ne vaccinam sau nu?

ne vaccinam sau nu? | Autor: mgabi

Link direct la acest mesaj

Buna.

Pun intrebarea deoarece sunt in dilema daca sa ma vaccinez de gripa noua sau nu. Pentru cine s-a vaccinat au existat reactii adverse sau nu si dupa cat timp.




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

NO freakin' way!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionitza spune:

Nu ma vaccinez nici eu nici vre-un membru al familiei!
suntem sanatosi, in general, fara diabet sau alte boli care combinate cu gripa noua sa duca la alte nebunii.
Parerea mea e ca in tara la noi se mediatizeaza in exces, sa ne ia gindul de la alte probleme mai grave. (parerea mea, of course! oricine poate fi impotriva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

Nici eu nu am de gand sa ma vaccinez..prefer ceaiuri, lamaie,miere, nu virusi bagati cu buna stiinta in organism

"Where I am today is where my mind put me, where i'll be tomorrow is where my mind put me."
So look at yourself.Your mind put you where you are today, you can chance it anytime you want to.Stay focus, don't give up


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu, nu ne vaccinam niciunul. Daca facem gripa, ne tratam si gata. Ca la orice gripa.

Insa, daca as avea alte probleme de sanatate care combinate cu gripa noua ar da riscuri majore, probabil ca m-as vaccina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pot exista in organism infectii de care sa nu stii, vezi cazul baiatului de 21 de ani care a murit azi, avea o banala infectie urinara. Si eu eram contra vaccinarii, totusi maine ma duc la medicul de familie si cred ca 75% ma vaccinez. Nu stiu cum sa-mi conving sotul, nici nu vrea sa auda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Eu nu stiu daca sa o vaccinez pe fata mea, ea e la un liceu international, si copilashii aia umbla prin toata lumea, saptamanal...chiar nu stiu ce sa fac!Doctorita de familie tot zice sa o vaccinez, ca e sigur...ce sa fac?

"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Pana la urma, cat costa acest vaccin, si de unde se procura? ( am gasit tot soiul de informatii contradictorii pe net si inca nu-s lamurita)

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se discuta deja aici si aici

Roxana

Mergi la inceput