BIOGENESIS FERTILITY CENTER(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns education spune:

Da Catalinabineinteles ca vor avea toti ovocite . Nici nu pot sa concep altfel.
Oricum eu sunt foarte optimista si ma simt in forma maxima .....doar putin obosita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna fetelor!
Am primit si restul analizelor si vad ca mi-a iesit la anticorpi anti-nucleari-POZITIV.Ce inseamna???
Luni merg la dr cu rezultatele dar pana atunci...poate ma la muriti voi.Iar la cultura din col mi-a iesit enterococcus

+10
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - ce sa zic....eu cand aude de secretii col si tuseu vaginal in primul trimestru de sarcina, mai ales la o sarcina obtinuta prin FIV imi creste tensiunea.

S-a intamplat de cand ai ramas gravi sa te urci pe vreo masa ginecologica si sa ti se faca tuseu sau sa bage valve acolo? Si mai ales intr-un spital de stat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy - ce sa zic....eu cand aude de secretii col si tuseu vaginal in primul trimestru de sarcina, mai ales la o sarcina obtinuta prin FIV imi creste tensiunea.

S-a intamplat de cand ai ramas gravi sa te urci pe vreo masa ginecologica si sa ti se faca tuseu sau sa bage valve acolo? Si mai ales intr-un spital de stat?

Catalina





Da dar doar la clinica dr meu...
Dar pe mine ma ingrijoreaza si anticorpii anti-nucleari-pozitiv,nu prea e normal...

+10
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - pe colul tau nu avea ce sa caute nici un carcalac in conditiile in care totul a fost ok inainte de FIV. Nu are ce cauta nimeni si nimic acolo.Colul se masoara la eco, este suficient, nu il mai lasa sa te scobeasca.

Despre anticorpi da, nu este cea mai fericita veste dar nici nu te pot ajuta.
Le rugam pe miki sau pe goldi sa intervina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy - pe colul tau nu avea ce sa caute nici un carcalac in conditiile in care totul a fost ok inainte de FIV. Nu are ce cauta nimeni si nimic acolo.Colul se masoara la eco, este suficient, nu il mai lasa sa te scobeasca.

Despre anticorpi da, nu este cea mai fericita veste dar nici nu te pot ajuta.
Le rugam pe miki sau pe goldi sa intervina.

Catalina





Asa am sa fac...nu o sa mai accept control pe masa!
Mersi mult

+10
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi sub nici o forma sa nu mai lasi un dr sa-ti faca tuseu vaginal, du-te la un dr care are si ecograf.
Despre anticorpii antinucleari nu stiu f multe (eu sunt cu NK mari) dar cred ca pericolul lor a trecut pt ca esti deja in sapt 10. Nu prea inteleg de ce te-a pus sa faci ac analiza abia acum dar banuiesc ca vrea sa stie dc iti prelungeste administrarea cortizonului. Cat prednison ai luat pana acum? Il mai iei?
Dc gasesc ceva info revin.
Catalina pt fiecare




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Pisi sub nici o forma sa nu mai lasi un dr sa-ti faca tuseu vaginal, du-te la un dr care are si ecograf.
Despre anticorpii antinucleari nu stiu f multe (eu sunt cu NK mari) dar cred ca pericolul lor a trecut pt ca esti deja in sapt 10. Nu prea inteleg de ce te-a pus sa faci ac analiza abia acum dar banuiesc ca vrea sa stie dc iti prelungeste administrarea cortizonului. Cat prednison ai luat pana acum? Il mai iei?
Dc gasesc ceva info revin.
Catalina pt fiecare




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mersi mult
Dr la care merg are si eco,dar mi-a facut si control pe masa si apoi eco....eu am crezut ca asa este normal...
Predinson am luat pana in saptamana a 9 a.

+10
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysypisi - cine ti-a oprit tie cortizonul in saptamana 9? Si cum? Stiu ca medicul cu care ai facut fiv, recomanda administrarea pana in saptamana 11.

miki- pup fata saritoare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysypisi - cine ti-a oprit tie cortizonul in saptamana 9? Si cum? Stiu ca medicul cu care ai facut fiv, recomanda administrarea pana in saptamana 11.

miki- pup fata saritoare.

Catalina

Eu merg la dr Poiana si i-am spus ca ma doare stomacul si atunci mi-a spus sa-l intrerup...De ce ?

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput