* 15.08.2005: CODRIN IULIAN - lady_in_red
* 16.08.2005: ANDREI TUDOR - lulu75
* 17.08.2005: STEFAN DANIEL - Giana
* 22.08.2005: LARISA - aprilie1976
* 24.08.2005: CHRISTINE - Ica 1975
* 24.08.2005: ROBERT - cryna77


Si, suntem tare mandri de fratiorii si surioarele noastre:

* Rita Ioana (28.07.2009) - surioara de Matei (starchi)
* Maria Antonia (01.02.2007) - surioara de Luca Ioan (Albinutzza)
* Elena Maria (22.12.2008) - surioara de Glad Helmut Ioan (ducky)
* Antonia Gabriela (23.05.2008) - surioara de Daria Maria (Irda)
* Andrei (23.06.2008) & Alexandru (16.01.2010) - fratiori de Iulia Anastasia (Dianami)
* Catalin George (06.03.1997) - fratior de Sebastian Ionut (dania.nicol)
* Diana Andrada (29.09.1991) - surioara de Delia Oana (marami)
* Miruna (16.01.2001) - surioara de Cristina (mitub)
* Adrian (24.03.2001) - fratior de Medeea (delia grozav)
* Alexandra Stefania (12.07.2007) - surioara de Codruta Andreea (nicoll_mada)
* Iarina Elisa (11.01.2007) & Iris Medeea (09.10.2008) - surioare de Ingrid Alexia (anis)
* Mihai (27.09.2007) - fratior de Gabriela Maria (ellarot)
* Ella (29.07.1998) - surioara de Ana Maria (brianamica)
* Eva Iulia (25.07.2000) - surioara de Lucas Mihael (gabirus)
* Ilinca Maria (09.01.2009) - surioara de Tudor Andrei (andre_ea)
* Karina Iulissa (26.10.2002) - surioara de Codrin Iulian (lady_in_red)
* Luca Serban (06.07.2007) - fratior de Stefan Daniel (Giana)


_____________________________________________________________________

NB:
- lista RAMANE DESCHISA!!! Va asteptam cu drag & !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna aici nici nu am puterea sa ma bucur ca scriu prima...Mamici unde sunteti?
Eu azi am o stare proasta,dar...va asteptam..

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna fetelor!Ce faceti,nici un semn de viata ?!?Nu pot sa cred ca nimeni nu a mai avut nimic de scris.De privit vad ca au mai facut-o cateva persoane.Mey,eu vin si va intreb intai aici,public pe toate ceva.
CAnd am scris tuturor mamicilor de "inimioare" fiecare dintre cele care va regasiti pe lista de "Cavaleri si zane" mi-ati raspuns ca vreti sa faceti parte pe mai departe din noua etapa din viata copiilor nostri.Este drept ca doua sau trei fete au spus ca vor incerca.Dar restul?Pai bine doamnelor,iesiti va rog la raport,altfel voi vorbi cu Cryna si cele cateva fete care mai scriu din cand in cand si ori ne mutam si noi la un alt subforum,ori...cu parere de rau renuntam.
Poate o sa vi se para dura reactia mea,dar in 5 zile subiectul nostru a fost vizualizat cam de 22 de ori(ca am mai privit si eu) si nu a scris nimeni...eu una zic ca este pacat sa-l lasam sa moara,dareste clar ca nici nu prea are cum sa mearga mai departe.Si sa nu va suparati pe mine,dar nu pot sa cred ca nu aveti 5 min macar la doua zile.Nu ca nu avem noutati,suntem la fel etc,ceva tot se poiate transmite daca se vrea.
Acum daca nu v-am suparat,eu inca va astept si in intapminare va ofer calda,un buchet mare si un dulce!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna.
nicoll_mada, dap, punct ochit, punct lovit din acest motiv nu prea mai pot scrie nici eu. e prea monolog neinteractiv, din pacate. de aceea ma tot gandeam sa ma mut la mamicile de mai-iun05, dar parca nu ma lasa bruma de amintiri pe care le-am trait impreuna. dar in ritmul asta posibil sa ma duc la ele. eu stiu, oare mai este vreo sansa pt noi? ce ziceti fetele? haideti sa mai incercam macar.
mi-ar parea f rau sa se inchida subiectul asta, dar exact asta e directia spre care se indreapta.
Nicoll si eu am niste zile proaste. iar a inceput sa ploua de vineri, te apuca sila. vant si ploaie, yak.
dra mea a avut cake sale vineri la Oani la scoala. toti banii stransi se doneaza oamenilor din Haiti, Haiti Fund. am facut niste choc chip muffins si am dus la scoala. s-au vandut toate rapid, mai erau si alte muffins ramase la pranz, dar ale noastre mai erau doar 6 pe la 10.30 instructat cupila sa cumpere orice numai sa cumpere si ea. sa cheltuie niste bani. a fost cu buna-sa la sale.au zis ca a fost fun. au cumparat niste cupcakes, si cioco mici.
acum cantam Two Little Dickie Birds si facem si actions pt cantecel. cica acum imi arata ea the actions

va doresc un weekend placut.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Ema mi s-au lungit urechile uitandu-ma cu refresh azi si ieri sa vad daca a mai scris cineva...Mda...si mie imi e greu sa fac pasul putin mai la stanga...dar cred ca daca mai vrem ceva conversatii cu mamici cu copilasi apropiati de varsta alor nostri asta va fi solutia.
Eu una sunt putin cu botic pt ca am primit raspunsuri afirmative,ba asa cum incepuse primul capitol chiar speram ca va fi altfel...Mno..mai avem acest capitol la dispozitie sa vedem cum continuam,cele care mai vrem sa continuam.
Ema ma bucur ca Oani a vazut ce inseamna solidaritate,ba chiar a si participat,felicitari pentru realizari(inclusiv pentru vanzari) si ma bucur ca a existat distractie.
Cat despre zile mai rele...nici nu vreau sa ma mai gandesc,e o perioada foarte grea,nu am mai luat salariul din decembrie,dar mergem la munca...Deja imi caut in alta parte,mi-a trcut prin cap chiar si sa plec la munca afara,dar ma doare sufletul sa las fetele.
Asa ca am inceput sa vorbim cu cunostintele noastre de aici,poate voi rezolva ceva.Dar oricum,motive de bucurie exista,pana acum am luat toate examenele si cred ca nu voi avea probleme la ce mai am de dat,fetele sunt sanatoase.
Si aici ninge si iar ninge,e frig...deocamdata cred ca mai tin fata pana pe miercuri acasa.Pt maine oricum s-a prelungit vacanta.
Ei...om vedea ce facem,important este sa fim sanatosi.
Haideti fetelor,va asteptam cu drag!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Buna seara,

Mi-ar parea tare rau ca acest capitol sa se incheie dar pe de alta parte mi se pare justificata reactia ta Nicoll, in ultima perioada foarte putine mamici au mai lasat cateva randuri si eu intram nu gaseam nimic si ieseam . Acum las si citeva randuri poate, poate o insemna ceva.
Cand am devenit membra a acestui site chiar imi imaginam ca o sa ne ajutam reciproc cu sfaturi , la orice intrebare voi gasi raspuns pe aici. Am avut insa surpriza sa constat ca ori nu vede nimeni intrebarea pusa de mine de nu am primit nici un raspuns ori sunt inteleasa gresit. Asa ca fara suparare mamici eu sunt dezamagita.
Imi pare rau nicoll si de situatia ta la munca. Inteleg foarte bine prin ce treci pt ca sunt si eu in aceiasi situatie. Nu vreau sa te dezarmez insa oferte de joburi sunt prea putine s-ar putea sa dureze pina gasesti ceva. Acum mai depinde si de norocul fiecareia dar eu din octombrie imi caut ceva si nimic. Vineri de exemplu am fost la o firma unde am fost anuntata prin email sa vin cu calculatorul personal si ca testul de conta va dura 2 ore. Eu am facut testul intr-o ora caci scriu repede insa cand intram in cladire i-am auzit pe portari vorbind suparati ca nu si-au primit salariile si nu se stie cand le vor primi.Asa ca ai mare grija la interviuri sa intrebi care este motivul pentru care angajeaza si sa studiezi reactia persoanei.
La noi e viscol, maine sunt inchise scolile si gradinitile nici eu nu cred ca am cu ce ajunge la servici asa ca s-ar parea ca voi sta acasa. Sper sa nu mai dureze mult vremea asta mi-e dor de verdeata si iesit in parc, de alergat cu mingea prin iarba.Visez deja.
O saptamana usoara tuturor ! si hai mai lasati un rand va rog si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:



Eu nu prea scriu din lipsa de timp, citesc in schimb destul de des. Nici nu simt ca as avea lucruri extraordinare de povestit - frig, frig, frig, cautat scoala ptr soricel si inceput cautari ptr alt job. Nu cred ca e o decizie prea inteleapta in vremuri de criza insa nu mai pot digera anumite aspecte.

Nicoll si Vali va doresc sa gasiti altceva, stiu ca e greu, insa uneori am senzatia ca angajatorii abuzeaza pe principul '' oricum n-au incotro''



Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul)
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Inca ceva, am gasit din intamplare un subiect deschis de Giana toamna trecuta, aveti vesti de la ea?

Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul)
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

fetele!Poate daca ma mai supar putin,mai apar cateva,ce ziceti?Glumesc,desigur.
Vali da,si mie mi-ar placea sa fie mai interactiv subiectul nostru,dar...poate mai avem o sansa.Cat despre munca....offff,da,ai dreptate,e greu si multumesc mult pt sfaturi,sunt bune de tinut minte.Ce face David?Vom vedea daca apare vreun semn la CV-urile trimise,dar eu sunt sincera,si recunosc ca sper sa se rezolve ceva prin cunostinte.Ramane de vazut,o prima "audienta" sa zic asa am joi,cu directorul executiv de la CECAR Prahova.Apoi,mai am doua posibilitati,nu's ce sa zic,deocamdata sper,nu vreau sa disper.
Ica bafta la gasit scoala pt soricut si chiar si pt noul tau job.Sti cum se zice,daca-i musai cu placere.Doamna,frig,frig dar zapada unde e?Ca acu incepe olimpiada si ...ioc.
Giana a scris si ea de cateva ori la inceput,dupa care...nu a mai scris.Nu am mai vb cu ea.Sincer va spun,am fost tentata de mai multe ori sa dau PM,dar ma gandesc daca deranjez,daca nu vine intr-o perioada ok?Si ma razgandesc...
Fetelor,va rog eu,hai nu dispareti,haideti sa mai strigam dupa celelalte.Yasmariiii hai doamna,baga mana in joben si fa o scamatorie,scoate umorl tau din el si adu-mi un zambet pe buze.
Lauraaaa presupun ca sunteti bine,dar mai zi-ne cum e cu zapada?Si vroiam sa te intreb ceva.Daca vreau sa donez ceva pt bazar cu trebuie sa fac?Cui ma adresez?Nu am cash,dar am niste lucruri zic eu bune,foarte bune si macar atat...
Andre_eaaaa cum ii la gradi?S-a mai cumintit Ilinca cea frumoasa?MAi faci licitatie?
Cristianaaaaa bre doamna ai gasit subectul?Zi inscrisesi fata la gradi?
Zau doamnelor,iesiti la rampa,ca tare-i frumos cand avem cu cine vorbi!Va dulce!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nicoll, Vancouver-ul e deficitar la zapada, bine la ei e si clima mai calda ca, Canada e cat un continent, si Vancouver la e celelalt capat, aproape Noi avem aici zapada sa si exportam, feeric ninge cateodata, da' numa' cand n-ai de iesit undeva, iti poate placea, in rest

Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul)
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Ica exact asta vorbeam ieri cu prietena mea ce sta in Montreal.Radea si spunea ca i-ar fi placut sa poata merge la cateva probe,dar mai repede ajung eu la Paris,"capat" de continent,decat ea la Vancouver
Cat despre nins feeric cand esti in casa si atunci cand iesi...nu mai vreau sa stiu,anul asta ne-am platit anii mai usori ca iarna

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput