URGENT - ajutor pt copiii orfani din Voluntari !

URGENT - ajutor pt copiii orfani din Voluntari ! | Autor: Tzuni

Link direct la acest mesaj

La Centrul de Plasament nr 6 din Voluntari exista copii de la varsta de 2 ani si jumatate pana la 17 ani. D-na directoare de acolo m-a sunat sa ne ceara ajutorul intr-o situatie... stupida, as putea spune. Inainte de Craciun li s-a facut promisiunea (de catre o persoana fizica) ca vor primi 50 de milioane de lei. In aceasta idee, d-na directoare a decis sa comande mobilier pentru micuti, pentru ca nu aveau unde sa-si tina hainele si incaltamintea (centrul avand lipsuri destul de mari). Au comandat mobilierul, firma in cauza l-a executat, dar persoana aceea n-a mai dat banii. Prin urmare, Centrul de plasament n-a avut cu ce sa achite factura. In urma insistentelor copiii si-au primit, totusi, mobilierul acum o saptamana, dar daca nu se achita factura, firma producatoare le ia copiilor mobila inapoi.

Haideti sa dam si noi o mana de ajutor in strangerea banilor! E vorba de 50 de milioane de lei. Nu e o suma uriasa...

Mai jos va pun un link cu cateva poze de la o parte din mobilier:
http://family.webshots.com/album/576501203kVKCxX

In curand voi primi si factura scanata sa vedeti exact cum sta treaba in acte. Ce spuneti? Ajutam si noi?

Mai jos fac lista cu donatori:

1. Tzuni - 100 RON
2. Anonim - 1500 RON




editez sa va spun ca actiunea are acordul adminilor DC, carora le multumesc inca o data!



www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Tzuni, felicitari ptr. initiativa!
Da si tu un cont, un cont paypal ceva ... ca altfel nu merge.
Multumim! :)

Mamica de Cristian - (fiul meu preferat) & Amélie - (fiica mea preferata)
--------------------------------------------------------
Spuneti "prezenta la umanitare!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Tzuni vineri sunt in B,poate ne vedem



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

nu se mai anunta nimeni?

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Tzuni, cred ca trebuia lasat la generale ... aici nu prea se intra des (din pacate...)... Si cred ca mai sunt si copilasii cu probleme, la Alex oricum nu s-au strans banutii ... nu stiu, zic si eu.


Mamica de Cristian - (fiul meu preferat) & Amélie - (fiica mea preferata)
--------------------------------------------------------
Spuneti "prezenta la umanitare!"
Curiosi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Tzuni, count me in cu 100 ron. Te rog frumos contacteaza-ma pe PM ca sa vedem cum reusim sa ne intalnim ca sa-ti dau banutii.

Exista si alte modalitati in care putem ajuta copilasii aceia? Daca esti in legatura cu doamna directoare poate o intrebi de ce ar mai avea nevoie: hainute, jucarii...ce ar avea nevoie mai urgent copilasii?

Bravo, Tzuni!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu, 200 RON. iti dau PM cu detaliile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Tzuni inca odata felicitari!

Dar cum trimitem banutii? Datile trecute ai afisat un cont in care puteam trimite banii. Acum cum facem?
Astept sa ne spui.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna, si felicitari pt initiativa...dar te rog sa ne spui cum si unde depunem banii. Daca nu o poti spune pe forum...te rog sa ne dai pe PM mesaj cu detaliile tehnice.



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

astept si eu pm cu cont, daca nu se poate afisa
Tzuni

****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Vreau si eu PM cu contul sau date de contact !

Mergi la inceput