Regasiri (39)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

BINE V-AM REGASIT!

Lacramioara si Stefania Iulia
Bazar pentru SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lizzy

aseara am vb cu Lavinia pe fuga. Ajunsesera, erau deja cazati si au iesit sa pape ceva de cina. Azi la 10 am se internau in spital, maine, nu stia ora, e interventia la inimioara lui Mihai. a zis ca da sms-uri


Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb


Maine sa ne gandim tare, tare... da TARE, TARE la Mihaita. Si sa reuseasca!

dr. este rezervat ca va reusi prin cateterism.


Doar asta am gasit la Fulguleti legat de Lavinia si Mihaita.
Maine sa ne pentru el sa treaca cu bine peste operatie.

Lacramioara si Stefania Iulia
Bazar pentru SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata! Mihaita sa te ajute Doamne Doamne sa treci cu bine peste operatie.
V-am zis ca Ana e bine, am oprit siropul pt tuse si si-a revenit, Dbunny ai avut dreptate.
Ieri trebuia sa cumparam mancare dar nu-mi venea s-o iau cu mine in supermarket unde e aglomerat si am convins-o s-o duc la bunici, a rezistat cateva ore acolo fara sa planga. A intrebat ea de mine dar i-a zis bunica ca-i taie Mosu din daruri daca incepe sa planga si s-a calmat.
Miro cum se mai simte Kara? E nasol ca nu poate saracuta sa pape, o dor aftele si dureaza ceva pana-i trec. Ai grija cu cel mic ca se pot lua.
Ank, Erika a inceput sa pape la gradi?
Angi, Iulia ce perle a mai scos? Ana deja ne ia cu fente d-alea de copil mare "ma disperi foarte rau, mami" sau "hai lasa-ma, iarta-ma" si multe altele. Ieri cand am urcat in masina ii zice lui tati "si acum viteza maxima tati". Cred ca prin desene a auzit.
Aseara am facut piftie si mi-a iesit, prima oara am incercat acu cativa ani si am aruncat tot ca nu se inchega, n-am mai incercat pana aseara cand in sfarsit victorieee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Mihaita sa dea DD ca operatia sa iasa bine. laviia ne rugam pentru voi. Miro stiu cum e, da la noi dupa 3 zile totul a fost mai bine. Multa sanatate karei.
Dayanara sa-ti traiasca pasarica, faina semnatura.
Dastefa pup si burtica ta. Sper ca totul sa fie ok la gradi.
Lacramioara multam de remedii. La noi problema asta e un cerc vicio:nu mananca, nu are ce sa iasa, trec 2 zile, nu mai poate si tot asa
Dbunny da mare petrecere va fi la voi!
Maya sa sti ca si eu am patit-o cu siropul de tuse in septembrie:tusea rar si sec, asa ca i-am dat si sa vezi nene ce tuse productiva dupa...
De mancat la gradi, mananca pe naiba. Zic alea ca o forteaza sa manance macr un pic de ciorba. Azi era obosita si a ramas cu tasu acasa. Am vorbit la tel adineauri si cica nu vrea sa manance...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ank, iuliastefy, multumesc

roxana 21 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ieri v-am zis ca am fost la cumparaturi si sunt racita varza, sper sa nu fie gripa desi simptome am, nas f apos si mi-e un somn de nu pot sa stau in fund, alte semne nu am, nu durere de cap sau muschi, nu febra. Dar nasul e distrus de atata apa. Somnul poate fi si de la pastile, ca am bagat paracetamol sinus, fervex, 2 isoprinosine. Sa vedem mai tarziu cum ma simt. Ma enerveaza Ana ca nu pricepe sa stea departe de mine si se suie numai pe mine, ma pupa pe maini etc. Nu stiu cum sa scap de ea, mi-e sa nu i se intoarca si ei raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

un gand bun si o ruga pentru Mihaita si Lavinia.

Kara nu se dezminte - parca ar fi fii-mea. - cine zburda prin casa? Kara.

deci - boala a debudat luni seara - febra pana marti seara pana in 38.7 - antitermice. Miercuri au aparut si aftele - solutie contra aftelor bucale si tantum verde.
Azi am fost la dr., mi-a confirmat diagnosticul si mi-a dat si antibiotic. acum nu stiu ce sa fac - citisem ca nu se da antibiotic la aceasta boala.

ieri, dupa ce i-am dat cu solutie in gurita, am spalat-o usurel si am schimbat-o de hainele transpirate - parca a inviat. A inceput sa rada si la desene, a cerut de papa macaroane si chiar a papat un castronel intreg. Mai tarziu a papat si supica data in blender.

azi de dimineata a papat paine cu unt si sunca - deci eu zic ca e pe drumul cel bun.

tre sa fug - v-am pupacit



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Miro ma bucur ca e mai bine Karei si evident ca nu m-am suparat doar imi parea mie rau ca nimerisem asa prost

Pe Daria am luat-o ieri bine de la gradi ,sa vedem ce va urma.Dupamiaza era o tipa tanara ,draguta sa vedem daca si de cine se va lipi

dupa ce am dus-o azi dimineata la gradi am venit si m-am lipit de o carte pe care o incepusem de mult si am stat pana acuma nemiscata. Ma luase si frigul,aveam cumva in subconstient ideea ca ar trebui sa ma scol sa fac ceva de mancare ,voiam sa intru si pe forum dar era asa bine sa poti savura in liniste cateva pagini dintr-o carte buna!!!Cat o mai fi sa mearga Daria la gradi incerc sa mai profit ca stiu ca dupa aia iar nu mai citesc nici un rand o bucata buna de vreme

si fug sa fac papa ca nu-s singura si Titi s-ar putea sa nu se sature cu cititul meu

Mihaela 30+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

miro nu-s in primarie, sunt la o firma privata si am noroc de o sefa dragutza, care are grija de noi, cei din subordinea ei ... bine, ea incearca sa aiba grija de toata lumea, mai putin de ea.
pe toate

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor,

Ce e cu atata boala aici? Kara bolnavioara, Maya bolnavioara, Mihai se opereaza azi...

Mihai, ne gandim la tine, sper sa fie totul bine, o noua viata frumoasa, senina si fara griji sa inceapa de azi pentru tine. Bafta multa

Maya, ai grija sa nu se imbolnaveasca si Ana de la tine. Bafta multa
Kara, sper sa nu mai fie nevoie de antibiotic

Maya, Iulia imi da si ea niste replici de raman masca. Treaba e ca nu tin minte mare lucru. Stiu doar cand ma supar pe ea (de fapt cand ridic tonul la ea si o cam cert) ca vine bazaind la mine si ma ia in brate si imi zice: "Hai sa ne impacam". Atunci ii pun niste conditii sa ne impacam. De obicei se intampla asta cand vrem sa facem nani si ea se frichine foarte tare si gaseste tot felul de scuze sa mai traga de timp. Ma trezesc cu ea ca spune asa si cand e ea mai mofturoasa, dar eu nu o cert si nu ridic tonul. Si atunci o intreb eu: "Pai, ce, mami, suntem certate?"

Ii place foarte tare sa taie cu foarfeca. Are foarfeca din plastic si cel mai bine taie cartonul. Nici un caiet sau bloc de desen nu mai au coperti.

Acum Iulia are foaaaarte putini mucisori. Nu vrea sa ia picaturi de nas, insa o lasam si noi in pace. Ii dam doar mucosolvan (care am vazut ca este exact acelasi lucru cu ambroxolul).
Cu giardia stam bine. Avem deja o luna de tratament cu helmiflores si tinctura de propolis. Deja kk arata asa cum era in vremurile bune cand nu avea deloc giardia. Mai continui tratamentul inca 2 luni sa fiu sigura ca scapa definitiv de goange .

Eu nu am mai intrat pe forum si nu am mai citit din urma ca sunt foarte ocupata la servici.
Sper sa ma mai eliberez un pic zilele urmatoare.
Iulia-stefy, multumim de vesti si de capitol nou. Te mai asteptam cu vesti. Si mai spune-ne si despre voi ce faceti.

Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput