Feriti-va de bona Zavoianu Florica!!!!!

Feriti-va de bona Zavoianu Florica!!!!! | Autor: ANDREEA11

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici, de vineri va ramane fara servici o bestie ZAVOIANU FOLRICA. A lucrat la mine timp de 3 luni aproape, ca si bona. De ceva timp am simtit ca ceva nu e in regula. Azi am pus o camera sa inregistrez ce se intampla.
La ora 10 am plecat de acasa. Cand am plecat desenau. La 10.12 i zice ,,Nu mai e pixul l-a luat vrajitoarea". Apoi timp de ora nu se mai aude nimik, practic nu -l mai baga in seama, il lasa la desene - desi o rugasem sa nu -l mai lase la desene. Pe la 11.05 vorbeste la tel 14 min. Apoi: ,,Ce faci ai facut pipi" Copilul ,,Da, pipi". PLICI-PLICI 2 palme ,,Fututi gura ta de copil, de ce ai facut pe tine? Stai nemiscat in pat ca te omor. Baga te sub patura ca te omor . Nu ti merge cu mine." Apoi nu se mai aude nimic pana la 13. AA, ba nu, i spune ca o sa-l manance vrajitoarea de vreo 2 ori. La 13.47 vine instalatorul. Acum se joaca vreo 5 min cu copilul, pentru a vedea instalatorul ce BONA minunata e ea. Apoi la 14 il baga in pat. Copilul nu vrea sa doarma. Inchide usa ,,Culcate ca te omor. Dau cu tine de pamant. Te duc la omu ala sa te ia" Asta soptit, sa nu auda instalartorul.
In tot acest timp copilul meu, care e vesel, se cearta parte in parte cu mine, pune intrebari tot timpul, nu a scos nici un cuvant. L-am gasit cu pantaloni care i-a avut de dimineata pe el. Deci, s-au uscat pe el.
Pt acest comportament eu i am si dat banii, asa ca de vineri isi va cauta iar de lucru. Deci, atentie.
Si sa nu uit mi-au disparut si lucruri din casa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Andreea imi pare rau de experienta .Deci a stat saracutul toata ziua cu aceeasi pantaloni, nu s-a sinchisit madam sa-l schimbe??.Nu trebuie sa mai stea in preajma ei nici macar o zi sau o ora, de ce abia vineri pleaca de la voi??
A mai fost un incident de genul acesta acum cateva luni si s-a facut publica toata treaba.Partea trista este ca se inmultesc numarul de cazuri de acest gen si cine stie cate sunt nestiute de parinti. Ar trebui montate camere chiar din prima zi de munca a bonei.

Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://lb1f.lilypie.com/FRXPm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Maine i am zis sa nu vina. Vineri e sotul acasa. Singura daca sunt nu vad sa iasa prea bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

De ce abia vineri? O dadeam in suturi afara pe nenorocita. Ca l-a lasat ud e de neacceptat, dar ca si-a permis sa-l loveasca e strigator la cer.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Va rog continuati discutia la subiectul deschis la gradinite, bone etc, nu sunt permise subiectele duble plus ca acolo este locul potrivit de discutie aici sunt doar listele cluburilor.

Mergi la inceput