O pilota sau 2?

O pilota sau 2? | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

M-am hotarat sa schimb pilota si am vazut ca exista varianta pentru pat matrimonial si cu 2 pilote mai mici, de o persoana.Ar fi mai comod asa ca nu am trage mereu de una chiar daca e mare dar oare mai e la fel de ...intima?Sunt foarte nehotarata si mi-ar prinde bine o parere.Voi cum aveti?



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mie cea mai mare problema mi se pare ca ar putea fi cu asternuturile, nu cu intimitatea, aia se rezolva strecurand un picior sub pilota colegului

De obicei pilotele de o persoana au 140x200 cm. Vei avea nevoie deci pentru a face patul de un cerasaf, 2 fete de pilota si 2 fete de perna. Eu personal nu am vazut seturi de pat in formatia asta. Exista doar in varianta fata de pilota+fata de perna, cearsaful de luat separat... Mie asta mi s-ar parea o problema din cauza ca mie-mi place ca patul sa fie "gatit" cu piese din acelasi set.

Monica si gargaritza Nancy

blog revival - chestii gargaricesti

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Eu am si pilota mare si pilote mici. Cel mai comod mi-e cu 2 pilote pentru ca oricata tandrete ar fi la culcare, mai amorteste omu' si in pozitia "fund in fund si noapte buna" cand folosim pilota mare, dormim cu spatele neacoperit. In problema "asortatului" lenjeriei, eu am rezolvat-o multumitor. Dau un exemplu: cearsaf-husa de pat gri/bleu cu fete de perna si "plicuri" de pilote galben-pai.

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

sau pilota xxl, lungimea egala cu latimea, dar nu mai stiu dimensiunile.Noi din aceea avem.


C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Problema asortatului e simpla pentru ca voi cumpara seturi de o persoana la fel si cearceaf cu elsatic in culoarea asortata.




Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Vei avea nevoie deci pentru a face patul de un cerasaf, 2 fete de pilota si 2 fete de perna. Eu personal nu am vazut seturi de pat in formatia asta.
Eu am asa ceva. E drept ca sunt luate din Germania, dar ... pana la urma gasesti.
Sincer eu prefer pilota mare.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Cred ca o pilota este cea mai buna varianta din aia mare cum spunea cristina22 mai jos.Si nu mai ramane nimeni neinvelit si pe deasupra se rezolva si cu intimitatea.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

categoric una XXL cat mai mare sa te poti "zvarcoli" fara griji... dar eu personal as merge pe UNA singura, NU DOUA!


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

cu o pilota mare, mare e cel mai fain .... am fost cu doua si nu mi-a placut deloc , deloc

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Pana la urma am luat una mare de 200 pe 230 si e bine ,insa pilota e tare subtire.Vreau sa caut una din lana dar nu gasesc asa de mare.
Stiti voi de unde?





Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui asi
Vreau sa caut una din lana dar nu gasesc asa de mare.

Plapumele din lana sunt grele si inconfortabile din aceasta cauza, chiar daca tin foarte bine de cald. Am una si o mai folosesc doar pe post de saltea pentru copii.
Pilotele din puf natural sunt cele mai practice: si calduroase, si subtiri, si usoare.

Mergi la inceput