Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (356)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Revenim si noi,am fost absente motivat!

Am fost la Deva, de-acum nu ma mai incumet, tare bine a fost, Sara s-a jucat cu verisoarele ei, noi am fost rasfatati. A venit mosul peste tot pt Sara, cu tot ce si-a dorit ea, tare dulce a fost cum se bucura ea si spunea : Vine Mosuuuuuuuuuu! Si apoi dulce si candid: Bucura Sara!Atat de surprinzator e saltul ei, vorbeste mult si f corect si ce ma topeste e ca isi exprima atat de frumos trairile sufletesti! Tare frumoasa e perioada asta!
Eu am primit un inel superb de la tati, asa ca i-am cam spalat pacatele din ultimele vreme!

Altfel bine, acasa cu Sara, e f bine asa, ma simt linistita, vreau sa mai merg saptamana asta si la o eco morfologica de trim 3 si cu Dumnezeu inainte. Ma tem uneori cand ma uit la semnatura, ma gandesc ca mai e asa putin, parca nu sint pregatita sa nasc...desi abia astept sa o cunosc si sa o imbratisez pe Emma.

Ma bucur ca Sara nu a mai avut niciun acces de furie vizavi de surioara ei, e tot mai calda si afectoasa in toate povestile ei, cred ca se datoreaza bebelusului ei Emmma pe care il iubeste mult! Asa ca trag nadejde ca o va primi cu drag pe surioara ei.

Nu am reusit sa citsc din urma, sper ca toata lumea este bine!
Uram si noi cu intarziere La MUlti Ani sarbatoritlor de ieri!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 33 +

Un vot va rog: http://www.coffeechat.ro/2009/11/craciun-cu-miros-de-scortisoara-siiubire/



Gabriela sa va fie de bine mini-vacanta la bunici.
Minunat cum o descrii pe Sara calina si iubitoarea.

Ma gindesc si eu sa sun miine sa vad daca pot face o ecografie inainte de plecare.

E o idee buna bebelusul botezat ca surioara. Stiu ca la Sara a venit spontan, de la ea. Poate primeste si Daria de mos un Cicciobello Bleu.

Cit despre "a bucura" si alte expresii cum ar fi "tati ai ghija" ca Yanis de Annisia. Asa sunt de dulci copilasii nostri!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Tup si eu...........sa ...sunt suparata rau,nu-mi mai arde de nimic....mi-au schimbat comisia pt miercuri, nu ii cunosc, mai putin pe proful meu.....care este un tipicar, asa ca nu va spun ce este in sufletul meu, asa ca am nevoie de galerie...pt moral....asta nu-mi doream de Mos "Mitolae"....

ne auzim miercuri ...dupa marea incercare....nu ma gandeam ca o sa fie asa stresant

Cecilia si Cristian Matei (07.09.2007)





Cecilia, ar fi anormal sa nu ai emotii. Te vei descurca cu brio, sunt convinsa! Tinem pumnii strinsi miercuri!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Cecilia, nu conteaza comisia, lucrarea ta e gata , e foarta buna si ti-ai fi sustinut-o la fel in orice conditii, sunt si aia tot niste oameni, imagineazati-i pe closet



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina l-am vazut pe Gheo tunsulica. E frumos de pica!!!

Mi-a placut faza cu closetul. Si mai de impact era cum spune matusa mea: si ei se ****.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Deci,presedinte avem...noi cazuri de gravidute decedate din cauza de A1H1 avem...ce sa mai zic...noi sa fim sanatosi!!!

Noapte linistita va doresc!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Salutare!

Multumim mult tuturor pt urari!(nu scriu nume ca aiurita cum sint sigur as uita pe careva)
Matteo nu a mincat decit 2 iaurturi si 2 biscuiti azi si ieri tot ceva de genul asta...are scaune moi(azi doar unul)si cred ca si greata...mi-era teama sa nu fi luat iar vreun virus intestinal,dar azi am descoperit ca ii iese un premolar...insa azi si sotul a fost KO,toata ziua in baie,asa ca nu exclud totusi varianta cu virusul...oricum au inceput sa ia amindoi enterogermina...

Teo multa sanatate si neaparat mergi la doctor ca nu-i de gluma!
Nana multa sanatate fluturasului! Doamne ajuta sa fie bine!
Roxana vizionat poze ! Ce pletos si frumos e Andrei!! Iar Alex e supeeeer! Energizerul meu (a se citi Matteo) nu are par mult...ii creste cam greu...nu-i bai,economisesc banii de frizer
Yaia si Erina
Annisia cam asa se comporta si Matteo cind e obosit sau cind ii spui nu la ceva...pot sa fac orice in clipele alea,sa-l iau cu frumosul, sa-l cert etc fara nici un efect...
Emma multa sanatate si tie!
Cecilia tinem pumnii!

Pupam abolut pe toata lumea si va uram o seara asa cum va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello, ce mai faceti ?

Va saluta si www.flickr.com/photos/23756759@N04/4167254316/in/photostream/" target="_blank">Adi

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Teo, sper ca esti mai bine, ca ai fost la medic intre timp.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

io nu stiu care-i treaba cu numararea voturilor :) da noi n-avem nici apa ( de nici una) nici caldura, profit ca momentan am curent, ca dupa cate am bagat in priza sigur pica si asta rpd.
Asa ca va salut, pe maine, sper sa fie o zi mai buna !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
sunt si aia tot niste oameni, imagineazati-i pe closet



Te stiam femeie serioasa, nu ma gandeam cu umbli cu d-astea.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alina, asadar copiii nostri se aseamana in multe privinte.

Erina, ai dreptate, reclamele astea zapacesc si copiii si mai ales parintii. Daca ai citi discutia de saptamana trecuta de la poznasi te-ai lua cu mainile de cap, te miri ce vad astia mici la TV si cer. Sigur ca imi permit sa ii iau fetei, insa nu asa se creste un copil. Trebuie sa invete sa fie ponderata, pentru ca banii azi ii ai si maine nu. Eu am trecut prin asta la un moment dat in viata si de atunci mi-am schimbat brusc perspectiva. In plus nu apreciaza, tocmai asta e. Deci trebuie sa fim ceva mai ponderati. Si vina oricum o am eu ca nu am stiut sa impun o limita atunci cand trebuia.

Cecilia, cu siguranta o sa te descurci de minune. Poate emotiile sunt mai mari cu o comisie noua, dar ai muncit mult si rezultatele se vad indiferent cine e acolo sa le evalueze. Noi suntem alaturi de tine si iti tinem pumnii stransi.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput