Scurgerile vaginale in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna mamicile!
Sarcina usoara in continuare!
Si eu ma confrunt cu secretii vaginale mai abundente ,dar pentru mine asta este semn de sarcina.Am facut un test si este pozitiv
Ce nu-mi place este faptul ca atunci cand urinez mai simt si o usturime usoara.
Astept sa fac 4 saptamani sa ma duc la medic ,acum cred ca este prea devreme.
Multa sanatate!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKIDUSA spune:

Neata mamici!

Acum 11 zile am incaput sa am o scurgere maronie. M-am speriat si m-am dus la urgente, iar la tuseu mi s-a spus ca am colul inchis si ca placenta e ok. Mi s-a dat 10 zile de Urogestan 1 dimineata si 1 seara si no-spa 4 pe zi. Pe parcursul saptamiinii trecute a revenit scrugerea aproape de normal. Marti am mers putin mai mult decit de obicei si a reinceput scurgerea maronie. Azi dimineata am mers iar putin pe jos si a reaparut din nou si cu dureri. Chiar si dupa al 2-lea no-spa tot ma mai doare burta si scurgerea acum vad ca a disparut, e mult mai deschisa la culoare. Ma gindeam... crampele astea care le am sa nu fie de la ligamentele rotunde care s-au subtiat din cauza burticii (pentru ca atunci cind mergeam durerea se lasa si in micior). Am scris mail dimineata cu rezultatele de la dublu test si i-am spus si de starea mea. Sper sa primesc un raspund pina diseara!
Voi ce parere aveti? A mai fost cineva in situatia asta? Si cum s-a rezolvat? Eu am intrat in saptamina 14.

Multa sanatate tuturor si sarcina usoara!

Mergi la inceput