factura gaze

factura gaze | Autor: unombun

Link direct la acest mesaj

sper ca am postat corect subiectul aici.Mai aveam ca loc pentru postare casa,decoratiuni,etc,la acel sub-forum.

Mi-a venit factura la gaze si nu stiu cit sa platesc!!
Scrie asa:regularizarea sumelor aferente consumului din perioada 1 ian -30 nov.2009-total valoare lei--minus5,07.Apoi

situatia contului la data de 17.12.2009-sold precedent 570,31
factura curenta-minus 5,07




total de plata cu tva;565,24.Atentie aveti sold precedent!




Cit platesc?565,24?Nimic?Cum fac???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

din cate inteleg eu ai de platit 565,24 (asta in cazul in care nu exista pe factura un "-" inaintea sumei). ai avut platit cu 5,07 lei in plus care iti sunt acum scazuti.
nu exista un nr de telefon unde sa ceri informatii??


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

ai platit factura trecuta? adica sodul ala de 570.31?


Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



IMPLINIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

e platit tot pina la venirea facturii curente.iar la gaze chiar nu ai pe cine intreba la informatii,raspunsul este platiti cum scrie acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am spus asa pt ca eu de obicei ii platesc mamei mele factura de gaz si intotdeauna platesc in plus si atunci pe factura urmatoare imi apare cu "-" plusul platit.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

s-a facut vreo regularizare,ceva pe factura mamei?acum se plateste,chipurile,dupa calitatea energiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Probabil s-a facut vreo regularizare si pana acum sa fi platit mai mult decat ai consumat ... deci sa fi pplatit cu astia 5 lei mai mult, de unde si minusul asta (-) 5.07. Si daca inca iti apare costul facturii trecute, o fi din cauza ca poate ai platit mai tarziu putin si ei emisesera deja factura curenta.

Parerea mea este ca luna asta (factura asta) nu ai nimic de plata, iar la urmatoarea factura o sa ai suma totala-5.07.


Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



IMPLINIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Totusi cand o sa te duci "sa platesti" (ca banuiesc ca o sa te duci sa te lamuresti mai bine) sa ai si chitanta de la achitarea facturii trecute, ca justificare.

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



IMPLINIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uitandu ma inca o data pe postarea ta, cred ca anaemi are dreptate! daca ai platit factura precedenta mai tarziu (dar ai platit-o!!) atunci de asta apare asa si acum ai "factura curenta-minus 5,07" pe care o sa ti scada luna urmatoare!
s


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput