Cum reparam ficatul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mireluta in timpul asta un regim alimentar foarte strict;carnita de pui ,bineinteles fiarta sau la gratar,lactate degresate,legume si fructe.Fara alcool,fara fumat,odihna,fara stres...un pupicel,doi.
Sabatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireluta39 spune:

Dulcetica,multumesc mult pentru sfaturi,un pupicel,doi se poate,dar fara fumat si stres nu se poate.Tot incearca sa se lase de fumat,dar a 2a zi il vad iar cu tigara in gura.

www.blogulluiaurel45.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea4star spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireluta39

Si totusi,as vrea si eu sa stiu cum reparam ficatul,mai ales acum,dupa sarbatori.Mai bine zis,ce remedii in ceaiuri sau mincaruri cunoasteti pentru un ficat marit,ingreunat de mesele de sarbatori?Astept si eu sfaturi.Va multumesc.

www.blogulluiaurel45.blogspot.com


eu iti recomand Liv.52 de la Himalaya. Sunt niste pastilute din plante, deci nu cred ca fac rau. Socrul meu a luat si s-a simtit mai bine.
Bineinteles nu strica un regim usor, adica mai multe fructe, in special citrice.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

pt refacerea ficatului nimeni nu a zis de odihna... este foarte important pt ficat regimul, odihna, evitate : cafeaua, tigarile, medicamentele luate la orice durere banala, alcoolul. eu una am avut ficatul marit si m-am tinut de tot ce am scris mai sus..plus am luat silimarina..este un hepatoprotector foarte bun..

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

dar de dureri de splina de remedii stiti? din ce cauza doare splina?




Mergi la inceput