Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (356)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada28

Fetelor salutare de la mare.
Ne-am reintors si noi pe plaiuri dobrogene. La munte am avut vreme frumoasa si ne-am aerisit creierii. Am fost cu Luca asa ca partea cu odihna am cam sarit-o. Face multe nebunii, uneori tipa, arunca jucarii si ceea ce ma supara e ca nu prea pretuieste jucariile. Chir nu stiu cum sa mai reactionez. Voi cum faceti?
Are multe si nu-l doare daca ii le iau. Ca atare Mosul i-a adus doar dulciuri si un CD in ghetute dar si un betisor. Nu a fost tare afectat si se distreaza cand spune ca e obraznic.
Vineri am fost la morfofetala bb2 e ok si e... Baietel. Asa ca voi fi soacra cu 3 nurori.Fibromul meu a crescut tare mult (peste 10 cm) si dupa nastere va trebui sa fac ceva cu el. Voi fi mai deschisa la operatie pentru ca mi-a ajutat Dumnezeu si in aceste conditii sa am 2 copii.
Annisia spor la BB2 si eu gandeam ca tine. Dar s-a intamplat ceva mai devreme si cu problemele mele chiar ii multumesc lui Doamne Doamne. Eu ma opresc la 2. Si pe urma ... renovari :))
Roxana sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti alaturi de minunatii tai copii. Il sarbatoriti astazi, nu?
Noi il sarbatorim maine pe tati. Tre sa-i iau cadou . Nu prea stiu ce .Oricum surpriza
Erina sper sa nu te superi dar si pe bebele nostru tot David il va chema. David Andrei cred. Pupici si voua
Va pup
Mada 28 , Luca (26.09.2007)22+


Felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos!
Si La multi ani sotului pentru maine!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani, sot de Roxana! Sa cresti mare nu iti pot zice, dar iti urez sa cresti in intelepciune pe masura ce adaugi anii la colectie...si toti acesti ani sa fie plini de sanatate!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada28

Face multe nebunii, uneori tipa, arunca jucarii si ceea ce ma supara e ca nu prea pretuieste jucariile. Chir nu stiu cum sa mai reactionez. Voi cum faceti?

Noi il sarbatorim maine pe tati. Tre sa-i iau cadou . Nu prea stiu ce .Oricum surpriza

Erina sper sa nu te superi dar si pe bebele nostru tot David il va chema. David Andrei cred. Pupici si voua
Va pup
Mada 28 , Luca (26.09.2007)22+


Mada asa e majoritatea copiilor la virsta aceasta, se razvratesc e un fel de mini adolescenta.
http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=1422

La multi ani pentru tati de Luca si de bebelush din burtica David Andrei!

Cum sa ma supar ca doar nu am monopol pe nume. Eu inca mai oscilez dar ii place sotului foarte mult. Noi vom folosi pronuntia englezeasca.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Annisia, interesante ginduri!
Sa iti iasa planul cel mai bun pentru tine in momentul asta!


Mamici va doresc o zi buna!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Wowwwww,ce de tatici sarbatoriti saptamana asta!!!

Si noi il sarbatorim vineri pe tati al nostru

Mada,ce ma bucur ca puiul tau e bine(ala din burtika)!!!Tot pe mana lui Tutunaru mergi,nu?

Cat despr pretuit jucarii,si Mihnea e la fel.Azi dimi vorbeam cu bona la telefon si o auzeam cum ii spune:,,nu mamaie,nu mai da cu piciorul'' si eu nu stiam la ce se refera.El isi luase la suturi toate jucariile si era f probabil sa se si raneasca la talpa

Erina,daaaaaa,am fost tare zombie aseara,nu-mi intra nimeni in voie cu nimic,mi-era asa de rau si asta mic tot vroia sa ma joc cu el,sa-l alerg si eu numai de asta n-aveam chef!!!
Daca-mi ajuta Dumnezeu sa fiu bine pina sambata,iesim cu mare placere impreuna in Cismigiu.Oricum,nu e virala amigdalita mea,stiu f bine cum m-am pricopsit cu ea

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Annisia,sturlumbatica ca de obicei!!!!Sa fii sanatoasa si sa va iasa totul asa cum va doriti!Bafta in tot si-n toate!!!!
Da mai baga soro o poza ceva sa mai vedem mocutele dvs

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Tot pt Annisia:mai sunt soro de actualitate pisicutele?Le mai donezi?Ca tot am scormonit dupa poze si-am data de pisici,si-am acilisha o mare iubitoare de miaunele care-si dorea o bucatica dintr-ale mataluta!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Teo, sanatate multa!

Roxana, sa iti traiasca sotul si sa fiti mereu la fel de frumosi!

Mada, felicitari pt baietelul sanatos!

Erina, cum stai cu somnul?Asa prost dorm....

Picia draga, ce sa zci, plin de personalitate ursuletul asta mic...Sa fii tu bine si sanatoasa si puiul la fel, ca in rest se aranjeaza toate!

Daca mai aveti chef,mai dai cate un vot?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 33 +

Un vot va rog: http://www.coffeechat.ro/2009/11/craciun-cu-miros-de-scortisoara-siiubire/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:



Am citit in diagonala ce s-a scris pe aici, dar nu am mai avut cand sa raspund desi am intentionat sa o fac de mai multe ori.

Noi am fost in we la Brasov la Paradisul Acvatic, am prins si artificiile in Piata Sfatului, aprinderea beculetelor. Stefan a fost extrem de incantat, pe drum spre casa ne zicea ca el vrea inapoi la hotel , nu vrea acasa. Am trimis pe mailul comun un link spre cateva poze. Stefan a crescut mult, are un pic mai mult de 1 m si aprox 16 kg, iar la picior poarta cam 27 . Vorbeste din ce in ce mai bine, avem adevarate conversatii cu el (bilingve, of course). La gradi e f OK, nu am mai avut probleme cu el, evolueaza foarte frumos.

Intre timp ne-am schimbat si masina si sunt foarte multumita de cea noua. Am mai facut lucrari si la casa, cred ca prin februarie o sa reusim sa ne mutam si noi. In rest, treaba cat cuprinde.

tati de Andrei si Alex sa fii fericit si iubit.

Sanatate multa tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Buna dimineata si de la noi!!!

Emma, ce bine ca s-a insanatosit Andrei. Cit despre Mos Nicolae se stie ca e mai modest decit Mos Craciun.
Daria a primit o carte si dulciuri. Daca ar fi primit jucarele numai la anumite ocazii i-as fi luat mai multe dar ii aduce si tati saptaminal cite un DVD si cite o jucarie mica. Deja cred ca e prea mult. Ma gindesc sa institui o regula de luat jucarii.La carti si jocuri educative sunt de acord sa luam cind gasim ceva interesant.

Emma, cum de nu cedeaza infectia aia?! Ai facut antibiograma si ai luat tratamentul in functie de ea? Iti recomand laboratorul acela din Precista, linga Laguna. Le lucreaza la Bacau si la noi nu au dat erori pin acum. Te imbratisez.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle


Am luat 5 tratamente (inclusiv injectabil) numai dupa antibiograma si ultimul a fost zanocinul care m-a facut praf. Durerea la genunchi a revenit cumplit de tare, ficatul ma doare, m-a cam terminat nu gluma. Iar la infectie...nici o amelioarare. nu pricep de ce. o sa icnerc sa fac si o analiza acolo in precista. AM mai auzit de laboratorul ala.

Andrei e bine, se joaca cu masinutele acum si am lasa sa scriu si eu cateva cuvinte. Am fost azi dim la niste analize ca se mai fac gratuite la poaprlan, sa vedem ce iese (desi fiind gratuit nu prea am icnerdere ca le fac la repezeala).

Numai bine tuturor!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput