Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Doriti gemeni?Iata cum puteti sa va mariti sansele

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2
tlaura
tlaura

2469 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tlaura un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ankcta

Tlaura urmatoarea sarcina poate fi cu gemeni dak ai in fam.
Si eu imi doresc gemeni, asa ca astept

Ancuta , in curand

Anca, iti doresc din tot sufletul sa ti se implineascca visul!
Cat despre mine, e cam tarziu sa mai fac unul (am 43 de ani), dar doi!!!!????

bostanita78, intra la rubrica "aspirante". Acolo vei gasi raspunsuri la problemele tale!
Bafta!

Laura, mama lui Andrei

Poze

Mergi la inceput
ankcta
ankcta

1465 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ankcta un Mesaj Privat  Reply with Quote
E Laura ... nu se stie niciodata!

Ancuta , in curand
Mergi la inceput

EllaR

240 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEllaR Adauga semn de carte la raspuns Trimite EllaR un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu imi doresc gemeni!

Bunica mea a avut 2 perechi de gemeni, mama mea a vut o sarcina gemerara, dar din pacate nu au trait.

Asa e nu se stie niciodata!

Doresc sa fiu
Mergi la inceput

dreambaby

207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dreambaby un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna. In familia mea bunica mamei a avut gemeni (2 baieti) si bunica sotului gemeni (1 baiat si o fata). Se spune ca a doua generatie va avea gemeni (adica noi ). Acum tare curioasa sunt sa vad daca e adevarat sau e doar un mit. Dar o sa va anunt cand raman insarcinata . Dr. meu mi-a spus ca e un mit, sa stau linistita, ca si el are in familie gemeni si are un singur baiat (probabil a vazut ce fata speriata de bombe aveam cand l-am intrebat asta). Va pup!
Mergi la inceput

gabitza35

1402 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabitza35 Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitza35 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

A incercat cineva?
Da rezultate?
Fetele cu gemeni, cum ati reusit?

Ancuta , in curand

Fara nicio legatura cu articolul,gemenii mei au fost obtinuti pein FIV

mami de gemenasi

poze
Mergi la inceput

EllaR

240 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEllaR Adauga semn de carte la raspuns Trimite EllaR un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:

A incercat cineva?
Da rezultate?
Fetele cu gemeni, cum ati reusit?

Ancuta , in curand

Fara nicio legatura cu articolul,gemenii mei au fost obtinuti pein FIV

mami de gemenasi

Nu conteaza ca sunt obtinuti prin FIV daca ii ai sa fie sanatosi!

poze

Doamne ajuta sa fiu cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Mergi la inceput

IonescuOana

859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite IonescuOana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui EllaR

Si eu imi doresc gemeni!

Bunica mea a avut 2 perechi de gemeni, mama mea a vut o sarcina gemerara, dar din pacate nu au trait.

Asa e nu se stie niciodata!

Doresc sa fiu

Doua perechi de gemeni...Waw, eu dupa una si ma simt uneori...

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!
Mergi la inceput

anahadasa

617 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anahadasa un Mesaj Privat  Reply with Quote
In familia noastra n-au existat gemeni niciodata, cel putin cat isi amintesc parintii mei, dar sotul are doi frati gemeni, baiat si fata. A fost un moment in care mi-am dorit si eu gemeni, dar nu prea aveam sperante, asa ca dupa doua nasteri (baiat si fetita) am uitat si chiar nu ma gandeam ca ni s-ar putea intampla noua asa ceva... Ne-am mai dorit un copil, am pierdut o sarcina, de teama n-am mai incercat, insa s-a intamplat sa fiu insarcinata si surpriza, in sapt a 12-a am aflat ca am gemeni... Nici nu stiam cum sa reactionez, o bucurie amestecata cu teama imi invaluia mintea, sotul meu a fost socat si primele cuvinte spuse au fost: 'nu mai incapem in masina...' Dar ne-am rugat ca ei sa fie sanatosi ca restul le vom rezolva noi pe parcurs, Dumnezeu ne-a ajutat pana acum, am schimbat masina, vrem sa ne luam si o casa, ne revenim incet si iaca timpul trece si maine intram in sapt a 23-a. De cand am aflat ca vom avea pereche, copiii sunt foarte incantati (pentru fiecare cate unul), iar noi suntem mandri ca am fost gasiti vrednici sa crestem si sa educam inca doua comori, puiuti care vor umple vietile noastre de satisfactii!
Mergi la inceput

ralucaneagu

424 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralucaneagu un Mesaj Privat  Reply with Quote
offf ce mult as vrea sa am si eu gemeni
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com