AMH - valori foarte mici -- Help!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dierna spune:

Elenus,
AMH e scazut si spune ca rezerva ovarica nu e prea buna, FSH nu e foarte ridicat, dar cum variaza mult mai mult ca AMH, AMH e ceva mai certa. Estradiolul imi pare ca este scazut dar intr-o stimulare nu e asa de periculos cum ar fi un FSH foarte ridicat.
Progesteronul din ziua 19 spune ca ai fi ovulat ceea ce este un lucru bun, dar pentru ca sa ai o certitudine ca ai ovulat cel mai sfint este sa faci o ecografie.
Citi ani ai, asta este foarte important, una este FSH ridicat la 30 ani si alta la 40 ani.
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Poti sa faci AMH-ul:
- la Synevo - 250 ron( rezultatul in 14 zile)
- la Centrul Medical Matei Basarab - 180 ron (rezultatul in 10- 14 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna si La multi ani!
Speram sa am vesti bune saptamana asta, dar nu a fost sa fie asa.
Dupa toate rezultatele care le-am obtinut la analize, doctorul a propus sa-mi faca o inseminatere intrauterina. Am raspuns foarte bine la stiumularea ovariana( ovamit si menopur injectabil) si pe 14 si 15 decembrie am facut inseminari.
Ieri am facut Beta HCG si a iesit negativ (adica 0.127) :((
O sa facem o luna pauza si apoi vedem ce mai facem... inca o inseminare, poate FIV?!
Of... chiar speram sa fie, dar de sambata cand am avut niste crampe, mai mult ca niste contractii si o usoare sangerare, am stiut in sinea mea ca nu e de bine.
Dar maine e ultima zi din anul asta stangaci. Sper sa intram cu dreptul in 2010 si sa devenim mamici cat mai curand :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Buna,
Eu am AMH-ul 0,79. Ce parere aveti, sunt sanse pentru FIV?


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput