Vaccin gripa porcina pentru copii pana la 5 ani

Vaccin gripa porcina pentru copii pana la 5 ani | Autor: mire_miruna

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti??? Am primit scrisoare de la medicul de famile cum ca ar trebuie sa vaccinam copilul in cazul nostru de 4 ani...ca asa e mai bine si mai sigur pentru el.Ce parere aveti?
Daca ar fi copilul vostru i-ati face acest vaccin??
Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

NU, un sincer si raspicat NU.
Nu l-am facut nici eu si nici nu o sa-l fac; cu atat mai putin copilul meu; nu intentionez sa fiu cobaiul nimanui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mire_Miruna ce aproape locuiesti de mine.

Eu voi refuza acest vaccin dar, un mare dar, copiii mei nu prezinta nicio alta boala fizica, nu sufera de boli respiratorii si au o imunitate screscuta, rar se imbolnavesc de gripa normala sezoniera. Am hotarat deci ca daca nu ii vaccinez de gripa normala nu ii voi vaccina nici de cea porcina.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ne-am gandit si noi la respectivul vaccin, daca e cazul sa il facem sau nu....Dar pana la urma am hotarat sa nu il facem si cu atat mai putin sa i-l fac fetitei mele.... Am ales sa spunem Nu!!!
Aici in Belgia a cam trecut gripa porcina si nu se mai face asa mare tam-tam, dar niciun doctor nu ne-a recomandat ca e bine sa ne vaccinam noi sau copilul nostru...nu s-a mediatizat asa de mult incat sa sperie populatia si sa mearga la vaccin.


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra***** Stefi, mamitu' nostru***** Stefi...creste...***** Stefi, buburuza mica***** Primul Craciun*****Stefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput