Mamici si Gravidute ITALIA (63)

Mamici si Gravidute ITALIA (63) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj


Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,


MAMICI DIN ITALIAsi copilasii


Dana7mi-Alessandro;/Serj-Sergio si Ambra;/PiccaflorMatteo;/CristinaGiulia;/AlinutzaDavid si Toma;/AlexAleksander;/SimonicutzaTobia;/EryteeaIngrid;/AndreicorinaNicolas;/

GingerA.Mihai+C.Grigoriu;/EllaAlexandru;/AdinalegutiTeodor si Cosmin;/Alecri;/CamicreataSebastian;/CherieactiveAlexandru;/ElasilviaIulia Maria;/Mary aryAlexandra Ariana;/

Adina-nicole;/MicioEduard;/RalukAnais Iasmina;/Mary aryAlexandra Ariana;/

DanangieAlessio Michelle+Mattia Gabriel
Irriroxy;/





RoxaliEnrico+Sonia;/KatiapamGiulia;/MikutaSara Maria;/

SlimateiStefania;/DarabanDelia;/BiondaAlbert;/

IrinaFabian;/GeorgyiuliGiulia Alexandra;/ElyMarina Denise;/

NeliacrisCristian;/ChiccutzaFederica+Danielle;/TattoAlessia;/

LivyaMihai;/SnowbunnyAlexandru;/MonicaDenis Stefan;/

Nicky09Nicholas Claudiu ;/KemsyLoris Stefan;/DorisMatteo


GRAVIDUTE


BerarpiriGiorgio+Ambra
Analessya+Alessandro
Papushicata
Nafi
BidonskyBogdan +Andrei

si prietene dragi
Lilianafi,Dianag


SARBATORITII ANULUI

IANUARIE

-03/01/2007-ALESSANDRO(ANALESSYA)
-17/01/1985-CRISTINA
-19/01/2007-NICOLAS(ANDREICORINA)
-19/01/2006-EDUARD(MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)

FEBRUARIE

-08/02/1977-DANANGIE
-17/02/2005-DANIELLE (CHICCUTZA)
-21/02/1986-SNOWBUNNY


MARTIE

-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)
-14/03/2008-CRISTIAN (NELIACRIS)
-15/03/1971-DORIS
-20/03/1974-ALEX
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)


APRILIE

-02/04/1976-GINGER
-13/04/1983-ANALESSYA


MAI

-03/05/2009-MARINA DENISE (ELY)
-11/05/2004-DAVID (ALINUTZA)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)
-16/05/1984 (BIONDA)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM


IUNIE

-7/06/2008-ALESSIO MICHELLE (DANAGIE)
-14/07/2008-MIHAI (LIVYA)
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)
-25/06/1982-BIDONSKY
-29/06/2008-ANDREI(BIDONSKY)


IULIE

-02/07/1981-GEORGYIULY
-02/07/1971-ROXALI
-08/07/2009-DENIS STEFAN(MONICA)
-13/07/2007-ALEXANDRU (SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY
-29/07/1979 -CHICCUTZA
-31/07/1979-LIVYA


AUGUST

-01/08/2007-ALESSIA (TATTO)
-06/08/2006-ALESSANDRO(DANA7MI)
-10/08/1973-TATTO
-11/08/1986- NELIACRIS
-16/08/1979-MARY_ARY


SEPTEMBRIE

-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007-GIULIA(CRISTINA)
-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)
-30/09/2005-ALEXANDRA ARIANA (MARY ARY)


OCTOMBRIE

-02/10/2009-LORIS STEFAN (KEMSY)
-12/10/1976-MICIO
-13/10/2008-IULIA(ELA_SILVIA)
-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

NOIEMBRIE

-04/11/1977-ELA_SILVIA
-06/11/2001-FEDERICA (CHICCUTZA)
-21/11/1980-KEMSY


DECEMBRIE


-07/12/2009-MATTEO (DORIS)
-12/12/2007-TOBIA(SIMONICUTZA)
-13/12/2007-SARA MARIA(MIKUTA)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-21/12/2008-ALBERT NICOLAS (BIONDA)
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977[/black]-RALUK



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase

Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la mamiciitalia in acelasi timp. Una la mamiciitalia in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la mamiciitalia te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol ... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (O noua etapa din viata noastra ..) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.


Adresa noastra comuna de e-mail este: mamicideitalia@yahoo.com
Pentru parola trimiteti PM aici
Pentru alte informatii trimiteti PM aici


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

fetelor v-am pregatit capitol nou
sper ca veniti si voi:))
abia astept sa fac bradutul
imi place ca afara e inca cald si frumos



Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

neatza...haideti la cafeluta....
Acum cand am venit si eu nu mai e nimeni?
Si eu astept sa aranjez casa in stil de sarbatori....numai cu bradul...ce ma fac....acum cris e mare ..ravagii va face...

va astept la cafea...
pup

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-hai ca am venit eu la cafea
sti tu cite o zi se scrie mult altele mai putin
azi am intrat la gradi nu a plins deloc si cum pasea catre clasa incet si-a dat drumul si la plins.....ce figura mai e
pe cind am vazut ca intra si nu plinge nu ma asteptam sa inceapa in fata usii de la clasa
se invata pin la urma
ieri am iesit afara si cind ne-am intors cind intram in curte cainele vine mereu spre noi....Giuliei nu-i place si eu ii repet mereu haide ca nu-ti face nimic,ea repeta nic nic si merge cu spatele sau intr-o parte pina ajunge la usa
aseara mergea cu spatele dar nu catre usa ci catre galeata cu apa a cainelui si dupa 2 pasi hop in galeata fata mea,saracuta s-a pus pe ris si zicea toni altu(pantalonii altu) mititica toata s-a udat
avea afara genunchii si mainile in rest a intrat in galeata
era o faza si de ris ca ridea si ea,zic numai tu poti pati deastea
si imediat am sarit sa o schimb....pina si scutecul s-a udat,pantalonii,body,plovar tot



Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Lume noua pe-aici,ma bucur ca mai dati cate un semn de viata.

Noi suntem bine,Ambra mai tuseste inca,azi la 17 mergem s-o consulte pediatra.Poate ii da antibiotic,ca are mult catarro,si tuseste f. rau.
Giorgio e bine,ieri am avut controlul lunar,i-am auzit inimioara .M-am ingrasat 7.5 kg (am 68.5 kg),e f. bine,in comparatie cu prima sarcina,ca aveam dublul kg. de acum......La curs nu mai merg pana pe 15/12,ieri a fost ultimul curs cu asistenta,urmeaza ginec,pediatra si psihologa...si gata...
Am inceput pernita pt. Ambra,Minnie e deja gata,ii e f. draga la Ambra,in timp ce cos vine si zice ,,acio bedere"(faccio vedere),i-o arat,si o pupa,zice ca ii e draga.

Citesc din urma,si revin...

andreea, Ambra si 32+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

raluca-multumesc pt. urari!
Ce fetita mare aveti...20 de lunite...cand poti,asteptam poze,si sa ne spui cum e in tara.Mie mi-ar fi f. greu sa ma acomodez,dupa atatia ani...
katia-si eu de abia astept sa facem braduletul,mai ales ca acum o sa-l facem impreuna cu Ambra...ma apuca emotiile cand ma gandesc ...
ma bucur ca se acomodeaza incet,incet Giulia.Cred ca esti asa de fericita cand o vezi ca se obisnuieste,stai cu inima impacata ca nu e un chin pt. ea gradi.
Saracutza,parca o vad in galeata cu apa...e bine daca a inceput sa rada,bine ca nu a plans,avand in vedere ca apa era rece...
chiccutza-condoleante!
bidonsky-felicitari pt. sarcina!
Stai linistita ca o sa fie bine,tre' sa ai incredere in corpul tau,nu te gandi de pe acum la nastere,o sa vezi atunci ca o sa treaca,asa cum a trecut si prima.Si eu am avut travaliul destul de lung (20 ore),sper sa fie mai scurt de data asta ...mai ales ca poate voi fi singura,daca va sta sotiorul acasa cu Ambra.
Ce baietel mare si scumpic aveti!Sa va traiasca!

andreea, Ambra si 32+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

neliacris-bine ai revenit!
Ma bucur ca vii la povesti!
Naspa treaba cu casa,macar daca nu cheltuiati banii aia,cum ai zis si tu...si ati stat si departe unul de celalalt.
Eu,sincer dupa experientele avute,prefer sa stam singuri in casa,fara alte neamuri.Dar e bine ca accepti situatia,si daca sunteti si in relatii bune (tu si familia sotului) n-are ce sa nu mearga.

Vroiam sa scriu mai multe,dar a venit Ambra la calc...
pe toate!!!

andreea, Ambra si 32+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui katiapam

Nelia-hai ca am venit eu la cafea
sti tu cite o zi se scrie mult altele mai putin
azi am intrat la gradi nu a plins deloc si cum pasea catre clasa incet si-a dat drumul si la plins.....ce figura mai e
pe cind am vazut ca intra si nu plinge nu ma asteptam sa inceapa in fata usii de la clasa
se invata pin la urma
ieri am iesit afara si cind ne-am intors cind intram in curte cainele vine mereu spre noi....Giuliei nu-i place si eu ii repet mereu haide ca nu-ti face nimic,ea repeta nic nic si merge cu spatele sau intr-o parte pina ajunge la usa
aseara mergea cu spatele dar nu catre usa ci catre galeata cu apa a cainelui si dupa 2 pasi hop in galeata fata mea,saracuta s-a pus pe ris si zicea toni altu(pantalonii altu) mititica toata s-a udat
avea afara genunchii si mainile in rest a intrat in galeata
era o faza si de ris ca ridea si ea,zic numai tu poti pati deastea
si imediat am sarit sa o schimb....pina si scutecul s-a udat,pantalonii,body,plovar tot



Mami de Giulia -20/06/07



ce comic....asta este...nu avem ce face...cate lucruri nu o sa mai faca scumpii de ei pana cresc mari,de o sa radem cu plans..
Cat ai spus ca dai la gradi?ca am uitat...

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Berarpiri

neliacris-bine ai revenit!
Ma bucur ca vii la povesti!
Naspa treaba cu casa,macar daca nu cheltuiati banii aia,cum ai zis si tu...si ati stat si departe unul de celalalt.
Eu,sincer dupa experientele avute,prefer sa stam singuri in casa,fara alte neamuri.Dar e bine ca accepti situatia,si daca sunteti si in relatii bune (tu si familia sotului) n-are ce sa nu mearga.

Vroiam sa scriu mai multe,dar a venit Ambra la calc...
pe toate!!!

andreea, Ambra si 32+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''



mercic frumos...
ce sa spun...eu le-am incercat pe toate si pana l a urma nu numai ca am pierdut bani,timp dar macar mi-am construit o identitate noua,parca sunt alta...greutatile asa te fac....acum m-am intarit,si mi-am modelat constiinta dupa buunul meu plac,dupa nevoi si nu dupa ambitii sau libertati...ci dupa strictul necesar,fara sa mai visez a cai verzi pe pereti...sper doar sa tina...sa nu fie doar o schimbare de moment....mai am ceva dubii...dar scap eu si de ele.
sa se faca bine Ambra,ca si eu am fost cu Cris in spital si tare rau a fost....a avut febra peste 40...aproape 3 zie si era si pe antibiotic...va dati seama...apoi dupa 3 zile,gata a fost,ia trecut totul ca prin farmec...dar am mai luat o doza de antibiotic,plus praf pentru imunitate sa flora intestinala..oricum cel mai bine e cand sunt sanatosi

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Cris a inceput sa isi dezvolte cat mai multe abiilitati,daca vrea seara sa iese din camera isi aprinde becul,cand vine il stinge,deschide usi ,le inchide,spune cuvinte noi:gata caca,mami,tati,scrie,chema(crema)se vede ca incepe sa priceapa cat mai multe lucruri,tati ia cumparat o orga mare vrea sa ii induca dragostea pt muzica,eu le am cu cartile...numia pasarici avem,in rest suntem bine si chiar speram la un bebelusi,cica tati,ca orice ar fii,e binevenit

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hi
am luat giza de la gradi,pe masina zice aca si papa
a mincat super bine si e la somnic
de azi e mai cu mucuti,pe cind a trecut tusea aproape de tot vad ca are mucisori
acum cind se trezeste merg sa cumpar argento proteinato ca ajuta la nasuc
daca nu e una e alta,ce sa facem asta e....combatem
bine ca nu are febra si altele
Andreea-ce dragalasa poate fi Ambra
ma bucur ca ai dat un semn,ma gindeam cum te mai simti
cu kg
sa treaca tusea,da de ii da ceva mai puternic si scapa
la noi antibioticul am reusit sa-i dau de 3 ori si de 2 ori in lapte care nu l-a baut tot,altfel facea niste crizute
ne distreaza in fiecare seara ca are program de hello kitty si imediat dupa teletubies
ne innebuneste cu ei si cu ciao ciao ciao
azi dimineata cum s-a trezit priml lucru ce l-a zis a fost hello kitty
Nelia-bravo lui Cris
vezi cum creste cum se schimba totul incet,cuvinte noi
gradi platesc 180 pina la 12 senza pranzo-ei maninca dupa 12 dar eu ii dau acasa
in 5 minute sintem acasa de la gradi cu masina
va tot scriu de pe laptop care are netul prin usb ca s-a ars placa de lan si calc de casa iar s-a blocat si azi cumpara sotul unul nou ca deja ne-a rupt scatolele cit l-am dus la facut si iar se strica ceva
bastaaaaaaaa pe banii aia il plateam deja jumate
am impresia ca arunc cu banii pe reparatiile astea ca ajung sa fac alergie
am terminat de calcat hainele acum trec la repaus pina se trezeste pitica sa putem iesi



Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput