Leoaicele DC *(48)*

Leoaicele DC *(48)* | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj



Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41)(42)(43) (44) (45) (46) (47)


Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968
( Irina 2 aprilie 2004)

Mamagiuliei - 24 iulie 1978
( Giulia 16 august 2004 )

Leditia - 26 iulie
( David-Christian 18 decembrie 2008)

Aurorra - 28 iulie 1979
( Robert-Matei 30 septembrie 2008)

Anca_Vlad - 29 iulie 1977
( Vlad 5 noiembrie 2003)

Iulika29 -29 iulie 1981

Adi69 - 30 iulie 1969
( Catalina-12 Martie 2002 )

Babyzapi - 30 iulie 1984
( Raphael Nicolas -23 octombrie 2008)

Livya - 31 Iulie 1979
( Mihai-14 iunie 2008)

Danyalo - 1 august 1976
( Stefan-Ioan 3 -iunie 2009)


Octavia75 - 2 august 1975
(Vesna -16 Octombrie 2008)

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969
( Andrei 27 iulie 2002 )

Lilia80 - 6 august 1980
( Amelia 26 septembie 2004)

Zuzilici - 8 august 1974
(Isabella-Maria 21 aprilie 2006)

Annie80 - 9 august 1980
( Clau 27 Mai 2003)

Mary_ary - 16 august 1979
(Alexandrei 30 septembrie 2005)

Tatto -10 august 1973
(Alessia -1 august 2007 )

Ralcat- 11 august
( Mihai 27 octombrie 2005)

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972
( Bogdan Andrei 29 octombrie 2002
si
Isabella-Elena 1 aprilie 2009)

Rhoneea - 14 august 1987
( Pierre-Sebastien 5 iunie 2007)

Aeperju - 15 august 1978
( Andrei 21 sept 2007)

Mari-Paun - 16 august 1974
(Ema)

Yonnamarie - 16 august 1981
( Maria-Elena 5 septembrie 2006)

MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979
( Bianca Maria-2 noiembrie 2005)

Nikolle_t - 22 august 1976
( Ioana Alexandra 9 februarie 2001)

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!






Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Va doresc o zi frumoasa si numai bine!
Las si

In legatura cu vaccinul...sunt doua variante daca fac gripa:
-sa trec peste ea si sa ma imunizez complet si fara probleme
-sa "merg la mama" -oricum acest drum il voi face odata in viata...nu-mi este frica de el
Concluzia nu ma vaccinez

Astazi reusiti sa faceti tot ce v-ati propus.

Pe plan sentimental, s-ar putea sa aveti probleme din cauza orgoliului. Ar fi bine sa dati dovada de mai multa rabdare cu persoana iubita.

Va sfatuim sa va faceti ordine in idei si sa nu neglijati problemele casnice.




Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dodo, multumim pt noul capitol, dau eu o cafea matinala de inceput de zi
Bine ai spus cu gripa , valabil se mie .

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata!

Tare sant ingrijorata azi.
Am primit aseara un mail de la invatatorul nostru,am discutat si dimineata cu dumnealui,se pare ca situatia e albastra rau in invatamant.
Ia uitati ce spune
"Dupa cum probabil ati aflat din presa, televiziune, vin zile grele pentru invatamantul romanesc in general si pentru Waldorf cu atat mai mult.
Este vorba despre dorinta guvernului de a face economii cat mai mari la buget prin concedierea profesorilor, comasarea claselor, desfiintarea scolilor cu numar mai mic de elevi pe clase.
Se are in vedere si micsorarea salariilor prin plata per capita, adica prin plata profesorilor in functie de numarul de elevi din clasa/scoala.
Din acest motiv trebuie sa fiu miercuri la Ministerul Invatamantului, pentru a negocia un tratament diferit (mai bland) pentru alternativele educationale; tineti-mi pumnii...
"

Deci ,se vor comasa clasele sub 20 de elevi si scolile sub 300,prin urmare Waldorf Iasi,care are doar doua,trei clase cu colectiv mai numeros de 20 si sant numai 270 de elevi in toata scoala nu are nici o sansa in fata noii hotarari a ministrului invatamantului si sant debusolata complet.Ma gandesc insa la copil care s-a invatat aici(cu domnul invatator si cu colegii) si sper sa nu sufere prea tare in cazul in care vom fi repartizati la alta scoala.



Mai am si alta problema.
O colega de a Catalinei de la muzica are meningita ,internata la infectioase de doua saptamanai.Doamna de muzica doreste sa mergem ,in grup cat mai mare ,in vizita la spital.Eu nu.
Imi pare rau,stiu ,imi inchipui,prin ce trece,si ea si parintii-fata are vre-o 13 ani parca,imi inchipui ca este foarte greu,sant de acord sa pregatim ceva,un plus,o felicitare ,un balon,flori etc, sa trimitem insa nu sant de acord cu vizita in spitalul de infectioase.
Nu acum cand e plina epidemie de gripa porcina si nici cu meningita nu mi-e rusine,ca sa zic asa.
MAi ales ca noi am ales sa nu ne vaccinam,insa nici n-as vrea sa intind coarda si sa sfidez boala chiar la ea acasa.
Asaaa,dar se pare ca doamna insista si e tare suparata ca s-au oferit sa mearga in vizita numai trei copii(familii) din toata grupa.
Eu chiar n-o inteleg,ea care de cand a aparut gripa in IAsi,sta cu sticla de spirt si tifon si sterge clanta usii la fiecare 5 minute.


Deci,cum am scris putin mai sus,nici noi nu ne vaccinam impotriva gripei porcine.
Din principiu,ptr faptul ca nu ne-am vaccinat niciodata impotriva vre-unei gripe si ptr-ca nu am incredere in vaccinul acesta.
DAca doctori ,laboranti(am printre cunostinte) nu se vaccineaza,de ce as face-o eu?Sau copilul meu?

CAm suparata azi,sper sa se aseze mai bine treburile si sa se linisteasca apele.
Nici n-a inceput bine anul acesta si deja imi doresc sa se termine ..cat mai repede.
Va doresc sa aveti o zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adi, nici nu m-as gandi sa merg la spital, sincer cred ca e carantina oricum, mai bine un banut si facut un pachetel sau la plic si atat.
Tin pumnii pt invatator, cat de nedrept e totul in tara asta de kkt

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Isabella-Elena




Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna
Nici noi nu ne vaccinam.Luam ulei de peste si vit. C.Speram sa scapam!
Adi- imi pare rau de situatie.Stiu e f. aiurea si eu comfirm cele zise de domnul inv.Ma gandesc f. serios din sept. sa stau in al 2-lea an de cic acasa.sa scap de gradul din vara si un an papapa scoala.Noi suntem scoala mare dar si asa viata te surprinde in fiecare zi cu cate ceva:((
Legat de vizita la spital exclus iar dna nu ar trebui deloc sa se supere.Vizitele sunt interzise in spital d-apai in sectie de infectioase.Nu e fireasca??Lasa copila acasa ca paza buna trece primejdia rea.
tuturor
Gabi- multumim de capitolul nou!
E o frumoasa Domnisoara Isabelle! E o lady!Ce maaare a crescut! Ptiu ptiu sa nu o deochi!Cand am luat-o eu in brate asta vara era cat o papusica mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

gasca

Adriana , stai linistita draga mea ca situatia nu este asa! Absolut deloc!!! Scolile care au mai putin de 300 de elevi nu mai au dreptul sa aiba director, asa ca vor si preluati ed o scoala mai mare din zona sau de o alta mai mica astfel incat numarul celor 2 scoli sa depaseasca nr de 300 de elevi. Atunci scoala voastra nu va mai avea director/secretara/administartor/bibliotecara...si astfel se face o reducere de personal. In niciun caz nu se inchide scoala (iti dai seama ce ar fi in satele uitate de lume unde in toata scoala sunt maxim 50 de copii, acele scolo nu se vor inchide).
Cu nr de elevi este adevarat, clasa I la noi are 27/28 de copii, foarte multi, in mod normal la clasa I nr maxim de elevi este 25 dar nu s-a aprobat peste la noi.
Sper sa ai rabdare sa citesti multa sanatate colegei Catalinei si sfatul meu este sa eviti spitalul.

Vaccinul nici noi nu il facem , Mihai are n alergii iar eu acum cativa ani de la vaccinul normal antigripal am facut o reactie urata rau, adica am racit foarte rau....si in afara de asta nu am incredere in el,a fost scos pe piata foarte repede si nu a fost testat, multi medici il refuza si in afara de asta ma dispera isteria asta de la tv...in lume in ficare ora mor mai multi oameni in accidente de masina acum ce sa facem sa interzicem masinile pe strada ?!?
In concluzie nu il facem, imi e frica dar cum spunea o colega deja ne e scris si cu si fara vaccin daca asta ne e scris asta se intampla! Mi se pare inuman ca eu sa ma vaccinez iar copilul meu sa nu aiba nicio protectie.

Gabi , e o dulce Issabela

Danny , tu nu esti titulara? ca eu asa am inteles ca da.

Daria , ce faceti voi, Giulik mic? de anul acesta in clasa I? sau ma insel?

Katty, Annie, Raluca, Anca, Ioana





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Ba da Cata sunt titulara scolii chiar dar la cate se intampla in zilele noastre ... io mai stiu ce se mai poate intampla???Eu am o prietena titulara la Craiova unde s-au inchis scoli din lipsa de copii .Ete ca e somera acum!Caci a refuzat sa mearga la tara la o scoala oarecare sa faca naveta !Eu zic asa ca vreau si eu o pauza de un an de scoala ca nu-mi ridica nimeni statuie pe acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neata, cine vine la o cafea/ ceai?

Adi, multa bafta, nu mai are rost sa spun si eu ca se exclude o vizita la spital, mai ales la infectioase, mai ales e nebuneala asta cu gripa

Dany,o alegere inteleapta

eu sunt , ok, posomorata, ieri a fost ziua mamei si tot ce-am putut face e sa o sun... as fi vrut sa fie acolo, sa-i iau cel mai frumos buchet de flori, sa o stang in brate si sa-i spun cat de mult o iubesc

offf

va pup o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa ti traiasca mama Annie
Dany, buna decizia cu CIC ul, parerea mea.
Catutza, nuuuuuu, mergem la 7 ani la scoala, adica din 2011, nu ma grabesc deloc, are fi`mea un caracter, ioiiii, se vede ca e leoaica

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput