Idei de cadouri pentru pitici.

Idei de cadouri pentru pitici. | Autor: Anca Wish

Link direct la acest mesaj

Avand in vedere ca se apropie sarbatorile si stiu ca rafturile se golesc cu mult timp inainte, ma gandesc la cadoul perfect pentru fetita mea de 5 ani.
Am "tatonat" terenul si-si doreste o papusa-bebe in genul careia ii face reclama pe un post de televine pt copiii care mananca, face pipi si kk.
Am ceva intrebari in legatura cu asta (ex. dupa ce se termina pliculetele cu mancare de unde achizitionezi altele; pampersii sunt cei obisnuiti?), dar imi doresc si o discutie despre ce idei aveti, ce-si mai doresc copiii vostri etc.






Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

sunt curioasa ce si-ar fi dorit daca nu ar fi avut acces la reclamele de pe posturile tv. Intreb asta, pt ca sunt sigura ca aceasta papusa va inregistra vanzari fenomenale (datorita reclamei ) pt ca toate fetitele pe care le stiu si-o doresc.
La mine e simplu, am un baietel de 3 ani si putin care isi doreste o racheta spatiala cu telecomanda (fiind rodul imaginatiei lui nici nu cred ca am sanse sa-i gasesc asa ceva, plus ca nici nu cred ca ar fi foarte safe pt varsta lui) multe piese Lego si plastilina.
Anca, sa nu ma intelegi gresit, dar incerc sa te avertizez ca e foarte probabil ca fetita ta sa sa sature de papusica in 3 zile (plus ca am inteles si ca e foarte scumpa). Asa a facut si D can, dupa ce vazuse mai multe episoade cu masinuta Roary a primit-o de ziua lui - efectul a durat nu mai mult de jumatate de ora, au trecut 2 luni de atunci si nici nu s-a mai uitat la ea.

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi avem papusi-bb care fac doar pipi, pampersii se pot spala Insa pe raioanele de jucarii am vazut pampersi pt papusi
Cu mancarea nu stiu ce sa spun, poate merge orice pasta mai light facuta si-n casa...

Despre cadourile noastre la 5 ani ... no comment, am o lista foarte lunga.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu stiu daca am voie sa zic nume de site-uri cu jucarii si multe alte lucruri pt copii. eu mai iau de pe ookee.com (daca nu e voie rog moderatorii sa stearga) si gasesti acolo multe idei de a face cadouri, sunt pe categorii de varsta si pe categorii de produse. Produsele sunt livrate in 2-3 zile, te anunta ce au si ce nu, sunt seriosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cu tot respectul pt cele care au raspuns
dar daca al meu copil isi doreste o anume jucarie - si acest copil stie ca Moshu ii va aduce jucaria si a cerut doar o jucarie pe care si-o doreste, indiferent ca a vazut-o in vitrina, la teve sau la vreun prieten si eu imi permit sa o cumpar, poi eu o cumpar si gata.

Anca, lista fie`mi contine urmatoarele:
perina cu HM
telefon HM
tot ce e cu HM
pantofi cu toc - d`aia cu 8 lei din piata, de plastic
papusa mare - 93 cm - Ariel sau AlbacaZapada
covor cu printese
farduri
margele
toate jocurile de societate din reclame
noua editie de Mariposa

Din toate astea va primi ce voi putea sa cumpar eu, singura
Partea buna - sau rea - e ca pt ea conteaza cantitatea, nu calitatea si-i voi putea cumpara multe maruntisuri
De ex. in Carefur papusa princess de 93 de cm e la 87 de lei

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianastef spune:

Ati incercat cu cd-uri cu muzica personalizata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Pliculetele , scutecele ( nu sunt pampersi),biberoane,carucior, lucrusoare pt papusa bebe
www.bartsmit.com/shop/productDetail.php?fh_params=fh_secondid%3D196707" target="_blank">si tot tacamul se gasesc la magazinele mari de jucarii
Pt Mos Niculaie ma gandesc sa-i iau fetei ori o carticica cartonata muzicala ori una din plastic cu povestioare si un little pony cu accesorii .. ceva de rontait ce-i place
Dar totusi ma mai gandesc...dam o raita prin magazinul de jucari si apoi vedem.

de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Domnisoara mea (2 ani jumate) mi-a spus ca vrea un castel de papusi si un patut de papusi iar aseara, dupa ce a vazut in pliantul unui magazin o bucatarie de jucarie, m-a intrebat ce este (i-am spus ca acolo poate pregati mancarea pentru bebele ei) apoi a ridicat ochii spre tavan si a spus: "vezi, Mos Craciun, bucatarie din asta sa imi aduci". A facut o pauza si apoi a adugat: "Te rog frumos".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilianastef

Ati incercat cu cd-uri cu muzica personalizata?


Ce vrei sa spui mai exact ?
Muzica ce e in voga precum HSM, HM, Jonnas ?
Astea se gases pe DC++, cred ca le avem toate la indemana

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Aveti noroc ca aveti lista sau idee de cadouri. Anul asta mandra mea a zis ca ea nu face lista pentru Mos Craciun, sa vada ea ce-i aduce Mos Craciun daca ea nu-i spune!!

Ca idee generala, la mine intotdeauna exista trei elemente in cadou - jucarie, carti si ceva dulce.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama

Aveti noroc ca aveti lista sau idee de cadouri. Anul asta mandra mea a zis ca ea nu face lista pentru Mos Craciun, sa vada ea ce-i aduce Mos Craciun daca ea nu-i spune!!

Ca idee generala, la mine intotdeauna exista trei elemente in cadou - jucarie, carti si ceva dulce.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!


Doamne! sper sa nu-i vina o asemenea idee vreodata....Mie nu-mi spune si nici nu-l atrage ideea de a-i 'scrie' o scrisoare lui Mos Craciun, insa e sigur ca spiridusii din lampa din living il asculta asa ca e suficient sa fiu putin atenta la 'conversatiile' lor. De Mos Niculae e stabilit ca primim pijamale si o carticica

Bucurie!

Mergi la inceput