dureri de burtica la bebe!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

colic baby e f bun pt durerile de burtica; noi cu lass baby am scapat de constipatie...pe la 5 luni, dupa 3 sapt de administrare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisdum2003 spune:

si eu am un bebe (fetita) de 2 luni(implinite azi) si inca de la 5 zile a avut colici...cumplit... am incercat debridat, bonisan, infacol,colif,etc...si degeaba. Acum 2 saptamani am aflat, intamplator, de la medicul obstretician (cu care am nascut) ca wxista pe piata un produs naturist care este fff bun... sincer nu mai aveam nici o speranta dar nici incredere, si totusi am cumparat acel produs... si culmea este exceptional. Inainte pe langa durerile de burtica... aveam probleme cu eliminatul aerului (eructatia) dupa ce manca dar si cu eliminatul gazelor... personal-dupa ce am tot studiat problema- am ajuns la concluzia ca are colicii din cauza ca nu are flora intestinala bine dezvoltata... Pot sa zic ca acum este mult, mult mai bine. Produsul se numeste Baby's Jarro Dophilus este de la firma Secom, l-am achizitionat din farmaciile Dona si costa cam 95 lei. Daca aveti copii cu simptomele pe care le-am descris eu mai sus, cred ca merita sa incercati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Citat:
citat din mesajul lui chrisdum2003

si eu am un bebe (fetita) de 2 luni(implinite azi) si inca de la 5 zile a avut colici...cumplit... am incercat debridat, bonisan, infacol,colif,etc...si degeaba. Acum 2 saptamani am aflat, intamplator, de la medicul obstretician (cu care am nascut) ca wxista pe piata un produs naturist care este fff bun... sincer nu mai aveam nici o speranta dar nici incredere, si totusi am cumparat acel produs... si culmea este exceptional. Inainte pe langa durerile de burtica... aveam probleme cu eliminatul aerului (eructatia) dupa ce manca dar si cu eliminatul gazelor... personal-dupa ce am tot studiat problema- am ajuns la concluzia ca are colicii din cauza ca nu are flora intestinala bine dezvoltata... Pot sa zic ca acum este mult, mult mai bine. Produsul se numeste Baby's Jarro Dophilus este de la firma Secom, l-am achizitionat din farmaciile Dona si costa cam 95 lei. Daca aveti copii cu simptomele pe care le-am descris eu mai sus, cred ca merita sa incercati


chrisdum2003,

Cum se administreaza acest produs?



A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisdum2003 spune:

ASTA ESTE PROSPECTUL DE LA BABY'S JARRO DOPHILUS:Baby s Jarro-Dophilus si Fructo-oligo-zaharide– Probiotice pentru nou-nascuti

Efecte:
Dezvolta si protejeaza flora intestinala benefica a nou-nascutilor si a copiilor mici si in cazul consumului de antibiotice prin colonizarea intregului tract digestiv.
Faciliteaza digestia, reduce flatulenta si colicile nou-nascutului, previne si trateaza constipatia, diareea non-patogena, diareea infectioasa (si cea provocata de Rotavirus la copii).

Previne complicatiile infectioase la distanta de sfera digestiva (ex.: pneumopatii), protejeaza functia imunitara a mucoasei intestinale prin stimularea sintezei imunoglobulinei A (IgA), contracareaza intoleranta la lactoza, accelereaza descompunerea alimentelor ingerate facandu-le asimilabile, previne si trateaza sindromul de malabsorbtie si de intestin permeabil.

Compozitie
per 1 gr : 3 miliarde bacterii probiotice: B. breve M-16V (Morinaga) 750 milioane, B. lactis Bi-07 (anterior B. infantis) 450 milioane, B. longum BB536 (Morinaga) 450 milioane, B. bifidum Bb-02 450 milioane, L. casei Lc-11 450 milioane, L. rhamnosus Lr-32 450 milioane, Inulina - FOS (FructoOligoZaharide) 973 mg, vitamina C 4 mg.

Alte ingrediente
Contine urme de lactate (cazeina), soia, peste. Maltodextrina, fosfat de tricalciu.
Nu contine grau, ou, peste/crustacee, nuci/alune.

Mod de administrare
Pentru bebelusi alaptati la san, se pune o cantitate mica de Baby`s Jarro-Dophilus pudra pe san inainte de alaptare;
Pana la 4 ani ¼ lingurita/zi in apa, suc sau mancare sau conform recomandarii consultantului de specialitate;
Nu se va administra pudra fara a fi amestecata cu lichid.

Prezentare: 70g pudra
Eu il administrez dimineata si seara in lapte (formula)cate un varf de lingurita astfel incat sa fie in total un sfert de lingurita pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diavolitza spune:

buna
sunt si eu o mamica care a ajuns la capatul puterilor ...m-au inebunit acesti colici...am incercat tot ceea ce este posibil ...am sa rog pe cineva din ro sa imi trimita si mie Baby's Jarro
Dophilus ....pe asta nu l-am incercat :)
totusi as vrea sa va intreb voi dati ceai bebelusilor...eu am un baietel de o luna ...si dr mi-au interzis sa ii dau ceai...mama mi-a trimis din tara baby drink ...ce parere aveti despre ceaiul asta? si cum il dati ? dupa masa ? intre mese ?...
....xxx

Mergi la inceput