Exclusiv: o limuzina pentru o zi!

Exclusiv: o limuzina pentru o zi! | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Dragii mei,

Probabil ca ati vazut deja concursul Lenor cu rapitul pentru o zi!

Ei bine, prin bunavointa celor de la Lenor, Desprecopii.com va avea la dispozitie limuzina Lenor pentru 4 zile. Asa ca va oferim un concurs suplimentar valabil numai pentru cei din Bucuresti:

Sofer la scara cu limuzina pentru o zi!

Atentie: este vorba doar de limuzina. Pentru pachetul complet limuzina + ziua de rasfat mergeti aici:

www.desprecopii.com/info.asp?id=1906" target="_blank">Concurs: Rapite si rasfatate in lux frantuzesc

Deci,cum v-ar place sa:
- sa aveti dimineata soferul la scara si sa va duca la servici si cand terminati sa va astepte la iesire si sa va duca acasa
- sau pur si simplu cum ar fi sa va luati o zi libera si impreuna cu o prietena sa bateti Bucurestiul la cumparaturi urcand si coborand din aceasta limuzina.

Ce trebuie sa faceti? Nimic mai simplu: sa ne explicati cum ar trebui sa fie o zi de rasfat total in viata voastra! Puteti scrie un raspuns mai amplu sau pur si simplu unul telegrafic care sa includa numai "Agenda zilei". Ceva de genul:



0ra 10.00 Ne trezim tarziu cu masa la pat
Ora 11.00 ....

Daca sunteti in criza de inspiratie puteti sa vizionati filmul de mai jos:



Mult succes! Nu trebuie decat sa visati frumos...

Cateva date despre concurs (mini regulament):
Cum participati:
Completand raspunsul vostru in cadrul acestui subiect.
Pot sa pun mai multe raspunsuri?
Da, dar maxim 2 povesti. In acest fel veti avea 2 loturi la tragerea la sorti. Atentie: reactiile la alte raspunsuri nu participa la concurs. Trebuie deci sa aveti o poveste personala.
Cine poate participa?
De raspuns poate sa raspunda oricine dar castigatorii se vor trage la sorti dintre persoanele din Bucuresti! Cum stim ca sunteti din Bucuresti? Simplu verificam daca ati completat localitatea corect la profil.
Premiul este transmisibil?
Nu. Cine castiga trebuie sa fie persoana care va beneficia de limuzina. Daca nu puteti sa o folositi, premiul se pierde.
Cat am la dispozitie limuzina
Inca nu am primit aceasta informatie dar cu siguranta nu puteti abuza! Personal ma astept sa fie disponibila de la ora 8 dimineata pana la ora 19.00 seara.
Cum intru in posesia premiului?(Foarte important!)
In cursul zilei de Miercuri, 9 decembrie vom trage la sorti primele 2 castigatoare iar vineri 11 decembrie inca 2 . In momentul in care avem rezultatele trimitem un PM si un mail catre castigatoare sa ne trimita rapid numarul de telefon unde va putea fi contactata. Daca nu primim raspuns la mesajul nostru in 30 de minute, urmeaza sa alegem un alt castigator!
(!) Daca doriti sa evitati aceasta problema, puteti dupa ce ati completat raspunsul vostru pe forum sa trimiteti un mail la concurs@desprecopii.com continand: numele de utilizator, telefonul si linkul direct catre raspunsul vostru de pe forum. Va rugam sa specificati in subiectul mailului: concurs limuzina

Cat dureaza concursul?
Runda 1:pana miercuri 9 decembrie, primele 2 castigatoare.
Runda 2: pana vineri 11 decembrie, inca 2 castigatoare.
Toate persoanele care au scris un mesaj respectand regulile de mai sus participa automat atat la prina cat si la a 2-a runda.

Regulamentul este intocmit pe moment avand in vedere ca nu este un concurs planificat din timp. Daca observati neconcordante in el sau daca aveti intrebari... va rugam sa nu ezitati sa ne spuneti/intrebati. Vom raspunde la intrebari facand update la regulament si stergand mesajele cu intrebari si observatii in asa fel incat in acest mesaj sa ramana numai cu raspunsurile care vor participa la concurs! Nu ne intrebati asadar de ce stergem unele din mesaje...



O zi buna Echipa Desprecopii.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Zi de rasfat total... Pai sa vedem:
- trezire la ora 08:00 (clar mai mult nu pot dormi...ceasul bilogic imi sa trezirea volens nolens)
- mic dejun la restaurantul hotelului (ah..nu v-am spus ca trebuie sa fiu cazata la un hotel bun impreuna cu cea mai buna prietena a mea? )
- fuguta la shopping pana la ora pranzului (cardul sa fie doldora )
- pranz la un chinezesc original (tot cu prietena)
- dupa pranz o vizita de cateva ore la un salon cu SPA
- dupa salon o plimbare printr-un parc linistit
- apoi o piesa de teatru buna
- seara cina, urmata de un cocktail ca intre fete cu stat la vorbe ca intre fete pana la miez de noapte.

Poate-i banal ....poate nu...dar ar fi o zi doar pentru mine, nu?

PS. Sa vedeti problema mare daca as fi una din castigatoare... Unde merg cu limuzina?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mElaine spune:

- si eu as incepe tot la un hotel
- camerista intra incet pe la 11.00, deschide draperia si afara se vede marea (da, as incepe rasfatul cu 3 ore suplimentare de somn!)
- pe pat pune o tava cu micul dejun, suc de portocale proaspat, fructe, un mic dejun pe cinste
- pe la 12 cobor si plec la cumparaturi pe o strada cu buticuri
(nu as face abuz dar evident sa nu fie problema banilor)
- la 14.00 ma opresc pentru o cafea buna si un lunch usor
- chelnerul sa-mi ofere ceva gratuit din partea casei ca sa ma simt si norocoasa
- la 16.00 ma intorc la hotel si merg la spa (deci la hotel si nu la spa-ul lui Ovidiu Vantu)
- la 18.00 merg la restaurant unde ma asteapta si prietena cea mai buna. Discutam, radem, si degustam bucate alese...
- La 21.00 plecam catre un bar cu ring de dans
- un tanar chipes incearca sa ma agate si fac un pic de flirt
- pe la 23.00 ma retrag spre limuzina lasand tanarul cu ochii in soare si plec spre casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Pai la lipsa acuta de timp prin care trec acum, de cand cu bebe mic, n-as fi prea pretentioasa la rasfat. mi-as dori sa pot dormi pe saturate, macar o zi, sa nu mananc pe fuga, sa pot face o baie buna, relaxanta,cu spuma,nu numai un dus ultra-rapid, sa-mi faca cineva un masaj, sa ma duc cu limuzina la cumparaturi (mama, ce incantati ar fi copiii sa-i plimb cu limuzina), la o piesa de teatru, sau mai bine la opera si cand ma intorc sa gasesc o menajera tocmai terminand curatenia. si pe urma eu sa am timp doar sa stau si sa ma joc cu copiii, sa le citesc o poveste si ei sa se joace prin parul meu pana ma apuca somnul, si gata.

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sellanic spune:

Citat:
citat din mesajul lui adita

Pai la lipsa acuta de timp prin care trec acum, de cand cu bebe mic, n-as fi prea pretentioasa la rasfat. mi-as dori sa pot dormi pe saturate, macar o zi, sa nu mananc pe fuga, sa pot face o baie buna, relaxanta,cu spuma,nu numai un dus ultra-rapid, sa-mi faca cineva un masaj, sa ma duc cu limuzina la cumparaturi (mama, ce incantati ar fi copiii sa-i plimb cu limuzina), la o piesa de teatru, sau mai bine la opera si cand ma intorc sa gasesc o menajera tocmai terminand curatenia. si pe urma eu sa am timp doar sa stau si sa ma joc cu copiii, sa le citesc o poveste si ei sa se joace prin parul meu pana ma apuca somnul, si gata.

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)




Da bine zici. Eu as folosi limuzina sa-mi trimit sotul de acasa cu copiii si sa pot sa fac lucruri asemanatoare...in liniste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

hmmm...suna asa bine...eu am fost 4 ore la un salon de infrumusetare pentru a juta o prietena care are o rubrica la revista cunoscuta si m-am simtit cea mai rasfatata persoana din lume...

ziua mea de rasfat ar suna cam asa: as merge undeva, la un hotel unde sa fie liniste sa nu aud nici flexul de la vecina de jos, nici bormasina aluia de langa noi...doar muzica in surdina...atat...as dormi vreo 3 ore dupa care as merge la piscina sa pun un pic oasele in miscare, sauna...as prefera sa merg la munte ca nu am mai fost de 2 ani...dar fara baietelul meu de 1 anisor si fara sotul meu nu ar avea farmec...apoi as lua masa (fara sa fie ceva pretentios, doar mancare calda sa fie pentru ca deobicei o mananc rece)...si intr-un final as merge intr-un centru comercial sa ma plimb prin magazine...
as alege o cafenea unde as bea o cafea calda si as citi cat as putea de mult...imi lipseste chestia asta...

cred ca o zi plina de rasfat poate fi si alaturi de familie...doar cei dragi ne ofera zi de zi confortul de care avem nevoie!!!!

multumesc ca mi-ati dat ocazia sa visez un pic!!!


Cristina - mami de DAVID - ANDREI

UN VOT PT UN DAVID ADORMIT


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ziua de rasfat ar incepe la un hotel la Paris ---cu multe stele ...cu o baie aromata , apoi urmata de un mic dejun copios , imbaracat in cel mai pufos halat ...dupa care merge un rasfat cosmetic , un masaj , o schimbare de look .....un machiaj , o manichiura ....apoi as servi pranzul la restaurantul hotelului unde sa mi fie rasfatate papilele gustative cu cele mai rafinate feluri de mancare .....apoi un shoping scurt , iar seara as incheia cu o piesa e teatru sau cabaret ...si unde sa filtrez cu un tanar datgut si sarmant ...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

Ziua mea de rasfat total?..nu am mai avut de 2 ani o asa zi insa sincer nici nu mai imi pot inchipuii dar voi incerca..
1-trezirea...ora 11-12 o trezire fara tipete fara biberoane fara pampersi..cu o ciocolata calda si 2 cornuri frantuzesti

2-12-13 un dus revigorant
3-13-15 pranzul cu sotul meu(nu am mai luat pranzul de 2 ani impreuna)la un restaurant linistit cu specific vanatoresc daca se poate si cu un vin bun
4-15-18 shopinguiala cu prietenele sa probam pantofi cu toc inalt pe care picioarele mele cu i au mai vazut tot de 2 ani..o fuga la cosmetica si la un masaj
5-18-20 as merge la opera e visul meu
6-20-21 mi as face o baie calda cu multa spuma intr un jaccuzi savurand un pahar de sampanie de piersici
7-21-22 ora aceasta as petrece o cu sotul meu..stiti voi
8-23-ora de nani a ficei mele..trezirea la realitate...ce frumos am visat...multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Draga alina023,

Ai castigat limuzina Lenor pentru o zi din weekendul acesta(cred ca sambata- adica maine!)
Te rog sa ne contactezi de urgenta pe mail
la florin@desprecopii.com si sa ne dai un numar de telefon unde poti fi contactata.

Din pacate din cauza unei nesincronizari am aflat ca la dispozitie este numai un premiu. Deci Alina este unica castigatoare...

Daca nu primim datele ei pana in ora 12.00 o sa cautam deja un alt castigator. Daca cineva are numarul de telefon al Alinei sau o cunoaste si stie cum sa o contacteza poate ne putati ajuta.

De asemenea vom alege alt castigator daca Alina are alte planuri in weekend.





O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Woooowwww!!! Ce frumos!! Multumesc foarte mult pentru premiu!

Din pacate sunt nevoita sa-l cedez unei alte participante la concurs. Din motive obiective nu am cum sa profit de el in nici una din zilele urmatoare.

Multumesc frumos, oricum!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Multumim pentru raspunsul prompt.

Avand in vedere timpul scurt pe care il avem la dispozitie, rog pe toate participantele care au raspuns pana acum la subiect sa ne dea un mail cu numarul de telefon.

Prima care reactioneaza este si castigatoarea. Deci de aceasta data nu mai tragem la sorti.

Acest concurs a avut un caracter ad-hoc si de aceea si aceste masuri...

O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput