Nu stiu sa ma joc :(

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

chiar imi place subiectul asta

-------------------------------------------------------------
a inceput votarea, daca va place scrisoarea lui David adresata Mosului aici o puteti vedea si vota

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu cu baiat mai mare am trecut prin mai multe faze

Am uitat sa zic ca avem si noi un cort in forma de masinuta, am luat si un sac de mingii colorate si e o mare placere. Ii mai poti umfla o piscinuta in care sa pui mingiutele (noi avem si o barcuta gonflabila).

Noi desenam pe tablita de desen, aceea magnetica, iar un mare succes.


Si noua ne placea sa ne deghizam, fantomele si piratii erau preferatii nostri si nu cereau mult efort la costumatii, pana cand fantoma a dat cu fata in tablia patului si si-a umplut gurita de sange. Asa ca daca nu gasesti alte personaje mai bine renunta. Ei nu au simtul pericolului la varsta asta.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare

Posed si eu una bucata baietzel de 1 an si 9 luni. Noi stam destul de mult in casa in perioada asta, caci vremea nu ne prea indeamna sa iesim - si reusim sa nu ne plictisim. Fetele au dat idei bune (imi ramane sa pun in practica ideea cu plastilina, inca nu am incercat). Voiam doar sa adaug ca noua ne place mult mult sa desenam si recomand Aquadoodle (puteti da un search pe google sa vedeti exact). Este o panza maaare, un fel de covoras, pe care copilul poate desena cu carioci umplute cu apa Asa ca nu exista nici un pericol de mazgalit covoare sau podele (mami e, deci, relaxata). Al meu e super incantat si "deseneaza" o groaza, culmea e ca imi tot spune ce face el acolo, pe mami, pe tati, pe bebe etc chiar daca operele lui nu reproduc fidel realitatea

Alta constatare: lui Robert ii place enorm sa ne imite - ii cumpar jucarii care ii dau impresia ca "face ca noi": gateste si isi hraneste animalele de plush (i-am luat un set de bucatarie cu legume si fructe de plastic, cu vase, furculitze etc), a primit o trusa de doctor si ne ia pulsul la toti, isi cauta animalutzele de febra etc, o sa ii cumpar scule de mesterit prin casa ca e topit dupa asemenea activitati. Chestiile astea il tin ocupat destul de mult timp, e drept ca mereu unul dintre noi se joaca cu el, nu ii place jocul de unul singur.

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

foarte misto subiect. ia uitati-va aici:
http://www.activitaticopii.ro/activitati_varste.html

Ana in concurs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Woww fetelor ce de ideii.Va multumesc tuturor.Faina ideea cu cortul cu lanterna! Chiar ma duc sa caut un cort sa cumpar. Si am mai vazut ceva idei...dar am citit pe fuga si nu mai tin minte. Oricum multumesc tuturor.Si da, LISA am analizat si eu site-ul pe care l-ai pus, mi-l trimisese ABRAMBURIK si e tare fain! O gramada de idei pe care deja am inceput sa le pun in practica. Multumesc si mai astept!



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

dana - cort cu 100 bile colorate gasesti la toys center. Nu stiu care mag. e mai aproape de tine, dar sigur e la centrul com. Le cupole.



Inteleptul nu spune tot ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Super subiect!

Fetita mea e genul mereu in miscare, asa ca eu ii fac jocuri ce implica miscare: jucam popice - ii insir niste sticle de plastic goale si aruncam cu mingea in ele, tot asa jucam "tenis" - are o sita cu maner si lovim o mingiuca cu ea, mai sta la birou si "scrie", avem la intrare in hol o mocheta mica, ovala, cam cat ea si o mai trag cu ea prin bucatarie, pe gresie (cam ca la sanie). Ei ii place tare mult sa fie leganata, asa ca o hint ba pe picoare (sta pe laba piciorului si ridic piciorul), ba o fac "avion" si alte asemenea. O mai ridic pe geam, sta pe pervaz si ba se joaca cu jaluzelele, ba se uita la copii si porumbei. cam asta, plus catarat pe divese, sub supravegherea mea si muuute strambaturi si scalambaieli in toate felurile.


Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

dana - cort cu 100 bile colorate gasesti la toys center. Nu stiu care mag. e mai aproape de tine, dar sigur e la centrul com. Le cupole.



Inteleptul nu spune tot ce stie, iar prostul nu stie ce spune.


Intocmai PETRO, Le cupole este cel mai aproape d emine. Multumesc.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DIA superrrr ideea cu popicele! Fain tare! Chiar azi Alin a cumparat un set de sticle cu apa mici! Ce coincidenta! Acu' sa le terminam de baut si aplic si eu jocul asta. Multam mult!



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Deci, am fost azi sa-i cumpar cort dar nu am gasit de ala PETRO....cu 100 de mingiute...in schimb i-am luat altul....dublu....si cu un tunel intre ele.....foarte fain.Deci, de cand am scris la subiectul asta....am pus in aplicare cateva idei, de exemplu: i-am luat plastilina, creioane colorate, bloc de desen, vopsea ptr pictat cu mainile, am decupat o inima si un brad si am lipit pe ele bucatele de hartie creponata, i-am confectionat figuri gemoetrice ...ma rog...am gasit pe net o idee cu figurile geometrice.......i-am cumparat cortul asta.......si pana acum cel mai incantat a fost si este de plastilina si creioane.Cu plastilina o faramiteaza bucati...si cu creioanele..i place sa le bage in suport si sa le scoata .Cam atat. De vopsea....cum lui nu-i place sa aiba mainile murdare.....l-a cam deranjat vopseaua pe maini.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput