imputernicire

imputernicire | Autor: nikol24

Link direct la acest mesaj

am o mare problema,eu primesc de cateva luni diferite colete pe numale bunici mele pt ca eu stau cu chirie si am mutatie in sec 5 si eu stau in 3 iar ea sta langa mine si mi e mai usor sa dau adresa ei cand trimit sau primesc vreun colet la posta
problema este ca ea este batrana si nu pot sa o car mereu dupa mine poate sa mi faca o procura sa ridic eu in locul ei??unde se face asta??sau pot sa ridic de la posta doar cu buletinul??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikol24

am o mare problema,eu primesc de cateva luni diferite colete pe numale bunici mele pt ca eu stau cu chirie si am mutatie in sec 5 si eu stau in 3 iar ea sta langa mine si mi e mai usor sa dau adresa ei cand trimit sau primesc vreun colet la posta
problema este ca ea este batrana si nu pot sa o car mereu dupa mine poate sa mi faca o procura sa ridic eu in locul ei??unde se face asta??sau pot sa ridic de la posta doar cu buletinul??

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''


Daca e draguta functionara de la posta, da. Daca nu, incearca o imputernicire "de mana", insotita de buletin. Daca tot nu merge, atunci imputernicire notariala (cam mare si cam scumpa complicatia, dar, legal, doar titularului i se poate elibera pachetul). De regula insa, doamnele inteleg situatia (mai ales cand este evident ca este vorba despre o persoana mai in varsta).

Mergi la inceput