Fiv in Ungaria 73

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

multumim de info, mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

multam de informatii mirela si sarcina usoara iti doresc ,sa fie totul bine pana la sfarsit.
SI apropo ne trebuie papuci,halat sau mai stiu eu ce altceva ca eu doar cand am facut la Giulesti am luat asa ceva in rest am primit de alea de unica folosinta.

Scuze daca s-a mai zis si n-am fost eu pe faza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

La Budapesta punctia decurge in felul urmator:
-te prezinti ( tu + oo ) la clinica.
-ti se face eco sa se verifice daca ai venit impreuna cu foliculii sau esti singura.
-esti condusa la etaj, unde iti lasi hainele la vestiar si ti se dau camasa de spital, cearsaf, boneta si papuci, toate sterile.
-dupa punctie, stai cu o perfuzie in vena, pana te trezesti si "papi" toata punga, dupa care esti trecuta de pe pat pe un fotoliu de piele, foarte confortabil, ti se da o paturica, ceai cald si covrigei. Stai asa pana simti ca totul e ok si esti apta sa te deplasezi.
-te duci la vestiar, te schimbi si poti pune un tampon la locul faptei, ai de ales din oferta lor : cu aripioare, fara aripioare, mai groase, mai subtiri.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Bey, am o problema....sunt constipata! Vreau sa spun CONSTIPATA! Genu' imi ies ochii ca la melc...
Pana acum am incercat : varza murata + zeama, kiwi, prune uscate, iaurt activia, ulei de parafina si supozitor cu glicerina ( p-asta nu prea l-am tolerat si l-am zburat repede )
Alte idei?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Aveti idee daca Dr. Kovacs e la clinica? Am trimis mail vineri, azi am retrimis, si nici un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

goggy merci de infos
cat despre "problema" ta la mine intotdeauna(si pe sarcina si zi de zi ) functiona supa de legume asa ca altceva in afara de cele enumerate de tine nu prea mai stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

[quote]citat din mesajul lui goggy

Bey, am o problema....sunt constipata! Vreau sa spun CONSTIPATA! Genu' imi ies ochii ca la melc...
Pana acum am incercat : varza murata + zeama, kiwi, prune uscate, iaurt activia, ulei de parafina si supozitor cu glicerina ( p-asta nu prea l-am tolerat si l-am zburat repede )
Alte idei?



Partea buna este ca .... suna bine constipatia asta



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Mirela, Goggy, MULTUMESC MULT FETELE!
Goggy, stiu pe cineva care a "reusit" cu ananas, si nu e poveste, chiar "functioneaza" bine. Ce-i drept, nu stiu daca sa ti-l recomand, am vazut undeva scris ca n-ar fi tocmai indicat in sarcina, habar n-am de ce. Poate stiu fetele ceva despre asta. Ar mai fi smochinele (pe mine ma ajuta). Si poate mai insisti cu supozitorul cu glicerina, ala chiar ar tb sa te scoata Bafta la toilet!
Oricum, bucura-te, e semn serios de gravideala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

e bun ananasul dar cu portia si din cel crud nu din compot, e voie doar o felie dimineata.

baga supa multa

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Goggy, uitai, poate reusesti sa gasesti prune proaspete pe undeva, nu uscate! Succes la...

Mergi la inceput