Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Alexia, imi pare tare rau, Dumnezeu sa-l odihneasca! Imi imaginez ce simti, la inceput este crunt, il cauti peste tot, doare tare, tare, dar mai apoi te obisnuiesti cu durerea. Nu stiu cu ce poti umple golul, nimeni si nimic nu-l va inlocui niciodata. Dupa ce a murit tatal meu mult timp imi aduceam aminte cum mi-a sunat telefonul si mi-a spus mama ca i s-a facut rau lui tata, cum am fugit pana acolo, cum statea intins si-l resuscitau, toate fazele de care imi era frica, incercam sa alung aceste ganduri, dar degeaba. Nu am mai suportat nici soneria telefonului, care imi aducea aminte tot timpul de nenorocire. Pe langa durerea care este, mai este si socul, faptul ca s-a intamplat asa de repede.
Eu nici acum nu pot accepta ca nu mai am tata, ca nu mai vine. Si mi-e atat de dor de el, acusi este un an de cand nu mai este cu noi si chiar vorbeam cu mama ce vom pregati pentru pomana de un an. Asa de nasol imi este la pomeni, parca ma face sa constientizez ca nu mai este tata si nu vreau, nu pot accepta. TE IUBESC ATAT DE MULT, TATA MEU! Sper ca intr-o buna zii ne vom revedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucka_geo spune:

Pe 8 noiembrie se implineste un an de cand a murit tatal meu, iar azi are loc pomana...In Romania, iar eu sunt aici, in Franta...
As vrea atat de mult sa fiu langa mama si sora mea! Mi-e atat de dor de taticul meu...Simt nevoia sa-l aud, sa-l strang in brate...Fiul meu se uita la mine cum plang, dar nu ma pot abtine. El e prea mic sa inteleaga. Avea doar 7 luni cand s-a dus taticul meu.De ce? De ce el, care iubea atat de mult viata?????? Oare va trece vreodata durerea asta care imi macina sufletul?........Offff Doamne.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Si eu ma intreb daca va trece vreodata. Parca revine mereu mai puternica,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Luna aceasta a fost o luna foarte lunga, foarte trista. A fost ziua mea, prima oara cand nu primesc flori de la tata de ziua mea. Am fost la cimitir si i-am dus eu flori, am stat acolo cu el si am plans intr-una. Ieri s-a implinit un an de cand nu mai este si sambata i-am pus pomana de un an, a fost crunt, m-a rascolit din nou, mi-am adus aminte momente pe care vroiam sa le uit, de la inmormantare. Parca nu ne mai revenim, mama este terminata, este groaznic de greu.
TE IUBESC TATAL MEU SI IMI ESTE TARE DOR DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e dor de tine, tata! Te iubesc tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Va imbratisez cu drag.

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=XsrUd97Xddw&NR=1" target="_blank"> Archbishop Fulton Sheen


www.staycatholic.com/Free%20Book.pdf" target="_blank">Staycatholic

www.alabamacatholicresources.com/Bible.html" target="_blank">Catholic answers


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Si mie imi este cumplit de dor de tata. Nu cred ca voi trece vreodata de durerea asta pe care o resimt asa de rau. Mi-as dori sa pot intoarce timpul inapoi si sa fac altfel lucrurile, sa pot sta mai mult cu el de vorba si sa-i spun mai multe cuvinte frumoase. Ma obisnuisem sa-l am mereu langa mine si nu mi-am inchipuit cat de greu va fi cand nu-l voi mai avea, de fapt nici nu vroiam sa ma gandesc ca va veni si momentul cand despartirea va fi iminenta. As vrea doar ca el sa stie de acolo de unde e ca il iubesc si ca imi lipseste mult de tot, atat de mult incat nici acum nu imi pot reveni desi au trecut 2 ani de la despartire.Si eu il visez mult de tot, si ma trezesc plangand, as vrea sa fi putut sa fac mai mult pt el. Il rog sa-mi tina si mie un loc acolo langa el si mama, langa care stiu ca sta acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Azi se implinesc 8 ani de cand l-am tinut de mana, i-am simtit pulsul cum se duce incet, incet si nu am sa uit niciodata ultima lui privire si lacrimile care ii curgeau stiind ca se duce, ultima lui rasuflare ca un oftat adanc...si apoi nimic...mi-e dor de tine, tata....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Scriu la acest subiect caci mi se potriveste atit de bine titlul subiectului, imi e asa de dor de tata care doar ce s-a stins dintr-o data, fara sa fi fost bolnav si cazind din picioare (stop cardio respirator) in a doua zi de Craciun. Tristetea mea e fara margini, simt un gol imens si parca nu am nici un orizont. E atit de greu sa accept cele intimplate.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e tare dor de tine, tata!
Dana_lucia condoleante. Este foarte greu, Dumnezeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe. De acceptat nu stiu cum vei face, eu nici acum nu pot accepta ca nu mai este tata.
TE IUBESC MULT TATA MEU!!!

Mergi la inceput