BIOGENESIS FERTILITY CENTER(11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

....da utrogestan mai iei?

Catalina

Da iau utrogestan 4 dimineata si 4 seara, 3 cycloproginova si vitamine elevit.

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Am editat mesajul meu anterior din 15/01/2010 : 20:42:05 deoarece nu se vedea link-ul dat de mine.

Pisi te sfatuiesc sa repeti anal ANA la Institutul V Babes de pe Splaiul Independentei (Unirii) nr 99-101 sector 5 (La laboratorul nr 46 se recolteaza pt anal imunologice). Poti primi rez pe mail dc lasi o adresa. Toate anal legate de fertilitate : Anticorpii antinucleari+ anticorpii anti ADN + imunofenotipare limfocite = 325 ron
Am vazut ca anticorpi antinucleari fac si cei de la Synevo si costa 55 ron dar nu stiu cat de bine fac ac anal.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mersi mult draga Miki pt sfaturi,cu siguranta o sa-l repet.

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Catalina , vesti noi ...
Astazi la ECO- ziua a opta de stimulare : ovar drept -7 foliculi ; ovar stang -5 foliculi(a disparul unul de data trecuta),endometru -10mm, estradiol 1501. Ce parere ai?
Mi-au redus doza de puregon de la 250 la 200- si initial trebuia sa programeze marti , dar dl. dr a cerut o monitorizare si luni- asa k ma duc doua zile la rand la ECO.
Tb sa caut in farmacii medicamentele de dupa punctie - voi le-ati gasit usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

education - din experienta mea adunata din multele fiv-uri eu zic ca esti f bine. Sunt sigura ca vei avea o productie frumoasa de oo .

Medicatia in principiu se gaseste, mai putin cyclo progynova din care vei lua 3 tablete /zi( numai tabletele albe deci o cutie iti ajunge aproape 4 zile) pana la test iar in cazul in care esti insarcinata pana prin s 12. Asa ca eu iti sugerez sa cumperi din timp si sa faci provizii.

Pup si tinem pumnii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

NU vreau sa contrazic pe nimeni dar toata medicatia se gaseste in farmacii inclusiv Cyclo proginova.
Nu te stresa cu asta acum!
Eu am tot cumparat si nicaieri nu mi s-a spus ca nu au sau ca nu se gaseste si am luat de la farmacii mici de cartier. Nu iti va recomanda nimeni un medicament care nu se gaseste.
Inainte de recoltarea de ovocite vei primi un grafic cu medicatia si modul de administrare.
Sa intrebi cand se va opri Piroxicamul. D-ul doctor mi-a zis ca la 3-5 zile de la transferul embrionilor - dar mai bine intrebi (eu eram deja in a 27 zi de cand il luam cand am vorbit despre asta cu dansul).
Daca vrei iti pot da listuta cu ele de acum daca te vei simti mai linistita sa le ai acasa.

Pentru prima pagina:
Dana_bebe - FIV 1 nereusit Dr.Denisa Protopopescu la Clinica Genesys, FET nereusit la aceiasi clinica, FIV2 reusit Dr. Diakoumakos si Dr.Anastassios Argyriou - embriolog - la Clinica Biogenesis - un luptator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Multumesc din suflet fetelor!
Dana_bebe felicitari si ma bucur mult pentru tine! Sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios iti urez!

Referitor la medicamente -merci- dar am primit deja graficul cu medicatia si modul de administrare de la clinica.
Cat despre achizitionare astazi in drumul pe care l-am avut am trecut si pe la o farmacie DONA . Le-au avut pe toate inafara de FELDENE( piroxicam 10 mg). Aveau -dar cu piroxicam 20 mg.Pe schema apare k tb sa-l iau in ziua cu embriotransferul si inca 3 zile dupa. Mai caut maine - dar cred k nu e o problema din cate spuneti voi.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Multumesc!
Piroxicam - E foarte bine inseamana ca a fost refacuta schema. Sigur vei gasi eu parca am luat de la un SensiBlue. Daca nu gasesti mai am o cutie intreaga.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana_bebe

Multumesc!
Piroxicam - E foarte bine inseamana ca a fost refacuta schema. Sigur vei gasi eu parca am luat de la un SensiBlue. Daca nu gasesti mai am o cutie intreaga.
Bafta!

Multumesc mult - am sa caut la SensiBlue prima oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Fetelor voi cate zile de stimulare ati avut ?
Pysypisi am vazut ca tu faceai deja pregnil in ziua a noua?
Eu abia in ziua a-11-a am pregnil pe schema de tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Io am avut 12.

Edit - daca nu gasesti de 10, cumpara de 20 si ia 1/2 tableta .




Mergi la inceput