Copii din 1995-1998(34)

Copii din 1995-1998(34) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj


Povesti cu si despre adolescentii nostri dragi!!!

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),
(23),(24),(25),(26),(27),(28), (29), (30),(31), (32), (33)


Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Diana-23 febr.1996 mami alma
Silvia-27 martie 1998 mami Viviana
Andreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatel
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshine
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Vlad-22 sept. 1997 mami crisseis
Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQM
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2
Andrei-30 oct. 1995 mami agho
Adriana Stefania-05 nov. 1998 mami tomecica
Ana-13 nov. 1997 mami agho
Diana-22 nov. 1996 mami mihaela_s
Andrei - 2 dec. 1995 mami Andacos
Daniel-11 dec. 1994-mami Vic
Mara-26 dec. 1997 mami corianai

Si mamicile:

ralualexandrei-9 febr. 1976
Vic-17 martie 1971
tomecica-18 martie 1976
mikimihaescu-29 martie 1969
crisseis-4 apr. 1973
Mihaela_s-20 apr. 1971
Mihaela(mhldvrc)-25 apr. 1962
Sanca-13 mai
agho-21 mai 1968
andacos-24 mai 1969
Mirela_68-6 iulie 1968
Mara-19 iulie
Ana-Maria-15 nov. 1968
Mihaela(umflatel)-16 nov. 1977
alma-4 dec. 1970


fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Prima!

Duminica placuta tuturor!

Noi avem in prograam home cinema si astazi!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Buna dimineata !
La noi e friiiiggggg, -10 !
O saptamana frumoasa , va doresc !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu...

Multumesc ,inca o data pentru urari...

Agho,surpriza de surpriza ce i-ati facut lui Andrei de ziua lui...ce fain!

Fetelor,va doresc o saptamana excelenta!Maine plec prin delegatie si mai ajung vineri acasa...Si e atat de frig si la Timisoara...dimineata am rascait parbrizul,ca avea gheata...
Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Happy Monday!!si de la mine

hai ,ca sa va mai reveniti putin din zgribuleala si tremurat, de maine cica se-ncalzeste si-o sa ajungem asa fara veste de la -10la Toplita la +20 catre sfarsitul saptamanii

Mai apar




"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hello!

Pai haideti pe Gotland, la noi sunt 6-7 grade zi si noapte, inca nu a inghetat, nici nu a nins. Am flori inca in gradina, trandafiri, dalii si muscate si niste margarete...Acuma e drept ca 20 de grade avem numai vara . Dar toamna e lunga si...intunecata . Una peste alta, avem una(temperatura mai ridicata iarna) si nu avem alta(lumina naturala iarna).

Sa aveti o saptamna la superlativ!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mihaela,eu ma tot intreb cum e la voi curentul electric!Eu banuiesc ca e mai ieftin ca-n alte partzi ca altfel v-ara duce la faliment iarna nordica!


Si eu mai am muscate la ferestri,chiar inflorite desi si la noi a inghetzat saptamina trecuta!(parca)

salutare!Si o saptamina minunata!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nu stiu Dana cat e de ieftin . Sotul zice ca nu ieftin, dar nu stiu comparativ cu alte tari....parca atunci cand am venit, pretul fata de Ro era cam la fel. Acum nu mai stiu cat si unde s-a scumpit . Aici pretul e cca 1 euro 10 kw. La noi in casa de ex. ard lumini la geam toata noaptea...o veioza si o lampa atarnata. In rest becuri mici, veioze...sa fie mysigt(intim).

Ah ce frumos, muscatele inseamna ca sunt rezistente...e primul an cand am afara muscate.



fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah, am uitat sa spun ca eu gatesc cu ccc curent aici, nu exista gaz pe insula .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Am pus pozele cu pricina acolo sa si le ia copchii. Priviti-le si voi daca vreti!

Agho, ce draguti de colegi are And! Vezi ca devine problematic cu surprizele dupa o varsta, sa nu dai cu bata-n balta. Cu aerele de adolescenta, eh, de-alea de voce iritata din senin si raspuns agasat cand o grabesc undeva. Are noroc ca nu-s floricica eu, dupa frati-su al mare ea e soft rau.

Pai la noi sunt intre 13 si 8 grade de vreo saptamana, dar eu cand am vb cu mama zicea ca la ea sunt 25 vinerea trecuta. Acu treb sa ajungeti si voi cumva la niste medii rezonabile.

Io azi am avut de raspuns la o intrebare: sa-si ia boyfriend ori ba. Unui coleg ii da prin minte si acu' o bate gandul. Si-am tot povestit-o noi asa degajat, dar sa ma credeti ca aveam un zambet tare crispat si cam nu aveam destul aer... E grele rau...


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:



Agho, frumos l-ati sarbatorit pe Andrei, si voi si colegii.

Esti draguta ca inca te preocupa problemele noastre . Din pacate ieri la sedinta am aflat ca-i si mai frumos ca 8ul e de fapt 7 .Daca dirigintele si-a facut un fel de mea culpa cu faptul ca poznele lor s-au repercutat rau de tot in notele la romana anul trecut, acu se pare ca e randul profesoarei de mate sa-si faca numarul. Adica a umplut catalogul de 7 ,6, 5 ,....la lucrarea cu pricina . Nu, nu si-a facut timp sa vina sa vorbeasca cu noi ci ne-a trimis o epistola pe care a citit-o dirigintele prin care incerca sa... justifice,presupun . Ea neavand desigur nimic sa-si reproseze ... Asta a fost prin deductie, dupa noianul de asa nu-uri la adresa clasei ..........Erau si cativa trecuti la foarte bine printre care si musiu. Sa va zic cc ca al meu n-a mai ajuns cu lucrarea acasa ?Si nici cu cea de la fizica (la care sustine in continuare ca a luat 9.50 lucru pe care n-am avut cum sa-l aflu fiinca profesoara nu catadicsise sa treaca notele din carnetul ei in catalog) Si cand l-am intrebat cum de s-a gandit sa faca asta[in conditiile in care nu i-a fost clintit un fir de par pt note niciodara] mi-a zis ca i-a fost rusine....... Bun era un catalog virtual .I-ar fi scutit de multe tentatii .

Deocamdata am hotarat sa ia o pauza de la concursuri cel putin pt o perioada. Cat de lunga vom vedea. Sambata era inscris la unul important. O sa se imbolnaveasca subit si gata . Daca as fi avut cu cine sa discut poate ca as fi facut-o .Insa profesorii(unii) nu-si perturba programul de sambata dimineata(meditatii) dar vor sa fie reprezentati si cat mai sus de catre elevii lor. Si se mai si supara daca nu "se obtin rezultate". Nu ca as pune in vreun fel la suflet supararile lor dar daca tot ceri mai intai asigura-te ca ai si dat ce trebuie. Majoritatea insa doar pretind, si se folosec de notele pe care le impart cu atata "darnicie" in speranta ca ceva ceva tot va iesi din asta.








"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput