Sistem rooming la Filantropia?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

asa sa dea Dumnezeu, ca am depasit termenul cu o saptmana...de aceea spun ca voi naste sigur Duminica pt ca va fi provocata in caz ca nu se intampla pana atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Nastere usoara Denisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

denisa, in sperantza ca totul a decurs usor pentru voi si ca acum sunteti deja bine acasa, te asteptam cu detalii.

a nascut careva cu cezariana la filantropia? prefera acolo in mod special un anume tip de anestezie sau daca vrei rahi iti fac rahi iar daca vrei epi iti fac epi? sunt anstezisti ok sau iti mai dau si dureri de cap?... la nasterea trecuta anestezista mea (care a facut totul ireprosabil) ii facuse rahi si colegei de salon care imi povestea ca a avut dureri de cap o saptamana. zicea ca ar fi fost suparata anestezista ca nu i-a dat banii inainte din nestiinta.....


Mami de (28.10.2008) si bb2 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu e chestie de bani cu anestezia

daca la rahi misti capul, apoi o sa te doara. ei iti spun cant timp trebuie sa tii capul nemiscat dupa anestezie, si daca chiar trebuie sa il misti, sa o faci caaaat mai lent. pentru durerea de cap de la anestezie e foarte buna ciocolata si cafeaua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

stiu ca nu trebuie miscat capul. si colega de salon zicea ca nu l-a miscat deloc (oricum era la a doua ceza deci nu era incepatoare ). si nu era in Filantropia faza, ci in CF2. Dar spune-mi iti fac ce anestezie preferi tu (in cazul meu rahi ca stiu ca functioneaza bine si nu simt nimic) sau au ei una preferata (in unele spitale asa e)?


Mami de (28.10.2008) si bb2 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

asta nu stiu, eu am nascut in alta parte

si eu cica nu am miscat capul, dar de fapt imi zicea ea sa nu misc din cap si eu faceam semn cu capul ca nu. si da, m-a cam durut. ciocolata ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ma bag si eu ca musca in lapte. Eu am avut rahi, mi-am miscat capul in toate directiile (ma uitam dupa asistente, medici, etc, plus ca imi era rau), insa nu m-a durut nimic apoi. Oare sa fie chestiune de anestezist si de cat de bine iti face anestezia? Mie nici nu mi-au spus ca s-ar putea sa ma doara capul. Si nici ca nu as avea voie sa il misc in vreun fel.

Nasteri usoare!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pai si eu m-am uitat in timpul operatiei dupa bebe care era undeva in spatele mesei de operatie... dar dup-aia am incercat sa il misc cat mai putin. Nu stiu care o fi regula. Oricum merci de sfatul cu ciocolata si cafea. Insa nu stiu... cel putin cateva zile de la ceza, si peste alaptat... pare o idee putin de tot ciudata.


Mami de (28.10.2008) si bb2 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Mie asa mi-au spus asistentele, ca mai demult dadeau cofedol, dar cum nu se mai fabrica, un pic de cofeina ajuta la durerile de cap de la anstezie. chiar ele imi faceau cafea dimineata, bine sa nu iti imaginezi nu stiu cata, o canita la trezire si cam atat. oricum in primele 3 zile nu a fost lapte, apoi colostru, si si in restul alaptarii, fara stropul meu de cafea de dimineata nu stiu ce faceam. daca o bei imediat dupa alaptat pana la urmatorul trece deja prin sange.

din a doua zi de dupa operatie mi-au dat cafeaua.

bine, eu am nascut intr-un spital mic, eram putine paciente atunci intre craciun si revelion, si am avut noroc de o relatie foarte foarte buna cu personalul de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Buna seara!
Din pacate nu am un raspuns in ceea ce priveste sistemul rooming de la Filantropia...si asta pt ca nu am mai ajuns acolo!!!
M-au apucat contractiile si in 10 minute am nascut...si am ajuns cu salvarea la Caritas!
Acum suntem bine, acasa, crestem bine Slava Domnului! :)

Mergi la inceput