Ignore pe messenger

Ignore pe messenger | Autor: ellinia

Link direct la acest mesaj

Cum poti sa scapi de cineva care te bombardeaza cu mesaje pe messenger? Ca nu e suficient sa-l stergi din lista ta. Poti sa-i dai cumva ignore ca sa nu mai primesti mesaje tampite cateodata obscene...
Ma streseaza la culme cineva care in fiecare zi ma bombardeaza cu mesaje, bancuri, etc. Cum pot sa scap? Este vreo optiune in yahoo messenger prin care sa blochezi userul sa nu-ti mai poata trimite mesaje?
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Sterge persoana din lista de contacte. Cand o sa iti trimita din nou mesaj, uita-te in casutza cu mesajul, in partea de sus ai undeva , cu o iconitza rosie (un cerc cu o linie taiat) 'Ignore user' sau ceva de genul asta. Apasa pe aia si nu ar trebui sa mai primesti mesaje.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Laura, mutumesc, asa am sa fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Sau te duci la messenger, la preferinte, este optiunea lista cu useri blocati (sau ceva de genul asta) si introduci acolo nick-ul ce te deranjeaza. Nu vei mai primi mesaje de la respectivul nick.



Inteleptul nu spune tot ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionitza spune:

eu am facut asa si tot mai primeam din cind in cind cite ceva rar , dar primeam....mi s-a parut ciudat ...
dar cu ceva ani inainte avusesem o problema asemenatoare si mi-a dat cineva un fel de programel unde scriam id-ul meu si apoi jos id-ul dusmanos...si apoi enter urmarea? cica m-ar fi sters pe mine din lista dusmanului
daca a fost asa sau nu, nu stiu, dar poti cerceta tu putin pe la unii priceputi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Din cate vad eu nu am primit pana acum, de ieri si pana azi mesaje, inseamna ca a functionat !
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionitza spune:

ei, si eu mai primesc odata la citeva luni....nu stiu cum de scapa de vigilenta lui "ignore"
dar daca si-a atins scopul, e f bine oricum.

Mergi la inceput