Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Serbari la gradinita

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 6

GabrielaG
GabrielaG
membru matur

Donator desprecopii.com

Romania
iasi
(IASI)

2655 Mesaje
7 Prieten(i)

Trimis la - 25/11/2009 :  13:14:00 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui GabrielaG Adauga semn de carte la mesaj Trimite GabrielaG un Mesaj Privat  Reply with Quote

Serbari la gradinita

Anul acesta intructa se termina mai devreme scoala si gradinita...se mai fac serbari? Intreb pentru ca la noi in Iasi parerile sunt impartite, la unele gradinite nu se fac serbari..pt a evita aglomeratia,etc.. Cum e in alte judete? E ceva venit de la inspectorate?

Multumesc,
Gabriela si baietii
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Tisina
Tisina
membru junior

Romania, BUCURESTI
1305 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 25/11/2009 :  13:58:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tisina un Mesaj Privat  Reply with Quote
In Bucuresti nu se mai fac serbari in gradinite impreuna cu parintii (adica se pot face doar cu copiii si educatoarele) si sunt interzise si intrunirile cu parintii in cadrul gradinitelor. Si din cate am inteles, nici in alte locatii nu ar fi voie (dar asta nu stiu cu siguranta, doar ce am auzit alte mamici).
Si da, e o decizie a inspectoratului transmisa joia trecuta prin fax fiecarei gradinite.

Tisina
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

CRISCOSTY
mamica fericita

Romania, BUCURESTI
1365 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 25/11/2009 :  15:19:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CRISCOSTY un Mesaj Privat  Reply with Quote

Acelasi lucru ne-a fost comunicat si noua ieri. La serbari nu vor participa parintii, pot face serbare, dar fara noi.

Crys si Dany
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

papanash
plus Adi cel meseriash

Donator 1 Iunie 2010Donator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucuresti
6236 Mesaje
39 Prieten(i)
Trimis la: - 25/11/2009 :  20:38:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipapanash Adauga semn de carte la raspuns Trimite papanash un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi avem serbare, s-a inchiriat o sala de teatru si se lucreaza intens la regie. Azi am primit scrisoarea cu invitatie.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

geniest
geniest
Nascuta vara !

Donator Andrei
 Romania, BUCURESTI
2017 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  09:11:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si la noi se face serbare. Dar sunt permisi doar 2 insotitori.
deli
deli
nou venit

Romania, craiova
55 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  14:18:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite deli un Mesaj Privat  Reply with Quote
la noi la scoala nu se face serbare, Suntem foarte suparati. Copiii au muncit mult, au pregatit colinde, dezamagirea e mare........
La gradinita inca nu stim exact. Azi vom avea sedinta cu parintii, care, din pricina acelorasi restrictii stupide, va lua forma unei intilniri pe trotuarul din fata gradinitei.

Mi se pare o cruzime sa iei unor copii bucuria sarbatorilor, a serbarii, a sosirii Mosului, pentru ce?!?!
Gripa a fost si va fi! Ca o cheama aviara, porcina, galina sau mai stiu eu cum... evitarea contactului cu parintii, motivatia lor, mi se pare o mare gogorita....de parca copiii nu ar intra zilnic in contact cu parintii lor si apoi cu ceilalti copii in clasa...

Iar in cazul in care , doamne fereste, ai contactat un virus, esti contagioas inainte ca el sa se manifeste in toate splendoarea lui...deci...nu stiu cat de eficienta este masura asta

Ar fi pacat! Eu sper sa primim vesti bune azi!

O alta mare prostie mi se par si aceste zile libere stabilite atat de alandala: 27 si 30 liber, 1 oricum era liber si apoi vacanta de pe 15 adica de martea
Decat ii ametesc pe bietii copii. Nu era mai simplu sa mearga la scoala pe 27 si sa le dea liber pe 14?!!?!

Stiu ca am fost off topic dar explodam!!!

Va spun cum ramine la gradi!

Speranta moare ultima!

Editat de - deli on 26/11/2009 14:21:29
GabrielaG
GabrielaG
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
2655 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  15:20:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui GabrielaG Adauga semn de carte la raspuns Trimite GabrielaG un Mesaj Privat  Reply with Quote
La noi la Iasi ne liber 30 si copiii iau vacanta de vineri, de pe 11 cred...chiar aiurea mi se pare si mie chestia cu 15...prima zi de vacanta...
Azi am si eu sedinta la unul din copii, dar invatatoarea e hotarata sa faca serbare...e pentru copii, trebuie sa vina mosul, isi asuma raspunderea...dar altele nu-si asuma...asa ca...depinde cat de norocoase suntem...cel putin la noi.

Pupici si sa aveti o serbare frumoasa cu copilasii,

Gabriela si baietii
albinutza
albinutza
membru junior

Romania, bucuresti
829 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  16:28:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite albinutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
nici la baiatul meu la gradinita nu se face serbare. d-ra educatoare a zis ca se vor aduna toate grupele sa marcheze cumva momentul si ca va veni mosul, dar parintii nu vor putea fi prezenti.
se pare ca nu avem ce face, trebuie sa ne conformam..

albinutza

kigallu
nou venit

Romania, Bucuresti
32 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  18:24:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikigallu Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Aceste restrictii sunt un rezultat al intregii povesti cu gripa porcina.

In conditiile in care multe scoli sunt oficial inchise, dar cursurile se tin mi se pare abuziv sa impuna zilele neplatite pentru profesori si sa creeze acest haos pentru copii. Nu mi se pare corect si normal sa existe statistici in care sute de elevi stau acasa din cauza gripei, cand nu aceasta este realitatea.

madau
mamica de Mirunica

Donator desprecopii.comDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucurestiBUCURESTI
7622 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  19:56:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui madau Adauga semn de carte la raspuns Trimite madau un Mesaj Privat  Reply with Quote
La Miruna la gradi aceeasi situatie, fac serbarea dar doar copiii si educatoarele, accesul parintilor nu e permis. Sper totusi sa filmeze cineva, tare as vrea sa-mi vad piticania cantand si spunand poezii. Din pacate asta e situatia....eu personal o consider total alandala, dar..deh....

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar
filmuletze poznase 1 si 2

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX

capcaunul
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
6823 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/11/2009 :  20:01:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui kigallu
Nu mi se pare corect si normal sa existe statistici in care sute de elevi stau acasa din cauza gripei, cand nu aceasta este realitatea.

Exemple?
Pagina: din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com