Laptop copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui witeflower

Multumesc mult pentru recomandari!

geniest - ma uitasem si eu la aceasta varianta pe net si chiar ma intrebam cum o fi... m-am blocat un pic cand am vazut la activitati gramatica, organizarea programului zilnic... Ma intrebam daca nu cumva e cam complicat pt 6 ani... Oricum, avand in vedere pretul promotional, e o varianta de luat in calcul.




Witeflower[b] sa stii ca pe el scrie ca e de la 5 ani recomandat. Chestiile legate de gramatica cred ca sunt adaptate varstei lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

In cele din urma a gasit sotul ceva ce ne-a placut, sper sa-i placa si copilului... E un laptop sub forma personajului preferat din Cars, activitatile descrise par atragatoare si e recomandat peste 5 ani.

Va multumesc pentru sugestii - am scris si varianta noastra, poate ajuta pe altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

whiteflower zice de laptop-ul in forma lui www.bestreclama ilegala - avertizare/p-4040-laptop-disney-cars.aspx" target="_blank">lighting mcqueen lighting mcqueen, nu? pe acela il vrea si tudor. ne-am uitat putin peste el si are activitati interesante. si ce e si mai interesant pentru el e ca are si mouse...nu toate au. acum vrea si bianca laptop-ul www.crazytoys.ro/images/240x240/CL73002.jpg" target="_blank">princess ...sa vedem cum se va descurca mosul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Julia (4 ani jumate) are 2 laptop-uri de copii, unul cumparat de mine si unul primit cadou si nu se joaca cu nici unul. Ecranul la amindoua este mic si rudimentar si alb-negru si chiar daca forma laptop-ului este colorata in rest si are melodii etc, ecranul este plictisitor. Eu nu le recomand.

Am vazut copii care au primit laptop-uri normale, mai vechi ale parintilor, cu jocuri educative instalate si au mult mai mult succes.

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

da, ad_rianna, la acel laptop ma refer. L-am primit deja, arata bine, suntem curiosi si cat va fi de incantat copilul.

Ecranul nu e asa de mic ca la altele - stiu ca e alb-negru si nu au nu stiu ce grafica chestiile astea, dar... Noi nu avem laptopuri mai vechi pe care sa le dam copilului, asa cum zice cipcipcip. De fapt, noi, adultii, nu avem laptop deloc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

In cazul nostru esec total, nu il recomand! Poate si pt ca se descurca pe celalalt.
l-am dat unui baietel de 4 ani, iar acesta e fascinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Si la noi a venit mosul cu laptop mcqueen. Copilul (4ani si 3luni) fiind mare fan al lui McQueen.

A fost foarte incantat. La inceput. 2 zile. Ii placeau activitatile cu muzica. In rest unele sunt complicate pentru el, cum ar fi jocurile cu litere pe care nu le stie. Iar pe celelalte le joaca pe hartie demult. Asa ca s-a plictisit. Cred ca se astepta la unul cu ecran mai mare si mai colorat (activ colorat). Se astepta sa se joace cu masinutele din Cars pe care le iubeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip

Julia (4 ani jumate) are 2 laptop-uri de copii, unul cumparat de mine si unul primit cadou si nu se joaca cu nici unul. Ecranul la amindoua este mic si rudimentar si alb-negru si chiar daca forma laptop-ului este colorata in rest si are melodii etc, ecranul este plictisitor. Eu nu le recomand.

Am vazut copii care au primit laptop-uri normale, mai vechi ale parintilor, cu jocuri educative instalate si au mult mai mult succes.

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005




Subscriu 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

La noi a avut succes, de3si noi, parintii nu am fost prea incantati (noua ni s-a parut cam sec...), insa important este ca ii place copilului. (Clar nu mi se pare ca isi merita banii... dar asta e!).

Cred ca e ok de la 5 ani in sus, asa cum scrie la recomandari, deoarece sunt jocuri cu litere si alte chestii cam prea complicate pt copii sub 5 ani. Al nostru are aproape 6, de aceea cred ca ii si place.

Iar unul cu ecran mai mare si colorat am tot cautat si noi, dar nu am gasit...

Mergi la inceput