Scandinavii au murit!Traiasca Scandinavia!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

ha ha mihaela, as vrea eu sa am salariul caprei
la noi a inceput numaratoarea inversa, de azi intr-o saptamina apar mamele, jumatea mea de emotie a inceput sa zugraveasca casa...pe bune... dar vezi ce face o mama, ca ma rog de el de un an sa zugraveasca dar a trebuit sa apara "mama" ca sa inceapa actiunea :)

eu cu politica slabut de tot, nu am canale tv romanesti, dar cu siguranta voi fi pusa la curent despre situatia actuala peste o saptamina :)
in rest in Irlanda ploua, nimic nou, a lapovitat o zi si atit.
cadourile de Craciun le-am cam luat, mai ramine de luat mincarea...dar asta o las pe seama mamelor hi hi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Ahh, va rog, puneti-ma la pilates, alpinism extrem si-orice alta forma energica de miscare, fiindca merit :)) Azi vrusei sa fug oleaca, da' ma sabota Ilie. Ploo si-s baltoace, drept pentru care, la prima intersectie de garduri, m-a tras monseru' inapoi, la caldurica!

Sabina, sanatate (ca azi citii si io despre escala ta pe la spitale) si mult succes. Paris sa fie!!

Rayu, tin cu taticu'! Nici io n-auzii de REA si, oricum, soldurile is cea mai tare firma, sa stii Chiar ce mai face tata lu' Rayu? Mi-e dor de voi si de Adeluctza, da' stiu ca ea, la inceput de luna, e ocopata cu sfirsitul :))

speed, chiar aveti dulapior de licoruri??? haha, io crezui c-o fi vreo fi figura de stil!! Succes si tie in sezonul cu mame; bine ca nu venira separat!

miha, well, tot raul spre bine, ca engleza de-o aprofundezi acu', chiar o sa-ti fie de folos. Aia cu accentele, don't worry, vine de la sine (numa' sa nu fie vreun welsh ceva :))

Mai, ma tot tin sa va intreb ceva stuuuuuupid: ce inseamna "Mihaela, dragostea mea" ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Mai, ma tot tin sa va intreb ceva stuuuuuupid: ce inseamna "Mihaela, dragostea mea" ???


sherlock (adica io) intra in actiune, uite aici ce inseamna citatul




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hehe, suedezii astia sa dau de mama focului sa ma rezolve . Cica sunt prea scolita si e pacat de mine . Mi-au propus sa incerc testul national de engleza la nivelul de care am eu nevoie. Saptamana viitoare am sa il dau...acum exersez pe teste mai vechi ca sa vad cu ce se mananca. Cine stie...daca il iau mai am o sansa la cursurile din ianuarie. Asa ca tineti pumnii!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Asa....sa va zic un pic de mama rayu.Azi,simbata.Ora 5 dimineata.Trezire bezmetica,ciufulita.Intru in panica.De ce nu am telefonu pe noptiera?De obicei suna.Aualeo.Am uitat sa pun ceasul.Oare la ce ora incep azi munca?Iar panica.Citeva injuraturi la adresa mea.(Pruasto,cum naiba ai uitat sa pui alarma la ceas?)
Ma duc la baie resemnata si imi zic:ce -o fi o fi...nu m-or da afara ca am intirziat o zi la munca.
Incet incet....ceatza se limpezeste.Nu cumva e simbata azi?
Ma duc inapoi in pat:Mama Rayu ,esti PA.Complet.

Azi e simbata,stam acasa.Bine ca nu am apucat sa iau autobuzu:))
End of story.(ati patit-o si voi vreodata?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

da, da! o patziram :) numa' ca io nu intru in panica, la mine e taman invers, le fac pe toate cu incetinitoru'. de obicei revin la ganduri mai bune - imi dau seama ca nu e zi de lucru - cand imi beau cafeiu' in pijama pe balcom in timp ce trag o pipa. da' io nu ma mai bag inapoi in pat, stau pe forum :)

no, fusei aseara la chefu' de Craciun cu firma fu' foarte fain
si castigai si premiu. acu' o luna ni s-a propus sa venim cu idei si sugestii si ni s-a promis o rasplata. in sperantza ca va fi in bani :) am participat si io. doo din ideile mele, numite de catre sefu, "crazy" , vor fi puse in aplicare intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat am ras toata seara cum n-am mai facut de muult. in hohote, de era sa ma sufoc, ca de cand cu astmu' nu pot sa mai rad asha calumea. ca tot veni vorba de astm, ma vaccinai, nici un simptom dubios deocamdata. anu' asta in loc de karaoke, am avut alt fel de concurs: asculti singur muzica in casti si canti din rasputeri cu gesturi aferente pana cand ailalti afoni :) ghicesc melodia. asta fu' unu' dintre concursuri.

fac o invitatie fetelor de la "cititoare" poftiti in poienitza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

haha, rayu, mie mi se intampla in fiecare dimineata:))
daca nu uit ca e weekend atuncea uit ca am vreo sedinta (pana acu uitai vreo 3). imi facui o agenda da' o uit si pe aia la birou, imi pun alarme la telefon da'uit de ce le-am pus. La mine devine chiar grav fratilor, la ultima sedinta pe care o ratai mi-am promis sa incep sa ma "tratez" ca ma dau astia afara pe criza asta. ca sa nu mai zic ca de cand imi facui miercurea libera nu mai tin nici sirul zilelor saptamanii joia am impresia ca e luni si viceversa, asa cevaaa
Da' i s-a intamplat si unui amic de-al meu la facultate, ala chiar s-a imbracat si s-a dus la curs desi era duminica; noroc cu portaru facultatii care s-a uitat la el cu dispret si i-a aruncat un "du-te ba si te culca ca e weekend":))

adela, zi bre si noua ideile alea daca tot depusesi brevetul:)
Si aca s-a vaccinat ieri ca a primit convocarea. Fu alain cu ea la vaccin si daca il prinsera acolo il vaccinara si pe el conspirationistii astia. el e oarecum KO dupe vaccin (da' nu prea pot sa-mi dau seama daca chiar e din cauza vaccinului pt ca in general el e cam KO in weekend:)) . da' vaz ca Aca n-are nici o simptoama desi era chiar un pic racita. Dimpotriva e in mare forma azi, de az dimineata de la 6h00 circula pe aci si nu da semne de oboseala. sau o fi si asta vreo simptoama?

sabina, ta asteptam cu toata trupa la paris:)

mihaela tinem pumnii. da de ce vor astia atata engleza bre, la ce le foloseste?

lilanda, de ce nu zici asa, ca e vorba de mancare indiano-englezeasca:) Mai vrusei io sa zic si ca in comparatie cu mancarea danejilor s-ar putea ca si fierturile englezesti sa para bune da' zisei sa nu sune a "cocorico":))

bradul il facurati? scriserati si scrisorica la mosu? noi il facuram si scriseram si lu mosu, cred ca deja puse cadourile in sac!

mai viu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Doru, vin singura mama, nu crezi ca dupa 7 ani si 3 luni am si io dreptu la o vacanta?
stai asa, tot io:
pentaxisti? de-ai mei? good job:))), vezi ce frumoasa se facu Alexandra cu aparatu potrivit?

(mi se pare ca s-a domnisorit f mult de asta vara)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Bun,m-am linistit.Am colege de suferinta care pleaca la servici deshi nu le cheama nimeni:))Vorba lu conu,mai stiti:"Asta raspunde la telefon desi nu o suna nimeni:)))

Ma gindeam ca poate vreti sa mai vedeti pe mademoiselle Bubu,care implineste hic curind 6 ani..my God!
Uitatiwww.flickr.com/photos/10458757@N08/4184324615/in/photostream/" target="_blank">aici un zimbet studiat siwww.flickr.com/photos/10458757@N08/4184324461/in/photostream/" target="_blank"> ultima poza de la gradi pe care si-a fotografiat-o singura(se iubeste teribil ,asta nu-i rau:)

Si pentru nostalgici,iacawww.flickr.com/photos/10458757@N08/878238885/in/set-72157600969944049/" target="_blank">ce am gasit.Ne intilnim data viitoare la Sabina pe mosie,am zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hai maaa....m-am emotionat rau!
Va astept, sa stiti! Tre sa planificam!
Ce scumpa e Amelie, nu s-a schimbat prea tare, e o poznasa si-o frumoasa!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput