nintendo sau psp

nintendo sau psp | Autor: lucia17

Link direct la acest mesaj

cautand nintendo pt baietelul meu,am dat de o parere ca ar fi mai bun psp,nu ma pricep deloc,ajutati-ma va rog si ce caracteristici ar trebui sa aiba,nu am bani de unul nou,incerc sa gasesc unul de ocazie si ce ar trebui sa aiba cat decat sa- putem si folosi.va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Al meu are PSP,a costat destul anul trecut(nou).Problema este ca de il iei vechi,nu stii cat tine acumulatorul............ar fi trebuit initial formatat,etc.
O alta chichita, jocurile,nu gasesti sub 100 ron(150 Media Galaxy),de incerci sa descarci trebuie cumparat un card mare si un cititor de carduri .......plus sa se priceapa cine face minunea asta.
Nu a meritat banutii investiti,s-a jucat extrem de putin pe el.....au fost si luni in care il incarcam eu cand ma "loveam"de el doar sa nu distrug bateria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkibaciu spune:

Baietelul meu de 7 ani are si PSP si PS3, de care este extrem de incantat. Ba mai mult, pana si sotului meu ii face mare placere sa se joace pe/cu ele.

Avantajul pe care il are PSP-ul, este ca poate fi luat oriunde, in masina, vizite, asteptari inutile etc, bateria tinand cam 6 ore, daca nu ma insel.
Insa din cate imi dau seama grafica si calitatea jocurilor jucate cu PS3, cu HD, pe o plasma, este de neegalat, asta imi spun si baietii mei care abia asteapta weekend-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Fata mea are de aproape 3 ani un Nintendo si se joaca regulat cu el. Cred ca avantajul in raport cu PSP e ca la Nintendo au scazut mult preturile la jocuri (aici gasesti jocuri de la 9 Euro in sus, pe cind la PSP nu am vazut sub 40 Euro). I-l ia uc ea in toate vacntele sau cind avem mai mult timp de petrecut in masina, avion.

A aparut de aproape 1 an si modelul cu camera foto. L-a vazut, insa zice ca nu e nemaipomenita camera digitala. In plus, daca la modelul DS Lite potzi pune un extra card pe care potzi incarca multe jocuri (cine se pricepe), la modelul nou de nintendo s-au jmecherit si cardul asta nu e acceptat. Functioneaza numai cu jocuri originale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Ai putea sa iei in considerare si varianta de a ii cumpara un DDC.
Este cam acelasi lucru (ma rog , din cate mi-am dat eu seama, si nu sunt experta) cu PSP si Ninetendo.
Si are si 100 de jocuri deja incarcate.
Eu le-am luat la copii de Craciun. De la Carrefour, unde a costat 170 de RON. Erau si mai ieftine, la 130 RON dar avea doar 65 de jocuri pre-incarcate. Si sunt suficiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia17 spune:

va multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noi avem un Wii de la Nintendo si desi am crezut ca l-am luat numai pentru copil, ne jucam/amuzam si noi foarte tare. De cind avem si Wii fit facem si gimnastica in fiecare zi. E adevarat ca e mai scump, dar tinind cont de cita distractie ofera (la cele mai diverse virste si pe timp indelungat), eu cred ca merita.

Mergi la inceput