Serbari la gradinita

Serbari la gradinita | Autor: GabrielaG

Link direct la acest mesaj

Anul acesta intructa se termina mai devreme scoala si gradinita...se mai fac serbari? Intreb pentru ca la noi in Iasi parerile sunt impartite, la unele gradinite nu se fac serbari..pt a evita aglomeratia,etc.. Cum e in alte judete? E ceva venit de la inspectorate?


Multumesc,
Gabriela si baietii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

In Bucuresti nu se mai fac serbari in gradinite impreuna cu parintii (adica se pot face doar cu copiii si educatoarele) si sunt interzise si intrunirile cu parintii in cadrul gradinitelor. Si din cate am inteles, nici in alte locatii nu ar fi voie (dar asta nu stiu cu siguranta, doar ce am auzit alte mamici).
Si da, e o decizie a inspectoratului transmisa joia trecuta prin fax fiecarei gradinite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Acelasi lucru ne-a fost comunicat si noua ieri. La serbari nu vor participa parintii, pot face serbare, dar fara noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Noi avem serbare, s-a inchiriat o sala de teatru si se lucreaza intens la regie. Azi am primit scrisoarea cu invitatie.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Si la noi se face serbare. Dar sunt permisi doar 2 insotitori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deli spune:

la noi la scoala nu se face serbare, Suntem foarte suparati. Copiii au muncit mult, au pregatit colinde, dezamagirea e mare........
La gradinita inca nu stim exact. Azi vom avea sedinta cu parintii, care, din pricina acelorasi restrictii stupide, va lua forma unei intilniri pe trotuarul din fata gradinitei.

Mi se pare o cruzime sa iei unor copii bucuria sarbatorilor, a serbarii, a sosirii Mosului, pentru ce?!?!
Gripa a fost si va fi! Ca o cheama aviara, porcina, galina sau mai stiu eu cum... evitarea contactului cu parintii, motivatia lor, mi se pare o mare gogorita....de parca copiii nu ar intra zilnic in contact cu parintii lor si apoi cu ceilalti copii in clasa...

Iar in cazul in care , doamne fereste, ai contactat un virus, esti contagioas inainte ca el sa se manifeste in toate splendoarea lui...deci...nu stiu cat de eficienta este masura asta

Ar fi pacat! Eu sper sa primim vesti bune azi!

O alta mare prostie mi se par si aceste zile libere stabilite atat de alandala: 27 si 30 liber, 1 oricum era liber si apoi vacanta de pe 15 adica de martea
Decat ii ametesc pe bietii copii. Nu era mai simplu sa mearga la scoala pe 27 si sa le dea liber pe 14?!!?!

Stiu ca am fost off topic dar explodam!!!

Va spun cum ramine la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La noi la Iasi ne liber 30 si copiii iau vacanta de vineri, de pe 11 cred...chiar aiurea mi se pare si mie chestia cu 15...prima zi de vacanta...
Azi am si eu sedinta la unul din copii, dar invatatoarea e hotarata sa faca serbare...e pentru copii, trebuie sa vina mosul, isi asuma raspunderea...dar altele nu-si asuma...asa ca...depinde cat de norocoase suntem...cel putin la noi.

Pupici si sa aveti o serbare frumoasa cu copilasii,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

nici la baiatul meu la gradinita nu se face serbare. d-ra educatoare a zis ca se vor aduna toate grupele sa marcheze cumva momentul si ca va veni mosul, dar parintii nu vor putea fi prezenti.
se pare ca nu avem ce face, trebuie sa ne conformam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kigallu spune:

Aceste restrictii sunt un rezultat al intregii povesti cu gripa porcina.

In conditiile in care multe scoli sunt oficial inchise, dar cursurile se tin mi se pare abuziv sa impuna zilele neplatite pentru profesori si sa creeze acest haos pentru copii. Nu mi se pare corect si normal sa existe statistici in care sute de elevi stau acasa din cauza gripei, cand nu aceasta este realitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

La Miruna la gradi aceeasi situatie, fac serbarea dar doar copiii si educatoarele, accesul parintilor nu e permis. Sper totusi sa filmeze cineva, tare as vrea sa-mi vad piticania cantand si spunand poezii. Din pacate asta e situatia....eu personal o consider total alandala, dar..deh....

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui kigallu
Nu mi se pare corect si normal sa existe statistici in care sute de elevi stau acasa din cauza gripei, cand nu aceasta este realitatea.

Exemple?

Mergi la inceput