Clubul copiilor si elevilor sector 6

Clubul copiilor si elevilor sector 6 | Autor: pisi_ella

Link direct la acest mesaj

Care stie ceva despre Clubul Copiilor si Elevilor din sect 6, de pe Berzei? Pe net nu am gasit prea multe informatii...Aveti sau ati avut copiii inscrisi la vreo activitate / curs la acest club?
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Noi mergem din septembrie acolo la engleza! Fetitei mele deocamdata ii place. Sala e cam mica (din punctul meu de vedere...pt fiica-mea, evident, nu conteaza), dar profesoara pare ca ii antreneaza. Sa vedem cum decurg lucrurile in continuare.
Si eu am incercat sa aflu mai multe parei, amanunte, dar nu mi-a raspuns nimeni pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Citat:
citat din mesajul lui matahut

Noi mergem din septembrie acolo la engleza! Fetitei mele deocamdata ii place. Sala e cam mica (din punctul meu de vedere...pt fiica-mea, evident, nu conteaza), dar profesoara pare ca ii antreneaza. Sa vedem cum decurg lucrurile in continuare.
Si eu am incercat sa aflu mai multe parei, amanunte, dar nu mi-a raspuns nimeni pe aici


Da te rog mai multe detalii!
Pret/program/grupare in fc de varsta....
Se mai fac inscrieri... etc...




*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Nu costa nimic, cel putin pana acum nu ne-a cerut nimeni nimic (auzisem anul trecut de o suma modica de 30 lei pe an, dar inca nu s-a pus problema ei).
Grupele sunt pe clase - gr pregatitoare, cls I, a II-a etc pana, nu stiu, s-ar putea chiar la liceu (depinde de cerere).
Sunt 2 profe tinerele, fiecare cu progremul si clasele ei.
Noi am fost in 14 septembrie si am inscris-o pur si simplu (nu conteaza din ce sector esti). Nu stiu daca se mai primesc cereri, cel mai bine mergi si vezi programul rpofelor si du-te sa vorbesti personal cu ele daca mai au locuri/bunavointa...ca sa te primeasca acum.
In grupa fiica-mi sunt vreo 12 copii (sau atatia vin, poate or fi mai multi inscrisi), dar sala e mica mica, ca o camera de apartament (sediul Clubului e o fosta casa boiereasca maaaare, dar care are si tot felul de dependinte, actuale cabinete). Iti da senzatia de inghesuit, dar deocamdata nu ma deranjeaza, imi doresc doar sa ii placa si doamna sa faca treaba buna cu ei.
Se face o sedinta pe saptamana de o ora si jumatate. Practic nu am avut de ales, cand am vazut ca era afisat orarul pt cls I, atunci ne-am dus. Dar banuiesc ca se mai poate jongla in functie de nivelul de engleza (noi eram incepatori).

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepsica spune:

Daca vreti mai multe informatii despre Clubul Copiilor uitati aici un blog la care lucrez eu de ceva timp ( inca nu e terminat, mai adaug cate ceva in fiecare zi, insa important este ca l-am inceput!):)
http://clubulcopiilor6.wordpress.com/
Daca aveti nelamuriri contactati-ma aici sau scrieti acolo, eu il moderez, asa ca voi raspunde punctual. Eu sunt una din cele doua profe de engleza de acolo . Poate unele dintre voi ma mai tineti minte, sutn o veche admiratoare a site-ului, am scris la " Asteptand un ingeras in viata noastra" Numai bine si sa va creasca puii mari ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haisivoi spune:

Citat:
citat din mesajul lui pepsica

Daca vreti mai multe informatii despre Clubul Copiilor uitati aici un blog la care lucrez eu de ceva timp ( inca nu e terminat, mai adaug cate ceva in fiecare zi, insa important este ca l-am inceput!):)
http://clubulcopiilor6.wordpress.com/
Daca aveti nelamuriri contactati-ma aici sau scrieti acolo, eu il moderez, asa ca voi raspunde punctual. Eu sunt una din cele doua profe de engleza de acolo . Poate unele dintre voi ma mai tineti minte, sutn o veche admiratoare a site-ului, am scris la " Asteptand un ingeras in viata noastra" Numai bine si sa va creasca puii mari ...

pepsica



Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine detalii privind cercurile din cadrul clubului dv. Fetita mea are 6 ani, este indragostita de scena si tot ce inseamna ea (muzica, dans etc) si m-ar interesa grupul dnei Cicone, dar si un curs de engleza si pictura sau desen.
Pentru moment avem mult timp liber si as vrea sa profitam. Ma intereseaza si cum se ajunge la club. Cred ca noi o sa folosim troleibuzul 86, dar zona nu imi e prea cunoscuta. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Pepsica, as vrea sa stiu daca mai exista posibilitatea inscrierii la lectiile de engleza din ianuarie 2010 sau trebuie sa asteptam noul an scolar. Fetita me aeste in clasa aII-a si face engleza de la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepsica spune:

Clubul Copiilor sect 6 e pe langa Liceul Cervantes...la capatul troleibuzelor 66, 70, 92 ( Vasile Parvan). De acolo urcati pe Berzei inspre Stirbei si pe stanga este o casa-vila cu arhitectura interbelica. Locuri la engleza mai sunt, luati legatura cu mine prin intermediul site-ului ( eu aici intru mai rar). Pentru muzica la Gabi Cicone sunati la secretariat 021- 3132920 ca sa va dea informatii privind orarul. Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalynad spune:

BUNA SEARA!As dori sa stiu de la ce varsta sunt primiti copiii in club?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Buna!

Si pe mine ma intereseaza sa stiu de la ce varsta sunt primiti copiii la club. Acusi fetita mea face 3 ani, si ii place la nebunie sa cante, sa danseze si sa deseneze. As vrea sa ii incurajez aceste pasiuni.

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007
http://www.drepturile-gravidelor.ro

Mergi la inceput