nu reusesc sa-l fac sa manince

nu reusesc sa-l fac sa manince | Autor: nataliadodon

Link direct la acest mesaj

Buna, mamicilor

Astazi toata ziua am stat sa citesc toate mesajele din rubrica. Mi-am inscris unele sfaturi pentur a le urma.

Am un bebelus de 3 luni, Nikitush. Baiatul meu dupa luna 1 de viata a inceput sa stea din ce in ce mai putin timp la sin. Adica facea mai intii 15min apoi 10min, apoi 7min. Eu spuneam ca este ok, pentru ca in greutate adauga fara nicio problema, cite 1,200 kg pe luna. Acum la sfirsitul lunii a 3-a a inceput sa stea mult mai putin la sin, daca sta 4 min #1091; minunat.

Lapte am suficient, daca ma mulg sunt aproape 200 ml, dar el maninca de la sin doar undeva 40 ml. Am facut si un experiment, m-am muls si i-am dat cu biberonul - a mincat mai bine de 100 ml. Dar la piept practic imi este imposibil sa-l faca sa manince aceiasi cantitate.
Problema este, ca daca il tin la piet mai des de 3 ore, si laptele vine mai des. Iar eu tre sa stau numai sa ma mulg, pentru ca sinul sa nu mi se intareasca. Acasa sunt singura, si este clar ca nu reusesc sa ma mulg dupa fiecare alaptare. Nu mai stiu ce sa mai fac.

Cred ca problema ar fi pozitia, acu sunt pe net sa caut toate pozitiile posibile, dat fiind faptul ca nu sunt prea ingenioasa :(

Daca ati avea vre-un sfat cu referire la problema mea, as fi f. recunoascatoare.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134143



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput