Pestisori... pestisori... (50)

Pestisori... pestisori... (50) | Autor: Tethys

Link direct la acest mesaj


Continuare la Pestisori... pestisori...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Sa facem cunostinta ... noi suntem:

*19 februarie:
- danamunti cu Eric Gabriel
- criss1902 cu Ana
- babylina cu Bogdan
*20 februarie:
- Criss75 cu Marius Alexandru
- anacami cu Sebastian Alexandru web
- Charlie
- miruta cu Antonia Maria
*21 februarie:
- Sephora cu Matteo
- ada2021 cu Ariana (20 februarie)
*22 februarie:
- emilyjeuly
*23 februarie:
- danette cu Iris
- crig72 cu Maria Teodora
- NADYA
*24 februarie:
- Yasmine cu Andreas Noel si Yasmin Serena, iar acum
*25 februarie:
- Ema ( mari_paun)
*26 februarie:
- sigrid26 cu Adela
*27 februarie:
- danyce cu Alma Bianca
- liris cu Robert Alexander si Diana Francesca
- dora78 cu Ami
- hermelina cu Mariuca
- ochi_verzi cu Diana
*28 februarie:
- Rodica cu Andrei si Mihai web
- clauditza28
- laureta cu Inisa web si Bianca
- daniela_daneza
*1 martie:
- CRISMIR cu Robert Cristian web
- simosimo
*2 martie:
- fulguletz cu David
- alinaMIZZI cu Keane Peter www.fotothing.com/alinaMIZZI" target="_blank">web
*3 martie:
- puiudana2004 cu Andrei
- kitty_nic cu Daria Ioana
- alinabratu2000 cu Mihnea
- nanami cu Hiro
- andanii cu Andrei
*4 martie:
- papadie cu Catrina Alexandra si Maia Sofia
- vanessa ionescu cu Andutu si Catalin
- FELIS cu Mihai Cristian
- clauditzadennis cu Dennis Mihai
- serbanica cu
- marami cu Delia Oana si Diana Andrada
- cryna77 cu Robert
*5 martie:
- i_carmen
- alinkav cu Alex web
- pufymic cu Alesio Andrei si Nicolas Mihai
- nicoll_mada cu Codruta Andreea si Alexandra Stefania web
*6 martie:
- sasuke cu Mara Camelia (5 martie)
- gabgabriela cu Diane, Adeline (3 martie) si Héloise
- iepumic
*7 martie:
- Leta cu Andreea Oana
- alice2004 cu Andrei Florin
- Loma
*8 martie:
- mirelam cu Andrei
- Rayuela cu Amelia
- Emilly cu Ilinca
- alina constantin cu
- lilly
- mirela dan
- gabryelle
*10 martie:
- ange cu Maia Ioana si Robert Mihail
- naomi_ioana cu Naomi Ioana
- amik cu Alexandra si Vladimir Andrei
- grodear cu
*12 martie:
- Anca Oltean
- danuta36 cu Miruna Andreea
- salisa (patriciaR) cu Anastasia
- anelis4u cu Mircea
*13 martie:
- oanaralu13@yahoocom cu Bianca Maria
*14 martie:
- simi cu
- Elly1977 cu Daria
- lucar
*15 martie:
- martie cu Sara si Ana
*16 martie:
- Nally cu Sebastian si Petru Alexandru & Pavel Cristian web
- Ioana Co. cu Darius si Darianna web
- elyanne cu Elena si Andrei & Mihai (3 martie)
- orhidee cu Diana Ioana
- dia_codat cu Caroline Iulia si Stephanie Daria
- adrienne12
- ra_mata cu Matei
- mariaana cu
*17 martie:
- Denisam cu Emma Andreea si Mark Alex
*18 martie:
- scarmanus
- Denii mic
- Nexus cu Arthur
- xandrutza_76 cu Raluca, Andreea Narcisa si Diana Maria
- ache cu Adam
*19 martie:
- xerxe2005 cu Razvan Gabriel
*20 martie:
- Maruta cu Maria
- ank si bb cu Karina si Arald Andres
- ioana_77 cu Maria si Stefan
- geany_bc cu Alexandru Cristian si Miruna Ioana



*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cin' doreste a ne vedea... suntem www.4shared.com/" target="_blank">aici !!! Ooopsss... ... e-mailul si, mai ales, parola... numai pe PM ... .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Primaaaaa

Cryna bafta la examen. Tinem pumnii.

Dany sa-ti fie de bine iesirea. Si tinem pumnii sa iasa rezultatele analizelor bine.
Nasol moment cu analizele in sine... eu ii imping pe altii de la spate sa se duca, sa se caute ... ce poa sa fie asa de greu ... dar cand imi vine randul, nu stiu cum sa scap

Nicoll cauta-i fetei cursuri de muzica, daca ii place... a mea inca n-arata interes pentru nimic Dupa cat de mult ii plac toate cele, o sa am de tras la scoala cu ea...
Iar cu job-ul... tin pumnii stransi sa fie bine...

Babylina la mine Andrei este cel care da cand nu-i convine... si da... e mult mai nervos decat Mihai, sau Elena... si reactioneaza ca vijelia, dintr-o data... Inca nu ne intelegem... dar duc munca de lamurire cu el, de fiecare data... la un mom. dat o sa priceapa... sper.

Andanii abia astept sa ne aratai cum a iesit.


Acu' despre noi, nimic nou sub soare... copii sunt bine... Elena a reinceput gradinita... nu mai vroia Dar am convins-o pan' la urma...
Motanul are purici Nu stiu de unde, ca nu iese din casa... Si sub barba are niste bubite, se simt ca niste margici miiici... soata zice ca are capuse, dar nu se vede nici urma, atat cat pot sa ma uit, prin blana lui stufoasa... nici nu ma lasa sa aprofundez... probabil il doare... Eu cred ca si-a facut rani de al scarpinat, de la purici... ca se vede doar sange si atat... nimic negru...
I-am dat aseara cu din aia impotriva puricilor...si mai vedem intr-o sapt, doua ce se intampla... ca daca nu mai are purici, se vindeca si bubele... daca nu si nu... mergem la veterinar... nu stiu cum vom ajunge acolo, ca e fiara daca il scot din casa....



Multumim pentru voturi www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna multumim de capitol si de papa,putin mai tarziu,pastram in rezervare.Bafta!!!
Ely da,as vrea sa o dau la muzica,dar nu stiu cand puii mei sa mai gasesc timp si pt asta.Pupam gasca fara discriminare!
Dany te asteptam cu interpretarile!
Acum,sa va dau vestile....
Am vb la tel cu inculpatul meu de sef.Cica era suparat pe mine rau si ca nu avem ce vb.Atunci l-am intrebat daca vrea sa-i las demisia.A zis ca ce am innebunit,ca el are probleme,bla,bla...etc.I-am explicat ca atata timp cat copii ma au doar pe mine trebuie sa fiu acolo cand e nevoie.Ca m-am lasat pe mine personal cand a fost cazul,dar la copii nu pot sa fac nici un rabat si nici la scoala.A zis ca sunt nebuna sa mai fac scoala la "batranete",sa nu-i impui capul,sa ne vedem de treaba.
Eu zic ca in medie de 75% e ok,mai ramanae cand ne vom vedea sa ramana stabilit pt totdeauna.
Va pe toate si va multumesc mult pt suport!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele
eu cu muncitorii aici, supraveghez montatul mobilei sa-mi tineti pumniii sa iasa asa cum vreau eu

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna ziua .

Vestile sunt si bune si mai putin bune .In ceea ce priveste chistul de la ficat nu e nimik, se va resoarbe si trebuie urmarit ecografic odata la 6 luni ...partea rea ca cica am un nodul pe col ...si sa ma caut ...chiar radeam cu dr ca ma paseaza sotului ei care e ginecolog ...si am leucocitele mici , mi-a repetat anliza si am dat si urina si vedem vineri ce iese ...

Nico, ma bucur ca s-au linsitit apele ..ti-am zis ca se calmeaza.

Cryna, bafta !

Dana , cred ca e akolo cu montatorii fericita ...

Ely, nu neglija treaba ca nu e bine .. pupam picii si pe fetita carliontata si motanului sa scape de purici .

Va pup si revin pe seara!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany mama lor de probleme,scapi de una dai de alta.Ma bucur ca in ceea ce priveste ficatul e ok,cat despre nodulul cela zic sa mergi cat mai repede la control,poate exista si pt el tratament.Nu zise ce dimensiuni,una alta despre el?tare,tare.Si da,ai avut dreptate!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nicoll ...nu mi-a zis nik de el , cat e , dar o intreb eu vineri ...si ii cer biletul de externare ..o foaie akolo ....o sa merg si la ginecolog dar sa vad daca la sotul ei , desi e bun , e cam scump ca e la CMU ..bine mai e si la Municipal ...voi vedea ...unde si cand ...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Mda...Dany daca e sa mergi la el poti merge la Municipal in Ambulatoriu.Nu e f scump si conditiile sunt destul de decente.Dar sa nu amani,e bine sa te linistetsti si din punctul asta de vedere.
Cryna gata,atac pranzul sar'na pt masa si muuulta bafta!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dany ma bucur pentru vestile bune... si poate vestile mai putin bune nu's chiar asa... cel mai bine te va lamuri ginecologul... Tinem punii sa fie totul in regula. Vorbeste cu dr. poate te poti duce la Municipal... mai reduci din cheltuieli

Nicoll bine ca s-au calmat lucrurile...

Vreau sa fac o prajitura dupa ce culc baietii... am facut si zilele trecute, dar m-am grabit si am turnat glazura cand inca era calda prajitura, si a intrat de tot in ea ... a fost buna si asa, dar arata ca un blat insiropat
Cine doreste, e dementiala, reteta aici


Multumim pentru voturi www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Netza!
Am scris de dimineatza un mesaj si dar l-a sters Bogdan.
Am fost pe afara si am stat aproape 3 ore. Bogdan avea mainile si picioarele inghetate cand am intrat.
Incerc sa raspund pe fuga pe aici.
CRyna harnicuta tare si mancare si scoala , scris pe aici si pagina noua. Jos palaria.
Nicoll bine ca s-a aplanat conflictul
DAny, pentru vestile bune si incurajari ca totul sa fie in regula si cu cealalta problema.
Ely, sunt in cautare de solutii cu Bognda, caut carti la greu, deja am inceput sa citesc una. Deocamdata am gasit ca trebuie ignorat.
Probabil ca de asta se repeta pentru ca fac caz din asta. Am observat ca atunci cand tipa ca vrea ceva si ma intorc cu spatele la el se opreste si ii trece. E mai preocupat sa vina la mine si sa imi spuna " pietene tupaat, dau pup". Oricum incerc sa fiu eu cerebrala si sa numar pana la 5 si sa respir adanc ca sa evit situatiile care l-ar putea face sa reactioneze asa. Tu ai ( si fetele de aici)experienta mai mare asa ca am sa apelez si la ea. Arunc un ochi si pe reteta acum
Andanii aveti oi pe acolo? Ca o sa imi revendic oaia mea.Cum e bucataria?
Daca am uitat pe cineva ii transmit pana la noi ordine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Gata ixamenul... eh, nu stiu cat de bine o fi ce-am scris io acolo dar, important e ca... nu am dus foaia goala ... cica, martea viitoare, la ixamenul de atunci, ne da rezultatele la ista di azi ... 'om vide atunci cat di ghini am facut amu ...

Daca doreste cineva un capuccino cald sau o ciocolata fierbinte , e poftita si binevenita!

Mersi fain la toate pt. suport si urari & !!!

Dany, felicitari pt. vestile bune si mult succes cu urmatoarele analize ! Poate si alea 'or iesi bune pana la urma ! Multa sanatate .

Nicoll, felicitari pt. aplanarea conflictului cu seful! Numai bine in continuare ! Sa-ti fie de bine pranzul meu .

Ely, mult succes la deparazitat motanul si la reusitul prajiturii ! Spor la trebi si alte alea ...

Andanii, cre'ca au terminat muncitorii pana amu... asteptam primele impresii ...

Ce sa va mai zic ? Cam atat momentan... la toate sirenele si o dupa-amiaza placuta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput