oare polidinul ma va ajuta?

oare polidinul ma va ajuta? | Autor: ewka

Link direct la acest mesaj

imi doresc foarte tare un al doi-lea Bebe si nu mai reusesc sa fac. Am incercat aproape orice ,(metoda calendar,metoda Temperatura bazala...)etc. Mi-a propus medicul meu sa incep o cura" de Polidin. Ce parere aveti? Chiar are efect? Va multumesc si Sa aveti un an plin de reallizari si sanatate!!!

mama de ricc si speram un bebe cit mai curind

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

sa sti ca o cunostinta de-a mea a ramas gravi facind polidin ,acu nush ce sa zis daca de la el sau asa a vrut bunul DD ,dar incearca daca medicul ti-a propus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

si eu cunosc pe cineva care a reusit cu polidin





anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

am facut si eu o tura de polidin dar degeaba, am ramas mult mai tarziu si dupa laparo....dar am sa mai incerc o tura din luna februarie .....zece zile ,parca...nu mai stiu exact
oricum nu are ce sa strice....din contra ma lupt cu o raceala zdravana ,asa ca rezolv 2 probleme odata

-----------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana84 spune:

Buna fetelor!Eu sunt noua pe aici,vreau sa va zic ca si eu credeam acelasi lucru despre polidin,dar sperantele mi-au fost spulberate de catre medicul ginecolog,eu facusem 4 luni de polidin(10 zile din prima zi de ciclu2/zi + vitamina E,3/zi)fara nici un rezultat.Polidinul ajuta clar la raceli,in cazul obtinerii unei sarcini nu prea(doar daca toate sunt ok,ajuta la prinderea sarcinii mai repede),asa ca mai intai de toate face-ti "investigatii si analize", cine vrea bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mi-am facut fundul praf de la polidin si degeaba. AM ramas mai tarziu in urma unui tratament de stimulare ovarian ascociat cu inseminare. Deci, la mine nu a mers, dar poate la altii da. Bafta multa!

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 4 sapatamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=o0xZmb1C4-I" target="_blank"> Cezarica face baitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mie mai mult rau mi-a facut, l-am facut la rec med ginecolog din orasul meu (in sept) pt ca se vedea endometrul hipoecogen pe margine. La urmatorul CM am facut ET si bb nu s-a prins. Apoi in nov am aflat ca am NK f mari, dubli. Ac polidin stimuleaza sist imunitar, are o gramada de carcalaci in el. NK mariti ataca embrionul, il detecteaza ca pe ceva strain, un virus.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

miki daca mai intri pe aici ,te rog sa-mi spui si mie cum se cheama samponul ala pt matreata si pt scalp, ai zis tu odata de el dar nu l-am notat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Si eu am facut doar o singura data, in asociere cu un antibiotic, dar nu a dat rezultate
Totusi am auzit ca la alte fete chiar a mers


http://clipedinviatamea.blogspot.com/ - DESPRE INFERTILITATE SI NU NUMAI...

http://www.fertilityfriend.com/ticker/28667f/ttc.png

Mergi la inceput