Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Casa noastra, dulce casa

intretinere canapele de piele

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

mgabi
mgabi
membru junior

Romania
Bucuresti

583 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 03/12/2009 :  14:48:49 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

intretinere canapele de piele

Buna.

Am o canapea de piele culoare deschisa , bej si ma intereseaza cum se intretine pielea in timp. Unde gasesc produse de intretinere? Se poate si o metoda mai simpla in afara produselor din comert?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

CorinaDani
MiniTehnicus

Romania, Ploiesti
4969 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2009 :  15:34:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui mgabi

Buna.

Am o canapea de piele culoare deschisa , bej si ma intereseaza cum se intretine pielea in timp. Unde gasesc produse de intretinere? Se poate si o metoda mai simpla in afara produselor din comert?

buna,
in carrefour (probabil si in alte magazine mari) gasesti o lotiune pentru intretinerea obiectelor din piele (canapele, haina, huse, etc.). este marca sano, recomand cu caldura toate produsele marca sano, raportul calitate-pret este excelent.

o metoda simpla ar fi sa dai periodic pe canapea cu orice lotiune de corp sau chiar banalul lapte doina...practic pielea are tendinta de a se usca in timp, de aceea apar micile crapaturi, iar tratamentul cu lotiuni contribuie la mentinerea elasticitatii pielii. mai dificil este sa mentii culoarea, mai ales daca ai copii mici...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )
Printesa mea este in concursul Pampers, aici
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1068 si http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1043
Multumim pentru orice vot primit !

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
NicoletaB
NicoletaB
Mamica lui Obrajori

Donator Andrei
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3706 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 04/12/2009 :  11:31:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite NicoletaB un Mesaj Privat  Reply with Quote
De laptele Doina stiu si eu.

10+
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

ellinia
mami blue

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Sange
 Romania, piatra-neamtNEAMT
4534 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 05/12/2009 :  09:38:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiellinia Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellinia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Depinde daca sunt din piele naturala sau ecologica. Stiu ca cele din piele naturala necesita ingrijire speciala.
Eu am din piele ecologica si le sterg cu o solutie de la Genius, din Kaufland am luat-o si chiar e foarte buna.
sonya_mea
sonya_mea
membru incepator

Romania
210 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 20/02/2010 :  12:08:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sonya_mea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, si eu am o canapea si 2 fotolii din piele naturala, si tare repede se mai murdareste, mai ales ca stau la casa si animalutele mele cum vin de afara tusti pe canapea. Folosesc si eu solutia de la sano, numai ca eu nu pot suporta mirosul si se ocupa de curtat sotul meu.
Pisica mea mi-a zgariat putin pielea la un fotoliu, stiti cumva cum as putea sa o repar ( bineinteles in afara de a schimba bucata de piele )?
sonya_mea
sonya_mea
membru incepator

Romania
210 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 20/02/2010 :  12:11:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sonya_mea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Uitasem sa va intreb...oare daca mi-as lua niste huse ar aluneca pe canapea? Voi ce parere aveti?
absoluta
absoluta
membru junior

Romania, Bucuresti
1101 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 22/02/2010 :  16:08:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite absoluta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu te saftuiesc sa nu folosesti solutii pentru curatarea ei. Ia o carpa foarte fina si putin umeda.
O sa vezi ca dupa ce folosesti solutii o sa se faca urate, par vechi, nu stiu.... se uratesc...
tumpi
tumpi
nu-s ceea ce par

Germany, acasa
4511 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 26/02/2010 :  19:56:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tumpi  Trimite mesaj yahoo luitumpi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tumpi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sonya,depinde de huse.

Eu iarna folosesc niste paturici subtirele si imi mai aluneca si cel mai nasol dupa ce curat canapelele cu solutie, o perioada totul aluneca de pe ea.Pb e ca in zona unde atingi cu picioarele ca acolo se freaca si se murdareste cel mai tare.
Am noroc ca pisica nu mi se suie pe ea sa o murdareasca, mai ales ca nu-s decat culoarea untului si altceva n-as avea ce face decat sa curat la ele.
Eu n-am lapte doina,dar le curat cu o solutie speciala pt piele in general.

Absoluta de ce zici ca se fac urate?
Eu am canapelele de un an si le sterg cu o carpa moale pe care am pus solutie.Scaunele la fel le sterg si isi mentin aceeasi stralucire.
Acum banuiesc ca e vb si de calitatea pielii.

Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wF58c4I/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wF58c4I/weight.png[/img]
[/url]

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com